Connect with us

Genel

Sarıyerli minibüsçüler Elazığ için seferber oldu

Published

on

blank

Sarıyerli minibüsçüler, 31 Ocak 2020 cuma günü Sarıyer Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hakan Akkaya önderliğinde topladıkları tüm hasılatları, Bir battaniye de bizden” kampanyası ile Elazığ ve Malatya’daki depremzedelere ulaşması için AFAD’a bağışladı.

Geçtiğimiz hafta meydana gelen ve merkez üssü Elazığ Sivrice olan 6.8 şiddetindeki depremin ardından tüm Türkiye tek yürek olmuş, deprem bölgesine dört bir yandan yardım yağmıştı. İstanbul’da Sarıyer-Beşiktaş arası sefer yapan 260’ın üzerindeki dolmuşçu da yardım kampanyasına destek vermek için “Bir battaniye de bizden” isimli bir kampanya başlattı. Sarıyer-Beşiktaş arası sefer yapan dolmuşçular Sarıyer Minibüsçüler Odası Başkanı Hakan Akkaya’nın önderliğinde bir araya gelerek, Sarıyer minibüsçüler son durağında düzenlenen törenle bir günlük hasılatlarının tamamını depremzedelere bağışlayacaklarını duyurdu.

Törene Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer, Sarıyer AKP İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu, Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, Merkez Mahalle Muhtarı Sinan Yüksel, Rumeli Kavak Muhtarı Sinan Demirci, Çayırbaşı Muhtarı Faruk Özdemir, Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, Reşitpaşa Muhtarı Engin Manav, Ayazağa Muhtarı Mustafa Kahraman ve İstinye Muhtarı Recep Alkan ile çok sayıda minibüsçü katıldı.

KAYMAKAM ÖZER: ESNAFIMIZ ÖNCÜLÜK ETMİŞTİR

Yardım kampanyasının basın açıklamasında konuşan Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer, “Sarıyer-Beşiktaş minibüs esnafı, Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremin ardından yaralı olarak kurtulan vatandaşlara yardım amacıyla bugün gün boyu elde ettikleri hasılatları İçişleri Bakanlığının AFAD biriminin belirlemiş olduğu hesaplara aktararak desteklerini gösterdiler. Biz de bugün bu haklı gururu birlikte yaşamak için buraya geldik. Bu esnafımız, daha önce de Barış Pınarı Harekatında, İdlib için düzenlenen kampanyalarda da aynı hassasiyeti göstermiştir. Milletin, devletinin bir ve birlikte olma arzusunu haykırdığı her durumda esnafımız bu konuya öncülük etmiştir. Bu öncülüğü de esnafımız içerisinde Minibüsçüler Derneği gerçekleştirmiştir. Bizler, muhtarlarımız ve Sarıyer halkı olarak yardımlarımızı İstanbul Valiliğimiz üzerinden Elazığ ve Malatya’ya ulaştırmış bulunuyoruz.” dedi.

“BİR NEBZE MERHEM OLDUK”

Bir gün boyunca elde edilen hasılatın tamamının Elazığ ve Malatya’daki depremzedelere göndererek yaralarına bir nebze olsun merhem olmak istediklerini söyleyen Sarıyer Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hakan Akkaya, “Bugün saat 05.00’te kontağı açtık, 12.00’a kadar elde ettiğimiz tüm hasılatı Elazığ ve Malatya’ya göndereceğiz. Elazığ ve Malatya’da hayatını kaybedenlere baş sağlığı, yaralılara şifa diliyoruz. Oradaki vatandaşlara bir battaniye sağlayabilirsek, çorbada tuzumuz olursa ne mutlu bizlere. Minibüsçü esnafı olarak her zaman milletimizin yanındayız.” ifadelerini kullandı.

blank
blank
blank