Connect with us

Genel

Sarıyer’de Ambulans Krizi (Özel Haber)

Published

on

blank

ÖZEL HABER- Sarıyer’de eczaneden çıkarken düşerek kanlar içinde yerde kalan bir kadını gören vatandaşlar, acili arayarak ambulans çağrısında bulundu. Merkez’deki trafiğinde yoğunluğundan ötürü yarım saat sonra gelebilen ambulansa vatandaşlar tepki gösterdi.

Öğle saatlerinde Sarıyer Merkez Mahallesi’nde, İsmail Akgün Devlet Hastanesi’nin karşısında bulunan bir eczaneden çıkarken yere düşen bir kadın, kanlar içinde yere yığıldı. Yerde yatan kadını gören vatandaşlar ise hemen telefona sarılarak ambulans çağrısında bulundu. Ambulans gelene kadar yerde yatan kadının başında bekleyen vatandaşlar, ambulansın çağrıdan yaklaşık yarım saat sonra alana gelebilmesine tepki gösterdi. İsmail Akgün Devlet Hastanesi’nin kapalı olmasından ötürü Çayırbaşı’ndaki Hamidiye Etfal Hastanesi’den gelen ambulans, Sarıyer’deki yoğun trafiğin içinden çıkmakta zorlandı. Ambulansın alana ulaşmasının ardından yerde yatan kadın, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Durumunun ise iyi olduğu öğrenildi.

HASTANEMİZİ GERİ İSTİYORUZ

Gazetemize konuşan bir vatandaş, “Sarıyer’de bir süredir hastane ve ambulans sorunu yaşıyoruz. Bir rahatsızlığımız olduğu zaman, hele ki geç saatlerde Çayırbaşı’ndaki hastaneye gitmek, insan için gerçekten zor oluyor. Bir de köyler bölgesindeki vatandaşları düşünün. Gündüz saatlerinde de Sarıyer içindeki toplu taşıma araçlarından ve aşırı parklanmadan ötürü yaşanan trafik, acil bir durum olduğunda hastaneye en az yarım saatte ulaşmamıza neden oluyor. Bugün olduğu gibi bir ambulans çağrısı yapıldığında da, ambulansın Kozdere’den buraya mesafesini düşünürsek ve Sarıyer içindeki trafiği ele alırsak, gelmesi yarım saati bulabiliyor. Bir de bunun hastaneye geri dönüşü var. Daha büyük acil bir vaka olsa, bu süreç insan hayatına bile mal olabilir. Yetkililer artık sesimize kulak versin. Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi yeniden hizmet vermeye başlasın. En azından acil kısmını hızlı bir şekilde açmaları gerekir. Sarıyerliler olarak büyük mağduriyet yaşıyoruz.” dedi.blank

 

blank
blank
blank