Connect with us

Spor

Cevahir Sönmez Gençler Turnuvası’nın şampiyonu Darüşşafaka oldu

Published

on

blank

2018’de geçirdiği trafik kazasında hayata gözlerini yuman Cevahir Sönmez adına düzenlenen ‘Cevahir Sönmez Gençler Turnuvası’nın 4’üncüsü, 22-25 Eylül tarihleri arasında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda gerçekleşti.

4. Cevahir Sönmez Gençler Turnuvası final müsabakasının ardından finalist olan Galatasaray NEF takımı antrenörüne çiçek ve plaketini merhum sporcu Cevahir Sönmez’in babası Hüseyin Sönmez takdim etti. Ardından Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Abdurrahman Saruhan, Galatasaray NEF takım kaptanına 2’incilik kupasını sundu.

KUPALAR SAHİPLERİNİ BULDU

Final maçını 78-58 Daçka’da finalin en değerli oyuncusu ödülü takım kaptanı Can Akdümbek’e gitti. Sporcu ödülünü merhumun erkek kardeşi ve aynı zamanda kulüp sporcusu Ceyhun Sönmez’in elinden aldı. Takım antrenörü Hüsnü Eser şampiyon takımın çiçek ve plaketini Hüseyin Sönmez’den aldı. Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Abdurrahman Saruhan şampiyonluk kupasını takım kaptanına takdim etti. Ödül törenleri sonrasında her iki finalist kulüp de dostluk ve hatıra pozu vererek gelecek sezon için iyi dileklerini birbirlerine ilettiler.

blank

Altyapı Milli Takım ve Darüşşafaka formalarını başarıyla taşıyan Cevahir Sönmez’in adını yaşatmak amacıyla düzenlenen turnuvada BGL ekiplerinden Bahçeşehir Koleji, Beşiktaş, Büyükçekmece Onvo, Fenerbahçe Beko ve Galatasaray NEF takımları misafir oldu. Müsabakalar tüm basketbolseverlere Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda açık olarak oynandı. İki ayrı grupta üçer takımın mücadele ettiği turnuvada gruplarını ilk sırada tamamlayan takımlar final oynamaya hak kazanırken, diğer takımlar da karşı grubun aynı sıralamasına sahip olan takım ile sıralama mücadelesi verdi.

blank
blank
blank