Connect with us

Genel

Sarıyer’de karakol sokağı trafiğe açıldı

Published

on

blank

15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminden bu yana trafiğe kapalı olan Sarıyer Şehit Şeker Aktaş Karakolu’nun bulunduğu Sefir Sokak, yeniden trafiğe açıldı.

15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminden sonra Sarıyer Şehit Şeker Aktaş Karakolu’nun bulunduğu Sefir Sokak trafiğe kapatılmıştı. Sokağın kapatılmasıyla birlikte, özellikle Sarıyer içinden Rumeli Kavağı yoluna dönüş yapan araçlardan ötürü trafik yoğunluğu daha da artmıştı. Sarıyerlilerin taleplerine kayıtsız kalmayan Merkez Mahallesi Muhtarı Sinan Yüksel, konuyla ilgili birçok girişimde bulunmuştu. Gerçekleştirdiği bu girişimlerin ardından Şehit Şeker Aktaş Karakolu’nun bulunduğu Sefir Sokak yeniden trafiğe açıldı ve Sarıyer Merkez Mahallesi trafiğine az da olsa bir rahatlama geldi. Merkez Mahallesi Muhtarı Sinan Yüksel, Sarıyerlilere müjdeli haberi sosyal medya hesabından verdi.

“DEĞERLİ SARIYERLİLER;

15 Temmuz 2016 hain darbe teşebbüsü sebebi ve güvenlik nedeniyle araç trafiğine kapalı olan Sefir Sokak (Şeker Aktaş Karakolu önü) yolumuz bugünden itibaren araç trafiğine açılmıştır.
Talebimize kayıtsız kalmayan İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman SOYLU’ya, İlçe Emniyet Müdürümüz Sn. Caner ÇOŞAR’a, Karakol Amirimiz Sn. Kenan Bedran YAĞIZ’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Hayırlı olsun.”