Connect with us

Genel

Hacıosman’daki camide kaçak göçmenleri yakalayan polisin görev yeri değiştirildi

Published

on

blank

Hacıosman’daki Mekke Nur Camii’nde cep telefonuyla kaydedilen video ülke gündemine oturdu. Camide yer alan misafirhanedeki odalarda aralarında kaçakların da olduğu çok sayıda yabancı uyruklu gencin kaldığını rapor eden bir polis memurunun iddiaya göre silahına el konulup görev yeri değiştirildi.

Sarıyer Hacıosman’daki Mekke Nur Camii’nde cep telefonuyla kaydedilen görüntüler ve camide yer alan misafirhanedeki odalarda saklandığı iddia edilen kaçak göçmenler kısa sürede Türkiye  gündemine oturdu.

KİMLİK KONTROLÜ YAPTIĞI KİŞİ ÖZBEK ÇIKTI

Sarıyer’de görev yapan bir polis memuru, 24 Mart’ta devriye gezdiği sırada denk geldiği sarıklı ve cübbeli bir kişiden şüphelenince kimlik kontrolü yapmak istedi. Özbek olduğunu ifade eden şahıs, “Pasaportum Mekke Nur Camii’nde, orada kalıyorum. Benim gibi orada yaşayan birçok kişi var” ifadelerini kullandı

ODALARDA ÇOK SAYIDA KAÇAK GÖÇMEN BULDU

Gelişme üzerine Mekke Nur Camii’ne giden polis memuru, caminin altında Kur’an Kursu’na ait olduğu ifade edilen misafirhaneleri kolaçan etti ve odalarda yaşayan çok sayıda yabancı kurs öğrencileriyle karşılaştı.

SİLAHINA EL KONULUP GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLDİ

Yaşadığı şok sonrasında pasaport kontrolü yapmak isteyen polis memuru, kalabalığın içinde çok sayıda kaçağın da bulunduğunu gördü. Camideki yabancılar hakkında rapor tutan polisin bir gün sonra ise silahına el konulduğu ve psikoloğa sevk edilerek görev yerinin değiştirildiği öne sürüldü.

blank
blank
blank