Connect with us

Genel

İmamoğlu’ndan Sarıyer’deki İmam Hüseyin Cemevi’ne ziyaret

Published

on

blank

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediye Başkan Şükrü Genç ile 10 Kasım’da Sarıyer Cumhuriyet Mahallesi’ndeki İmam Hüseyin Cemevi’ni ziyaret etti.

Atatürk’ün aziz hatırası anısına dağıtılan lokma öncesinde konuşan İmamoğlu, “Ata’mızı bir arada anmaktan ve anarken de ders çıkartmaktan, geleceğe dair içi mesaj dolu duygular yaşamaktan mutluyum, gururluyum” dedi.  İlçe Başkanlığı yaptığı 2010 yılından bu yana, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Olur”unu alarak, 10 senedir 10 Kasım’larda hem camilerde hem de cemevlerinde dua ettiğini, lokma paylaşımında bulunduğunu belirtti.

“HEM CAMİLERİMİZDE HEM CEMEVLERİMİZDE ATATÜRK’E DUA ETMEK İSTİYORUM”

“İBB Başkanı olduğumda da bunu paylaştım” diyen İmamoğlu, “Hem bu sene hem geçen sene, Dolmabahçe Camii’nde mevlidimizi yapıyoruz. Geçen sene Karacaahmet’teydim, bu sene de siz kıymetli canlarla Sarıyer’deyim. Burada aslında şunu yapmaya çalışıyorum: Toplumda bazı duygular vardır; mutlak açığa çıkmalıdır. Bunu açığa çıkartmazsanız, eksik kalır. Sanki bastırılan bir şey vardır. Tam aksine, ben de inanıyorum ki, sizler, hepimiz, toplumun büyük bir kesimi, hatta her inançtan olan insanlar da kendi inançlarında dua ediyorlardır. Biz, inananlar olarak, camimizde, cemevimizde buluşacağız, Ata’mıza dua edeceğiz. Çünkü ben, ona minnet duyuyorum. Topluma önderlik eden, bizi çağdaş ilkelerle buluşturan ve gerçekten kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyet’i bize emanet eden Mustafa Kemal Atatürk’e de hem camilerimizde hem cemevlerimizde dua etmek istiyorum. Onun için buradayım; olmaya da devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

“BU YOLDA YÜRÜMEYE KENDİNİ ADAMIŞ BİR KARDEŞİNİZİM”

“Mustafa Kemal Atatürk bize cumhuriyeti emanet etmiştir” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“İçinde birçok duygu var. Çok az bir zamanımız var; 100. yılını tamamlayacağız.  100. yılı tamamladığında ben 52 yaşında olacağım. Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet’i kurduğunda 42 yaşındaydı. Gencecik bir adamdı. Ve büyük bir iş başarmıştı. 21. yüzyılın imkanları ile hepimiz ikinci yüzyılın hikayesini yazmak için güçlü adımlar atabilmek için, o kadar borçluyuz ki ona ve Cumhuriyet’e. Çocuklarımız ve torunlarımız için sorumluyuz. Genel Başkan’ımız, son kurultayda ikinci yüzyılın tarifini yaptığında inanılmaz bir ışık yandı zihnimde. Her yerde, ‘Bununla ilgili ne yapabiliriz’ diye arkadaşlarıma talimat veriyorum. Biz, ikinci yüzyılı, yani 2023 ile 2123’ü, gelecek nesle hazırlamakla mükellef insanlarız. Ben, bu yolda yürümeye kendini adamış bir kardeşinizim, bir canınızım bir hemşerinizim. Beni böyle kabul edin.”

 

İmamoğlu’nun konuşmasının ardından dede Hüsnü Aydın lokma duası okudu. Okunan duaların ardından İmamoğlu, beraberindeki heyet ve vatandaşlara lokma ikramında bulunuldu.

Genel

Sarıyer Akademi’de ders zili çaldı

Published

on

blank

Eğitimde fırsat eşitliğinin en güzel örneklerinden biri olan Sarıyer Akademi’nin 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk ders zili çaldı. Mart ayında gerçekleştirilen kabul sınavı sonrasında barajı geçen 12’inci sınıfa giden 320 öğrenci derse başladı.

