Connect with us

Genel

İmamoğlu’ndan Sarıyer’deki İmam Hüseyin Cemevi’ne ziyaret

Published

on

blank

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediye Başkan Şükrü Genç ile 10 Kasım’da Sarıyer Cumhuriyet Mahallesi’ndeki İmam Hüseyin Cemevi’ni ziyaret etti.

Atatürk’ün aziz hatırası anısına dağıtılan lokma öncesinde konuşan İmamoğlu, “Ata’mızı bir arada anmaktan ve anarken de ders çıkartmaktan, geleceğe dair içi mesaj dolu duygular yaşamaktan mutluyum, gururluyum” dedi.  İlçe Başkanlığı yaptığı 2010 yılından bu yana, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Olur”unu alarak, 10 senedir 10 Kasım’larda hem camilerde hem de cemevlerinde dua ettiğini, lokma paylaşımında bulunduğunu belirtti.

“HEM CAMİLERİMİZDE HEM CEMEVLERİMİZDE ATATÜRK’E DUA ETMEK İSTİYORUM”

“İBB Başkanı olduğumda da bunu paylaştım” diyen İmamoğlu, “Hem bu sene hem geçen sene, Dolmabahçe Camii’nde mevlidimizi yapıyoruz. Geçen sene Karacaahmet’teydim, bu sene de siz kıymetli canlarla Sarıyer’deyim. Burada aslında şunu yapmaya çalışıyorum: Toplumda bazı duygular vardır; mutlak açığa çıkmalıdır. Bunu açığa çıkartmazsanız, eksik kalır. Sanki bastırılan bir şey vardır. Tam aksine, ben de inanıyorum ki, sizler, hepimiz, toplumun büyük bir kesimi, hatta her inançtan olan insanlar da kendi inançlarında dua ediyorlardır. Biz, inananlar olarak, camimizde, cemevimizde buluşacağız, Ata’mıza dua edeceğiz. Çünkü ben, ona minnet duyuyorum. Topluma önderlik eden, bizi çağdaş ilkelerle buluşturan ve gerçekten kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyet’i bize emanet eden Mustafa Kemal Atatürk’e de hem camilerimizde hem cemevlerimizde dua etmek istiyorum. Onun için buradayım; olmaya da devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

“BU YOLDA YÜRÜMEYE KENDİNİ ADAMIŞ BİR KARDEŞİNİZİM”

“Mustafa Kemal Atatürk bize cumhuriyeti emanet etmiştir” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“İçinde birçok duygu var. Çok az bir zamanımız var; 100. yılını tamamlayacağız.  100. yılı tamamladığında ben 52 yaşında olacağım. Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet’i kurduğunda 42 yaşındaydı. Gencecik bir adamdı. Ve büyük bir iş başarmıştı. 21. yüzyılın imkanları ile hepimiz ikinci yüzyılın hikayesini yazmak için güçlü adımlar atabilmek için, o kadar borçluyuz ki ona ve Cumhuriyet’e. Çocuklarımız ve torunlarımız için sorumluyuz. Genel Başkan’ımız, son kurultayda ikinci yüzyılın tarifini yaptığında inanılmaz bir ışık yandı zihnimde. Her yerde, ‘Bununla ilgili ne yapabiliriz’ diye arkadaşlarıma talimat veriyorum. Biz, ikinci yüzyılı, yani 2023 ile 2123’ü, gelecek nesle hazırlamakla mükellef insanlarız. Ben, bu yolda yürümeye kendini adamış bir kardeşinizim, bir canınızım bir hemşerinizim. Beni böyle kabul edin.”

 

İmamoğlu’nun konuşmasının ardından dede Hüsnü Aydın lokma duası okudu. Okunan duaların ardından İmamoğlu, beraberindeki heyet ve vatandaşlara lokma ikramında bulunuldu.

Genel

Pınar Mahallesi’nde fırtınadan uçan baca, karşı binanın çatı katı duvarını yıktı

Published

on

blank

Sarıyer’de dün akşam saatlerinde etkili olan yağış ve fırtınayı seyretmek için balkona çıkan evli çift, salona döndüklerinde kalktıkları koltuğun üzerinde karşı binanın bacasını buldu. Odalarının duvarını yıkan bacayı gören çift büyük şok yaşadı.

Olay dün akşam saatlerinde Sarıyer Pınar Mahallesi İğde Sokak’ta bulunan 3 katlı bir binanın çatı katında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Elif ve Enes Şahin çifti salonda bulunan üçlü kanepenin üzerinde oturmuş televizyon izliyorlardı. Yağmur yağmaya başlayınca yağmuru izlemek için kalkıp balkona çıkan çift, birkaç dakika sonra büyük bir gürültü duydu. Birkaç dakika önce oturdukları kanepenin üzerinde karşı binanın bacasını, evin çöken çatısını gören çift şok geçirdi. Çifti komşuları teselli ederken, olay yerine itfaiye ekipleri çağrıldı. İtfaiye ekipleri kopan çatıdan kalan ve tehlike arz eden parçaları da aldı.

Yaşanan olaylardan sonra belediye ekipleri çevrede başlattığı hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de şiddetli fırtına ağaçları yola devirdi

Published

on

blank

İstanbul genelinde etkili olan şiddetli yağış ve rüzgar nedeniyle Sarıyer’de ağaçlar gövdesinden kırılarak yola devrildi. Ağaçlar nedeniyle trafikte yoğunluk yaşandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul genelinde dün akşam saatlerinde şiddetli yağış ve rüzgar etkili olmaya başladı. Sarıyer’de yağış ve rüzgar etkisini artırarak Büyükdere Caddesi ve Sakıp Sabancı Caddesi’nde bulunan bazı ağaçların yola devrilmesine neden oldu. Yolların ağaçlarla kapanması nedeniyle trafikte uzun araç kuyrukları oluştu. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri yönlendirildi. Polis ekipleri yol üzerinde önlem alarak trafiği başka yollara yönlendirirken, itfaiye ekipleri ise ağaçları kaldırmak için çalışma başlattı. Yol üzerinde geri dönüşleri mümkün olmayan İETT otobüsleri ise kontak kapatarak, ağaçların kaldırılmasını bekledi.

Ekipler, yoğun bir çalışmayla yoldaki ağaçları temizledi ve daha sonra trafik yeniden normal akışına döndü.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’deki köpek otelinde dehşet

Published

on

blank

Sarıyer’deki hayvan otelinde köpeği, başka bir köpeğin saldırısı sonucu ölen Beliz Naz Özışıkçılar savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beliz Naz Özışıkçılar, Sarıyer’deki köpek oteline 18 Temmuz’da yurt dışı seyahatine gitmeden önce Pomerian cinsi Puffy isimli köpeğini bıraktı. Otelde bulunan Staffordshire cinsi köpek, Puffy’e saldırdı. Otel çalışanının gözlerinin önündeki saldırıda Puffy hayatını kaybetti. Olayın ardından Özışıkçılar, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Özışıkçılar, yurt dışında olduğu sırada bilinmeyen bir numaradan arandığının anlattığı dilekçede, arayan kişinin kendisine köpeğinin öldüğünü söylediği belirtildi. Otelde çalışan bir kadının saldırıyı görmesine karşın durdurmadığı kaydedilen dilekçede işletmecinin otele en fazla 12 köpek alınabileceğini söylediği ancak otelde 22 köpeğin kaldığı öne sürüldü

Suç duyurusu dilekçesinde, otel sahibi Neva D.T. ile otel çalışanının ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Continue Reading

Popüler

blank