Connect with us

Genel

Başkan Genç okul aile birlikleriyle bir araya geldi

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer’de eğitim veren ilk, ortaokul ve liselerin okul aile birlikleri ile bir araya geldi. Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen toplantıda söz alan okul aile birliklerinin temsilcileri, çocuklarının daha iyi koşullarda eğitim almaları adına her zaman yanlarında olan Sarıyer Belediyesi’ne teşekkür ederken, Başkan Genç’in eğitimde fırsat eşitsizliğinin önüne geçmek için ekip arkadaşları ile birlikte ellerini taşın altına koyduklarını ifade etti.

Her yıl 7 bin üzerinde öğrenciye burs imkânı sağlamanın yanı sıra gündüz bakım evleri, gençlik eğitim merkezleri ve Sarıyer Akademi ile öğrencilere fırsat eşitliği sunan Sarıyer Belediyesi, ilçe genelinde eğitim veren okullara da yardımı esirgemiyor. Eğitim alanında yapılan çalışmaları okul aile birlikleri ile beraber sürdürdüklerinden bahseden Sarıyer Belediyesi ArgeMüdürü Önder Kömür, “Sarıyer Belediyesi ve okul aile birlikleri, yaşamın en önemlisi olan eğitim için paydaşlık yapıyoruz. Üzerimizdeki sorumluluk ağır. Başkanımız Şükrü Genç’in önderliğinde eğitime destek çalışmalarını hiçbir zaman sorumluluk alanımızın dışında görmedik. Eksik olan yerleri tamamlamak, yetişilemeyen noktalara yetişmek, fiziki şartları iyileştirmek gibi çok amaçlı faaliyetleri yürütüyoruz. İlçe okullarımızın tamamında temizlik, bakım onarım, tadilat, çevre düzenleme, konferans ve spor salonu gibi çalışmaları yürütüyor, malzeme eksikliği noktasında tamamlama sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz” dedi.

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTSİZLİKLERİ VAR

Türkiye’de eğitimin içinde bulunduğu sürece dikkat çeken Selçuk Dereci, “Hem ebeveyn olarak çocukların iyi eğitim almasını istiyorsunuz, hem de diğer çocuklara da okullarda iyi eğitim verilmesi için destek veriyorsunuz. Nüfusu 85 milyon olan ülkemizde örgün eğitim veren 70 bine yakın okul bulunuyor. Üzülerek söylüyorum ki, ülkemizde eğitimde fırsat eşitsizlikleri var. Aynı derece ve nitelikte eğitim öğretim almıyorlar. Eğitimin yönetimi birinci derecede Milli Eğitim Bakanlığı’na aittir. Ancak bu büyük yapı yerel yönetimlerin hedefleri arasına girmek istedi. Çünkü aynı nitelikle eğitim verilememeye başlandı. Başkanımız Şükrü Genç’in deyimiyle belediye sadece şehri temizleyen, yolları asfaltlayan bir yapı olmaktan çıkarak buralara geldi. Eğitim, siyaset üstü ortak aklın, ortak bileşenlerin bir organizasyonu haline gelmek zorundadır” şeklinde yaptığı konuşmasında iyileştirilmesi gereken alanlar ve çocukların eğitim sürecinde yaşadıkları sorunları anlattı.

ÇOCUKLARIMIZ SAĞLIKLI KOŞULLARDA EĞİTİM ALMALILAR

İlçe genelinde faaliyetini sürdüren okulların tatil dönemlerinde belediyenin bütün birimleri ile çalıştıklarının altını çizen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, devamlılığı için okullara iyi bakılması gerektiğini de belirtirken, “Temel görevlerinden biri olmadığı halde çocuklarımızın sağlıklı koşullarda eğitim almalarını belediye olarak fazlasıyla önemsiyoruz. Sadece bu yıl okulların tadilatları için 10 milyona yakın bütçe kullandık. Eğitim öğretim yılı başlamadan önce okullarda yapılacak temel işleri tespit ettiriyoruz. Gelen şikayetleri göz önünde bulundurarak arkadaşlarımız çalışmalara başlıyor. Yapılan işlerin zaman zaman yeterli olmadığını da biliyoruz. Elimizden geleni yapıyoruz ama devamlılığı açısından okullara da iyi bakılması gerekiyor. Temizlik ve güvenlik personeli olmayan okullar var” dedi.

