Connect with us

Genel

İbrahim Soymaz: 5 yıl boyunca muhtarlık maaşımla ihtiyaç sahibi öğrencilere burs vereceğim

Published

on

blank

PTT Evleri Muhtar Adayı İbrahim Soymaz, gazetemizin sorularını yanıtladı. Soymaz, “Çalışan bir muhtar olacağım. Gençlerimizin daha çok sosyalleşebilmesi için elimden geleni yapacağım.” dedi.

Sarıyer Son Baskı gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’ın sorularını yanıtlayan PTT Evleri Mahallesi Muhtar Adayı İbrahim Soymaz, “Muhtar olduğum takdirde, azalarım ve ben sürekli sahada olacağız. Çalışan bir muhtar olacağım. Muhtarlık ofisimde yan gelip yatmayacağım. Muhtarlık maaşımla 5 yıl boyunca ihtiyaç sahibi öğrencilerimize burs vereceğim. Azalarımla beraber ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi tespit edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İşte PTT Evleri Mahallesi Muhtar Adayı İbrahim Soymaz ile gerçekleştirdiğimiz röportaj:

Neden muhtar adayı olmaya karar verdiniz?

PTT Evleri Mahallemizin daha iyi hizmet alabilmesi adına muhtar adayı olmaya karar verdim. Mahallemizin ciddi anlamda eksiklikleri bulunmaktadır. Önceliğimiz ise okulumuzun yeniden yapılması olacaktır. Zaten yola ilk çıktığımızda da önceliğimiz, okulumuzdu. Okulumuz için depreme dayanıklı olmaması nedeniyle yıkım kararı alınmıştı. Alınan bu karardan 2 yıl sonra da yıkıldı. Okulumuzun yeniden yapılması için de hiçbir çalışma yapılmadı. İlk önce okulumuzun yapılabilmesi adına göreve talip olduk. Devlet, millet el ele vererek okulumuzun yapılması için el birliği yapacağız.

Mahallenizde okul problemi dışında eksik gördüğünüz neler vardır?

Mahallemizde okulumuzun dışında birkaç bazı önemli eksiklikler de bulunmaktadır. Mesela çocuklarımızın rahat vakit geçirebileceği bir ortamları yoktur. Parkımız var; ancak yetersizdir. Çünkü mahallemizin dışında kalıyor. Bununla ilgili gerekli çalışmaları yapıyoruz. Gençler, geleceğimizdir. Onların rahat vakit geçirebileceği, sosyalleşebileceği alanlar yaratmak adına var gücümüzle çalışacağız.

“EĞİTİME ÖNEM VEREN BİR MUHTAR OLACAĞIM”

Mahallemizde kütüphanemiz olsun istiyoruz. Eğitime önem veren bir muhtar olacağım. Yine sokak hayvanlarımız için de projelerim bulunmaktadır. Sokak hayvanlarımız bizler için çok değerlidir. Onların daha iyi beslenmesi için, kışın soğuklarda daha iyi barınabilmesi için çalışmalar yapacağız. Onun dışında bizim vazgeçemediğimiz geleneklerimiz bulunmaktadır. Onlardan birisi de, cenazelerimizdir. Mahalle olarak taziye yerimiz yok. Yapılması için gerekli çalışmaları yapacağız. Taziye yerinde ikramlarımız muhtarlığımıza ait olacaktır. Belediyelerimiz de zaten bu konuda bizlere ciddi anlamda gerekli destekleri veriyor. Cenaze sonrasında yapılacak dualarda hocaları biz temin etmek istiyoruz.

“ÇALIŞAN BİR MUHTAR OLACAĞIM”

Muhtar olduğum takdirde, azalarım ve ben sürekli sahada olacağız. Çalışan bir muhtar olacağım. Muhtarlık ofisimde yan gelip yatmayacağım. Muhtarlık maaşımla 5 yıl boyunca ihtiyaç sahibi öğrencilerimize burs vereceğim. Azalarımla beraber ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi tespit edeceğiz. Maaşımızı aldığımız zaman, mahallemizde oluşturacağımız 25 kişilik bir heyetle bunu sağlayacağız. Bu bursu, 25 kişilik heyetimiz dağıtacak. Maaşın yetmediği yerde, kendi cebimizden de destek sunacağız ve öğrencilerimize burs sayısını arttıracağız.

“TAPU KONUSUNDA DAHA FAZLA DUYARLI OLUNMALI”

Mahallemizde tapu sorunları da var. Bu sorunu çözmek belki beni aşar; ama Mahalleler Birliği’nin uzun yıllardır verdiği mücadeleye elimizden geldiğince destek olacağız. Halkımızın da bu konuda daha fazla duyarlı olması konusunda çabalayacağız. İleride bir kentsel dönüşüm olduğu zaman kimsenin mağdur olmaması gerekir. Mahallemizde lisemiz, ilk ve orta okulumuz vardı. Bunların hepsi gitti. Sonrasında ise hiçbir talep gelmedi. Bu duyarsızlığa boyun eğmemek için yola çıktık. 31 Mart seçimlerinde mahallelimiz de takdir ederse, onları muhtarı olacağım ve halkıma en iyi şekilde hizmet edeceğim.

