Connect with us

Genel

Salıcı CNN Türk’ün sorularını yanıtladı

Published

on

blank

CHP MYK’nın ‘’CNN Türk’ü boykot ediyoruz” kararı bu kez en üst düzeyden gelen bir demeçle delindi. Oğuz Kaan Salıcı’nın Dicle Canova’ya demeç vererek boykot kararını açıkça ihlal ettiği iddia edildi.

CHP MYK’nın 2 Şubat’ta aldığı ‘’CNN Türk’e çıkmıyoruz, demeç vermiyoruz ve izlemiyoruz” kararı bugün ‘’üst düzey bir CHP’li kurmay” tarafından delindi.

Bugün saat 13.09’da yayına bağlanan ve Deniz Bayramoğlu’nun sorularını yanıtlayan CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova, İYİ Parti’de yaşanan istifalara ilişkin CHP’nin tavrını anlattı.

Gazeteci Dicle Canova,“CHP’nin üst düzey yetkilisi bir kurmayıyla konuştum. Üst düzey kurmay, ‘Bunlar İYİ Parti’nin iç işleri’ yorumunu yaptı” dedi. CHP’nin üst düzey kurmayının farklı sorularını da yanıtladığını belirten Canova, ismini vermediği kurmayın, Muharrem İnce’nin adaylığından, CHP İl Kongrelerine dek birçok soruya verdiği cevapları da ekranda aktardı.

BOYKOT DELİNDİ

Böylece, CNN Türk boykotu, ilk kez CHP’li üst düzey kurmay tarafından delinmiş oldu. Şimdi CHP MYK’nın, daha önce yayınlara katıldığı için hakkında ihraç istemiyle disipline yollanan Ümit Kocasakal ve İrem Çiçek’e yönelik tavrın anısını gösterip göstermeyeceği merak ediliyor.

CNN Türk’e konuşan CHP’li yöneticinin ise Oğuz Kaan Salıcı olduğu iddia edildi. Boykotu delen CHP’li yöneticinin bu tavrının ardından, yayına katıldığı için disipline sevk edilen üyelerin hukuki durumunun ne olacağı da merak ediliyor.

 

blank
blank
blank