Seçkin kadrosu, donanımlı sınıfları ve kapsamlı müfredatıyla yeni eğitim ve öğretim yılına başlayan Sarıyer Akademi’de 12’inci sınıf öğrencilerinin bir bölümü yüz yüze ve uzaktan eğitimin bir araya getirildiği hibrit sistemle eğitim alacaklar. 2022-2023 eğitim öğretim yılının kendileri için özel bir yıl olduğunu ifade eden Genel Koordinatör Sami Görey, “Sarıyer Akademi hibrit eğitim modeliyle kapasitesini yüzde yüz arttırdı. Bu nedenle bu yıl bizim için özel bir yıl olacak. Kurumumuzda ilk olarak 12’inci sınıflar için derslerimiz başladı. Eylül ayının ikinci haftasına kadar haftada 120 saat yüz yüze eğitim alacaklar. Hibrit öğrencileri ise 2 hafta yüz yüze eğitim alacaklar. Okullar açıldığında ise haftada 14 saatlik eğitim, sınav ve etüt maratonu başlayacak” dedi.

Hibrit eğitim modelini hayata geçirdik

Sarıyer Akademi’nin hedeflerinden biri olan ve altyapısı tamamlanan hibrit eğitim modelini 2022-2023 eğitim öğretim yılında hayata geçirdiklerini belirten Görey, “Hibrit Eğitim Modeli’ne dahil olan 120 öğrencimiz haftalık 14 saatlik dersi kendi ev ortamlarında, kendileri için en uygun zaman döneminde alacaklar. Bu dersler tek bir öğretmenimiz tarafından değil, bütün öğretmenlerimizin katılımıyla hazırlanıyor olması nedeniyle A plus bir ders oluyor. Ayrıca hafta sonu 6 saat kurumumuzda yüz yüze ders alma imkanı olacak” şeklinde konuştu. Sınav maratonunu devam eden Sarıyer Akademi’nin 2022-2023 eğitim yılında mezun durumunda olacak öğrenciler için düzenlediği 24 Ağustos’ta yapılacak mezun grubu sınavı için başvuruların 19 Ağustos’ta sona ereceği belirtildi.

Continue Reading

Genel

İmamoğlu’ndan önemli uyarı: Saat 15’e kadar dışarı çıkmayın!

Published

on

blank

İstanbul’da hayatı felç eden sağanak yağış sonrası İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AKOM’da durum değerlendirmesi yaptı.

İBB Başkanı İmamoğlu, “Yağışın saat 15.00’e kadar sürmesi bekleniyor, lütfen mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayın.” dedi.

Bu sabah saatlerinde etkisini gösteren sağanak, tüm İstanbul’u etkisi altına aldı. Birçok ilçede trafik yoğunluğu oluştu. İşe gitmek isteyen vatandaşlar zor anlar yaşarken, bazı dükkan ve evleri ise su bastı. Özellikle tarihi Kapalı Çarşı’da esnaf, su basması nedeniyle zor anlar yaşadı.

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi’nden ve Afad’dan kritik uyarı!

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi ve Afad, İstanbul’da gökgürültüsüyle beraber kuvvetli yağan sağanak yağışa karşı tedbirli olunması konusunda uyardı ve acil olmadıkça dışarıya çıkılmaması çağrısında bulundu.

Sarıyer Belediyesi ve Afad, İstanbul’da gökgürültüsüyle beraber etkili olan kuvvetli sağanak yağışa karşı uyarılarda bulundu. Sarıyer Belediyesi, “Değerli Sarıyerliler, ilçemiz yoğun bir yağış altında. Ekiplerimiz sahada çalışmalarını sürdürüyor. Sizler de lütfen zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayın ve özel araçlarınızı kullanmayın. Acil durumlarda 444 1 722 numaralı çağrı merkezinden kriz masasına ulaşabilirsiniz.” mesajını paylaştı.

AFAD’DAN HORTUM UYARISI

Sarıyer Belediyesi gibi Afad’da önemli uyarılarda bulundu. Afad’ın paylaştığı mesajda, “Istanbul icin kuvvetli yagisin devam etmesi bekleniyor. Sel, yildirim, dolu, hortum gibi olumsuzluklara karsi dikkatli ve tedbirli olun.” denildi.

Continue Reading

Popüler

blank