“GENÇLERİMİZİN SOSYALLEŞMESİ İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM”

Spor alanında gençlerimizin vakit geçirebileceği bir alan sağlayacağım. Birbirleriyle kaynaşıp, çay kahve içecekleri alan sağlayacağım. Bir de bizim tuz deposu diye bir alanımız var. Bu alana halı saha, sosyal tesis gibi alanların yapılması için talepte bulunacağız. Gençlerimizin sosyalleşmesi, daha çok aktivitelerin içerisinde yer alabilmesi için elimden geleni yapacağım.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan Seyit Torun’a Oktay Aksu tepkisi

Published

on

blank

Tarabya’nın efsane muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, cami avlusunda partinin önemli isimlerinden Cengiz Alp ve Erol Aydın’ın tepkisiyle karşılaştı.

CHP Sarıyer’de belediye başkan adaylığı tartışması sürmeye devam ediyor… 94 yaşında hayatını kaybeden Tarabya’nın 64 yıllık muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’a Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan sert Mustafa Oktay Aksu tepkisi geldi.

“ANKETLERDE EN SONUNCU ADAY”

Alp ve Aydın Seyit Torun’a, “Sarıyer halkının sesini dinlemediniz. Seçilme kriteri en düşük ve anketlerde en sonuncu olan adayı Sarıyer halkına rağmen aday yaptınız. Sarıyer’de CHP’nin çok rahat alacağı seçimi ciddi anlamda riske soktunuz. Kimsenin istemediği bir adayı dayatmaya hakkınız yok. Hiçbir kritere uymayan bu adayı neye dayanarak aday gösterdiniz? Sarıyer halkı bunun hesabını seçim sonrasında sizden soracaktır.” diyerek çok sert tepki gösterdi. Cengiz Alp’in ve Erol Aydın’ın bu tepkileri karşısında Seyit Torun ise sorunu çözeceğiz diyerek bulunduğu ortamdan hızlıca uzaklaştı.

Continue Reading

Genel

Şükrü Genç’ten Bahçeköy ziyareti

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, Bahçeköy Mahallesi esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Genç’e, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda Sarıyerli gönüllü eşlik etti.

Sarıyerlilerin her zaman yanında olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, esnaf gezisinde ekonomiden etkilenen esnafın, Sarıyer için öneri ve taleplerini dinledi. Başkan Genç’e, Bahçeköy Mahallesi esnafı ve halkı yoğun ilgi gösterdi.  Ziyareti sırasında kendisini yolda gören vatandaşlar ve gençlerle fotoğraf çektiren Başkan Genç, Bahçeköy buluşmasının ardından, Çayırbaşı Özden sitesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Continue Reading

Genel

Hüseyin Coşkun’dan KURSDER’e ziyaret

Published

on

blank

Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, KURSDER İstanbul’u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Meridyen Eğitim Kurumları Meridyen Ortaokulu Yerleşkesinde Sarıyer’de faaliyet gösteren Özel Okul ve Kurs kurucuları ve yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunan Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, eğitimcilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

KURSDER İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve EGİDER Genel Sekreteri aynı zamanda Meridyen Eğitim Kurumları kurucularından Abdullah Alp ve Mustafa Akyasan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye, Meridyen Eğitim Kurumları, Kolezyum Eğitim Kurumları, Zekeriyaköy VİP Final Kurs, Zekeriyaköy Kampüs, Özel İlgi Okulları, Tarabya Çözüm Okulları, Pozitif Kurs Merkezi, Modüler Kurs Merkezi, İstinye Vega Kurs Merkezi, Sarıyer Oğuz Fen Bilimleri, Sarıyer VİP Final Kurs Merkezi ve diğer Kurum Kurucuları ve yöneticileri katıldı. Görüşmede Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Temel Köroğlu, Eğitim Bir Sen Sarıyer Şube Başkanı Halil İbrahim Kahraman ve Ak Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Korkmaz’da hazır bulundu.

Sarıyer özelinde eğitim öğretimde yaşanan sorunları, Sarıyer’in maddi imkanı yetersiz dezavantajlı gençlerinin sosyal belediyecilik anlayışı ile eğitime ulaşabilmeleri ile ilgili çözüm önerilerini dinleyen Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, ‘Halkın teveccühüyle göreve geldiğimizin ilk ayında eğitim konusundaki konuları görüşmek üzere sizlerle belediyede toplantı yapacağız’ açıklamasını yaparken talepleri not aldı ve çözümü noktasında gereğinin yapılacağını belirtti.

KURSDER İstanbul Yönetim kurulu başkanı ve EĞİDER genel sekreteri ve Meridyen Eğitim Kurumları kurucusu Abdullah Alp, ziyaretinden ve sorunlarını dinleyerek çözüm sözü vermesinden ötürü Hüseyin Coşkun’a teşekkür ederken, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Popüler

blank