Connect with us

Genel

Başkan Genç, Çocuk Gündüz Bakımevi velileriyle buluştu

Published

on

blank

Çocuk Gündüz Bakımevleri velileriyle BKSM’de bir araya gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç nitelikli eğitimin önemine vurgu yaptığı konuşmasında , “Çocuklarımızı yarınlara çok iyi hazırlamamız lazım, onlara güzel günler bırakmamız lazım”dedi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Çocuk Gündüz Bakımevi velileriyle buluştu. Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde (BKSM) yapılan toplantıda AR-GE Müdürü Önder Kömür, Sağlık İşleri Müdürü Armağan Eren, Gündüz Bakımevleri Koordinatörü Duygu Baytar ile kurum psikoloğuEmine Ataseven müfredat, eğitim programı, çocukların fizyolojik ve psikolojik gelişimi ve karşılaşabileceği sorunlar hakkında velileri bilgilendirirken soruları da yanıtladı.

12 YILDA 11 ŞUBE

Toplantıda velilere seslenen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “ Arkadaşlarımız kılı kırk yarıp, çocuklara nasıl daha faydalı olabiliriz diye akıl yorup burada anlatırken sizlerin de bizlere katkı sunması çok önemli. 2011’de ilk çocuk gündüz bakımevimizi büyük bir heyecanla açmıştık. Tam 12 yıl olmuş. Şimdi 11 şube ile hizmet veriyoruz. Hedefimiz her mahalleye bir çocuk gündüz bakımevi kazandırmak. Devletin okul öncesi eğitim alanında projelerini çok artırması lazım. Çocuklarımızı yarınlara çok iyi hazırlamamız lazım, onlara güzel günler bırakmamız lazım” dedi.

165 ÖĞRETMENİMİZLE EĞİTİMİ DESTEKLİYORUZ

Sarıyer Belediyesi AR-GE Müdürü Önder Kömür ise, “Ne kadar çok bir araya gelir ve konuşursak çocuklarımızın gelişimine o kadar katkı sunacağımızı düşünüyorum.  Biz 165 öğretmenimizle eğitimi desteklemeye devam ediyoruz. Bu bizim kurum içi yaptığımız bir hizmet. Kurum dışında da okullara desteklerimiz devam ediyor. Bizden yetişen çocuklarımız bugün geriye dönüp kurumlarımızda öğretmen olarak çalışıyor. Bunu görmek bizleri gururlandırıyor” diye konuştu.