Connect with us

Genel

AKP’li İBB döneminde yapılan Kağıthane Devlet Hastanesi Sarıyer’e taşınıyor

Published

on

blank

2005 yılında AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kağıthane Devlet Hastanesi depreme dayanıksız çıktı. Boşaltılma kararı alınan hastane, Sarıyer’deki Seyrantepe Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne taşınarak hizmete devam edecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın depreme dayanıksız olduğu için boşaltılacağını duyurduğu Kağıthane Devlet Hastanesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 2005’te inşa edilmişti. Koca’nın açıklamasının ardından ilk saatlerde hastanenin sitesinde inşa tarihinin dahil olduğu kurumsal bilgilere ulaşılabilirken, bir süre sonra kaldırıldı. Bunun yanında sitenin başka bir bölümünde bilgilere hala ulaşılabiliyor.

SARIYER’E TAŞINIYOR

Ülke genelindeki sağlık tesislerinin depreme mukavemeti konusunda çalışmaların sürdüğünü belirten Koca, İstanbul Kağıthane Devlet Hastanesi’nin, Sarıyer’deki Seyrantepe Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne taşınarak hizmete devam edeceğini açıkladı.

Taşınma işleminin birkaç gün içinde tamamlanacağını belirten Koca, Benzer çalışmalarımız devam edecektir ve bu taşınma durumlarına, ilgili hastanelere ilişkin de sizleri bilgilendirme çabası içinde olacağız” dedi.

Hastanenin kaldırılmadan önce sitesinde yer alan bilgiye göre hastane, AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın döneminde belediyenin iştiraklerinden Sağlık AŞ tarafından inşa edildi.

ŞİŞLİ ETFAL’E NASIL SIĞACAK?

Kağıthane Devlet Hastanesi, 18 Mayıs 2005’de imzalanan bir protokol ve Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 19 Ağustos 2005 tarih ve 6995 tarihli onayıyla 75 kadro yataklı hizmete girdi.

Dönemin sağlık bakanı Recep Akdağ ve Topbaş tarafından törenle hizmete açıldı. 2007’den itibaren önce yataklı tedavi hizmeti vermeye başladı. Daha sonra ameliyathane açılmasıyla doğum hizmetleri de verdi.

Seyrantepe’de inşa edilen hastaneye Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi sığmamış, ikiye bölünerek bir kısmı Sarıyer Devlet Hastanesi’ne taşınmıştı. Kağıthane Devlet Hastanesi’nin nasıl sığacağı ve yerleşebileceği ise merak ediliyor.

Genel

Sarıyer’in Sultanları PTT’ye set vermedi

Published

on

blank

Sultanlar Ligi‘nde Play Off mücadelesi veren Sarıyer’in Sultanları, ligin orta sıralardaki ekibi PTT‘ye karşı zorlanmadı ve salondan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı.

Sultanlar Ligi’nde üst üste iki zorlu maçta THY’ye 3-0, Vakıfbank’a ise 3-1 mağlup olan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Play Off iddiası için mutlak kazanması gereken mücadelede konuk ettiği PTT’yi 3-0 mağlup etti. Bahçeköy Orman Fakültesi’nde oynanan ve Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos Sosyal Tesisleri’nde kalan depremzedelerin de izlediği mücadelede Sarıyer’in Sultanları, ilk seti 25-18, ikinci seti 25-20 ve üçüncü seti de 25-17 kazandı.

GALATASARAY’A KONUK OLACAK

21. haftayı 8. sırada tamamlayan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 22. haftada Burhan Felek Spor Salonu’nda ligin güçlü ekiplerinden Galatasaray’a konuk olacak. Bu zorlu mücadele, 1 Nisan Cumartesi saat 15:00’te oynanacak.

Continue Reading

Genel

Derya Avcı DP’den aday adayı oldu

Published

on

blank

28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılan Derya Avcı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Demokrat Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

BASK İstanbul İl Temsilcisi ve TEÇ-SEN İstanbul İl Başkanı Derya Avcı, 28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılmasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti’den, “Yeter! Söz milletindir.” diyerek Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu. Uzun yıllardır sendikal faaliyetlerde aktif görevlerde bulunan Avcı, mücadelesini daha etkin bir şekilde meclis çatısı altında sürdürmek istediğini ifade etti.

blank

Continue Reading

Genel

CHP’li belediye başkanları Ankara’da toplandı

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

“Yerelde yaptık, genelde de başaracağız” sloganı ile açılış konuşmasına başlayan Seyit Torun’un ardından Onursal Adıgüzel seçim güvenliği konusunda bilgilendirme yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın konuşmaları ile devam eden toplantı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına hitap etmesiyle son buldu.
Basına kapalı gerçekleşen toplantı ile ilgili bilgi veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, güçlü yerel yönetimler kavramına vurgu yapıldığını söyledi.

Yaşamın merkezinde olan yerel yönetimlerin yetki ve imkanlarının artırılması ile sorunların daha kısa sürede ve daha doğru şekilde çözüleceğinin önemli olduğunu belirten Başkan Genç, “Yerel yönetimler katılımcılığın en önemli basamağıdır. Bu nedenle de demokrasinin gelişmesi için çok önemli rol oynamaktadırlar. Ayrıca sorunların tespitini daha kolay yapmak ve sürdürülebilir bir anlayışla çözebilmektedirler. Bu temelde paylaşımların yapıldığı toplantı çok başarılı geçti” dedi.

blank

Continue Reading

Popüler

blank