Başkan Genç, konuşmaların ardından söz alan okul aile birliklerinin temsilcilerinin talep ve şikayetlerinin çözümü için birim müdürlerinin gerekli notları almaları konusunda talimat verdi.

blank

Genel

Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan Seyit Torun’a Oktay Aksu tepkisi

Published

on

blank

Tarabya’nın efsane muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, cami avlusunda partinin önemli isimlerinden Cengiz Alp ve Erol Aydın’ın tepkisiyle karşılaştı.

CHP Sarıyer’de belediye başkan adaylığı tartışması sürmeye devam ediyor… 94 yaşında hayatını kaybeden Tarabya’nın 64 yıllık muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’a Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan sert Mustafa Oktay Aksu tepkisi geldi.

“ANKETLERDE EN SONUNCU ADAY”

Alp ve Aydın Seyit Torun’a, “Sarıyer halkının sesini dinlemediniz. Seçilme kriteri en düşük ve anketlerde en sonuncu olan adayı Sarıyer halkına rağmen aday yaptınız. Sarıyer’de CHP’nin çok rahat alacağı seçimi ciddi anlamda riske soktunuz. Kimsenin istemediği bir adayı dayatmaya hakkınız yok. Hiçbir kritere uymayan bu adayı neye dayanarak aday gösterdiniz? Sarıyer halkı bunun hesabını seçim sonrasında sizden soracaktır.” diyerek çok sert tepki gösterdi. Cengiz Alp’in ve Erol Aydın’ın bu tepkileri karşısında Seyit Torun ise sorunu çözeceğiz diyerek bulunduğu ortamdan hızlıca uzaklaştı.

Continue Reading

Genel

Şükrü Genç’ten Bahçeköy ziyareti

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, Bahçeköy Mahallesi esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Genç’e, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda Sarıyerli gönüllü eşlik etti.

Sarıyerlilerin her zaman yanında olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, esnaf gezisinde ekonomiden etkilenen esnafın, Sarıyer için öneri ve taleplerini dinledi. Başkan Genç’e, Bahçeköy Mahallesi esnafı ve halkı yoğun ilgi gösterdi.  Ziyareti sırasında kendisini yolda gören vatandaşlar ve gençlerle fotoğraf çektiren Başkan Genç, Bahçeköy buluşmasının ardından, Çayırbaşı Özden sitesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Continue Reading

Genel

Hüseyin Coşkun’dan KURSDER’e ziyaret

Published

on

blank

Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, KURSDER İstanbul’u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Meridyen Eğitim Kurumları Meridyen Ortaokulu Yerleşkesinde Sarıyer’de faaliyet gösteren Özel Okul ve Kurs kurucuları ve yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunan Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, eğitimcilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

KURSDER İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve EGİDER Genel Sekreteri aynı zamanda Meridyen Eğitim Kurumları kurucularından Abdullah Alp ve Mustafa Akyasan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye, Meridyen Eğitim Kurumları, Kolezyum Eğitim Kurumları, Zekeriyaköy VİP Final Kurs, Zekeriyaköy Kampüs, Özel İlgi Okulları, Tarabya Çözüm Okulları, Pozitif Kurs Merkezi, Modüler Kurs Merkezi, İstinye Vega Kurs Merkezi, Sarıyer Oğuz Fen Bilimleri, Sarıyer VİP Final Kurs Merkezi ve diğer Kurum Kurucuları ve yöneticileri katıldı. Görüşmede Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Temel Köroğlu, Eğitim Bir Sen Sarıyer Şube Başkanı Halil İbrahim Kahraman ve Ak Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Korkmaz’da hazır bulundu.

Sarıyer özelinde eğitim öğretimde yaşanan sorunları, Sarıyer’in maddi imkanı yetersiz dezavantajlı gençlerinin sosyal belediyecilik anlayışı ile eğitime ulaşabilmeleri ile ilgili çözüm önerilerini dinleyen Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, ‘Halkın teveccühüyle göreve geldiğimizin ilk ayında eğitim konusundaki konuları görüşmek üzere sizlerle belediyede toplantı yapacağız’ açıklamasını yaparken talepleri not aldı ve çözümü noktasında gereğinin yapılacağını belirtti.

KURSDER İstanbul Yönetim kurulu başkanı ve EĞİDER genel sekreteri ve Meridyen Eğitim Kurumları kurucusu Abdullah Alp, ziyaretinden ve sorunlarını dinleyerek çözüm sözü vermesinden ötürü Hüseyin Coşkun’a teşekkür ederken, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Popüler

blank