Connect with us

Genel

Derya Avcı, Şişli Belediyesi’ndeki işten çıkartmalara tepki gösterdi! Şahan’dan açıklama geldi

Published

on

blank

31 Mart 2024 yerel seçimleri sonrasında Şişli Belediyesi’nde 48 işçi işten çıkartıldı. Yerel seçimlerde Demokrat Parti‘nin Şişli adayı olan Derya Avcı ise bu duruma tepki gösterdi.

Şişli Belediyesi’nde çalışan 48 kişi Ramazan Bayramı arefesinde işten çıkarıldı. CHP’li yeni başkan Resul Emrah Şahan tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldıklarını söyleyen işçiler, belediye önünde eylem yaptı. Düdük çalarak Belediye Başkanı Resul Emrah Şahan’a tepki gösteren vatandaşlar, işlerine geri dönmek istediklerini belirtti.

DERYA AVCI’DAN TEPKİ

Uzun yıllar sendikal faaliyetlerin içerisinde bulunan, görev yapan, 31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde Demokrat Parti’den Şişli Belediye Başkan Adayı olan Derya Avcı, 48 işçinin işten çıkarılmasına tepki gösterdi. Avcı, “Seçim öncesinde her zaman işçiden, işçi haklarından yana bir başkan olacağımı söylemiştim. İşçilerin geçerli bir gerekçe gösterilmeden işten çıkarılması doğru değildir. Özellikle ekonomik krizi iliklerimize kadar hissettiğimiz, işsizliğin çok fazla olduğu bu dönemde yeni seçilen başkanın uyguladığı bu kararı ne olursa olsun tasvip etmiyor, sürecin takipçisi olacağımızı ifade etmek istiyorum.” dedi.

ŞAHAN’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Şişli Belediye Başkanı Resul Emrah Şahan, seçim sürecindeki son üç aylık dönemde yapılan ihtiyaç dışı işe alımların iş akitlerine son verildiğini bildirdi.

Şişli Belediye Başkanı Şahan, yaptığı yazılı açıklamada, belediyenin ilk meclis oturumunda, tüm meclis üyeleriyle imzaladıkları kamusal fayda, açıklık, şeffaflık, demokratik hesap verilebilirlik, katılımcılık, eşit hizmet, çoğulculuk, sürdürülebilirlik, yenilikçilik ilkeleriyle Şişli’de yeni bir hizmet döneminin başladığını ifade etti.

Şişli Belediyesinin gelecek dönemi için belirledikleri ilkeler doğrultusunda kamusal faydayı önceliklendirdiklerini belirten Şahan, “Kamu kaynaklarını ve gücünü yurttaşlarımızın hizmetine tahsis etmek üzere; seçim sürecinde, son üç aylık dönemde yapılan ihtiyaç dışı işe alımların iş akitlerine son verilmesine karar verilmiştir.” açıklamasında bulundu.

blank