Connect with us

Genel

CHP Sarıyer’de Sunay Sevinç yeniden başkan

Published

on

blank

CHP Sarıyer’de kadın kolları seçimi gerçekleştirildi. Seçime tek aday olarak katılan mevcut kadın kolu başkanı Sunay Sevinç, ikinci kez başkan seçildi. 

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Divan Başkanlığını İl Başkan Yardımcısı Yeter Büyükdurmuş, Katip üyeliğini ise Hürriyet Uzun ve Jülide Kızıltepe’nin yaptığı CHP Sarıyer Kadın Kolları Kongresi’ne Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç ve yönetimi ile bazı meclis üyeleri ve bazı muhtarlar katılım sağladı.

SEVİNÇ: KADINLAR İKTİDARA GİDEN YOLDA IŞIK OLACAK

Tek aday olarak girdiği CHP Sarıyer kadın kolları kongresinde ikinci kez başkan seçilen Sunay Sevinç, “Bundan sonra görevimiz, siz değerli yol arkadaşlarımla birlikte Cumhuriyet Halk Partisini iktidar yapmak. Ülkemiz sarsıcı bir kriz döneminden geçiyor. Evlerimize gelen elektrik, su, doğalgaz faturalarından pazar ve marketlerdeki etiketlerden görüyoruz ki, yaşam şartları her geçen gün zorlaşıyor. İşsizlik almış başını gidiyor. Bütün bu sıkıntıların yanında sevgili yoldaşlarım, bir de kadın cinayetleri ve çocuk istismarları yaşanıyor. Kadınlar öldürülüyor. Emine Bulut! Fatma Şengül! Şule Çet! Bu kadınlar cinayetlere kurban giden isimlerden bazıları. Verilere göre 2019 yılında 474 kadın öldürüldü. 96 çocuk istismara uğradı. Kadın örgütlerinin uzun yıllar süren mücadeleleri sonucu yürürlüğe gire İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİN yani 6284 sayılı kanunun tüm maddelerinin yasalaşarak KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ ENGELLEMELİDİR. Bizim artık 1 kadının, 1 çocuğun daha ölmesine tahammülümüz kalmamıştır. Biz kadınlar el ele, kol kola, omuz omuza AKP zihniyetinden ülkemizi kurtarıp demokratik parlamenter sisteme tekrar geri dönerek için elimizden geleni ardımıza koymayacağız.

KADINLARIN İNANCI VE DİRENCİ İKTİDARA GİDEN YOLDA KARANLIĞA IŞIK OLACAK.” diye konuştu.

İşte CHP Sarıyer Kadın Kolları’nın yeni dönem listesi:

CHP Sarıyer Kadın Kolları Başkanı: Sunay Sevinç

Yönetim

Hülya Aydın

Bahar Çelebi

Semahat Kurşun

Oya Doğruyol

Dilara Aydın

Ayşen İzmirli

Nazire Özer

Yeliz Balcı

Goncagül Özkan

Hilaynur Karayılan

Yedek yönetim

Gülay Erengül

Ayşegül Gençoğlu

Elif Akgüç

Arzu Özgüven

Nazmiye Çekmez

Sema Yenigül

Nebahat Kayhan

Behiye Şeker

Nurcan Çelebi

Nurcan Papur

İl delegeleri

Sunay Sevinç

Sibel Bayraktar

Elif Kılıç

Gülizar Coşkun

Çiğdem Saka

Ayşegül Güveloğlu

Menevşe Yegek

Nilüfer Baydar

Nergül Pala

Click to comment

Bir Cevap Yazın