Connect with us

Genel

Görevinden alınan Hüseyin Coşkun’dan flaş basın açıklaması

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden alınan Hüseyin Coşkun, sürece dair flaş açıklamalarda bulundu.

Coşkun yaptığı açıklamada, “Sarıyer Belediye Meclis Üyesi ve Sarıyer Belediye Meclis Başkan Vekili aynı zamanda Belediye Başkan Yardımcısı olarak 20 yıl aralıksız Sarıyer’e
hizmet ettim.

Benim için Sarıyer evim, yuvam ve ait olduğum yerdir. Ailemi kurduğum,
çocuklarıma kavuştuğum yerdir. Sarıyer’in bende emeği çok, borcumu bir ömür ödesem bitmez.

Doğru Çizgide Durmaya Devam…

Kamuoyumuzca bilindiği üzere Belediye Başkan yardımcılığı görevim, sayın başkan Şükrü Genç tarafından ani bir kararla alındı. Uzun süredir siyasi bakışımızda ve yerel yönetim anlayışımızda derin farklar oluşan başkan ve ekibiyle yaşanan bu ayrışmanın siyasi ve idari zeminde kalması dileğimdir. Uzun süredir içeride kalarak sürdürdüğümüz “doğru çizgi” mücadelesine her platformda devam edeceğim.

”Yola çıktıklarını yolda bulduklarına asla değişme”

Sayın Başkanın çalışma ekibi konusunda tasarrufta bulunma hakkı sonuna kadar saklıdır. Benim siyasi geleneğime ve kültürüme yön veren ise “yola çıktıklarını yolda bulduklarına asla değişme” ilkesi olmuştur.

Bizler bugünkü iktidarın topluma dayattığı, yozlaşmış kültürün ve çirkin siyasi yöntemlerin geride kaldığı bir Türkiye için çalışıyoruz. Bu kültürün ve yöntemlerin bizim saflarımızda yer alması kabul edilemez. Bu kaybetmekten ötesi, rakibine benzemektir. Ben siyasi yaşamımda bu tarzı asla kabul etmeyeceğim. Dedikoduya, itibara yönelik kıyıma ve mesnetsiz iddialardan siyaset devşirmeye asla prim vermeyeceğim. Bu eskimiş tarza tamah edenleri de dikkatle izliyorum.

Biz bu ülkeyi içine itildiği uçurumdan çıkartmaya yeminliyiz. Bunun için yenilgiden öğrenmek de bizim işimiz. Toplumu dinlemek, zorda, darda olanların sesini duymak bizim görevimiz. Ülkemizi gerçek anlamda demokrasiyi getirmek ve önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün hayal ettiği uygarlık seviyesine ulaştırmak için değişeceğiz yenileneceğiz, tartışacağız, çözümün ve refahın adresi olacağız.

”Sarıyer’e hizmet için kimseden icazet almaya gerek duymuyorum”

Bunu yapmaya gücümüz de heyecanımız da çalışma azmimiz de var Allah’a çok şükür.
Sarıyer’e hizmet için kimseden izin almaya, icazet almaya gerek duymuyorum. Birikimim güçlü, projelerim hazır. Halkla bütünleşerek, partimizi ve muhalefeti iktidara taşıyacak sürecin neferi olacağım.

Partimizin başarıyla sürdürdüğü demokratik süreci kutuplaşmayla, suni ayrımlarla ve holigan siyasetle lekelemek isteyen herkesin karşısında duracağım. Partili büyüklerimizin tecrübesi ve hedefi halka hizmet olan genç, dinamik kadroların enerjisiyle önümüzdeki yerel seçimlerde de Sarıyer’imizi barışın, huzurun ve mutluluğun kalesi yapmak için çalışmaya devam edeceğim.

Hedefim büyük…

Yeni bir paradigmaya ihtiyaç duyuluyor. Bu bağlamda yol arkadaşlarımıza ve kendi evlatlarına sahip çıkan bir çalışma anlayışı, liyakat sahibi, kendi dinamikleriyle yürüyen çalışma arkadaşları ve üretken ortamıyla Türkiye’ye örnek olan bir pratiğe ihtiyaç var. Sarıyer bunu başaracak güçte. Kendi yükünü taşıyacak ve kentimize ilham verecek bir potansiyele sahip Sarıyer’imiz.
Kentine, değerlerine, geleceğine ve kültürüne yakışır bir siyasi iklimi ilçemizde hâkim kılacağız. Kimseyi dışarıda bırakmadan, herkesle konuşarak halkımızla bütünleşeceğiz.
Her seçimde yan yana çalıştığım gençlere ve kadınlara sözüm var.

Toplumun yükünü taşıyan, eşitlik hakkı için mücadele eden kadınlardan öğrenmeye devam edeceğim. Genç, dinamik, üretken gençlerimizin daima yanında olacağım.

İlkelerimize sıkı sıkıya bağlı ve geleceği kucaklayan bir anlayışla aydınlık Türkiye’yi kurma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz.

Herkesi saygıyla, sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum.

Yolumuz, yollarımız açık olsun…

Genel

DSP’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı Alaaddin Pınarbaşı

Published

on

blank

Demokratik Sol Parti’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı, partinin mevcut ilçe başkanı Alaaddin Pınarbaşı oldu.

31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde DSP’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı belli oldu. 5 yıldır DSP’nin Sarıyer İlçe Başkanlığı görevini yürüten Alaaddin Pınarbaşı, DSP Sarıyer Belediye Başkan Adayı oldu. Pınarbaşı, “Sarıyer’e hizmet için yola çıktık. Sarıyer için çalışacağız.” dedi.

Continue Reading

Genel

İstinye’de trafik kazası: 2 yaralı

Published

on

blank

İstinye’de seyir halindeki otomobil yolun karşısına geçen yayaya çarptı. Kazayı gören ters istikamete giren İETT otobüsü ise hafif ticari araçla kafa kafa çarpıştı. Kazada yaralanan 2 kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Kaza saat 11.45 sıralarında Sarıyer İstinye Bayırı’nda meydana geldi. İddialara göre, sahil istikametinde giden otomobil, yolun karşısına geçen şahsa çarptı. Hızını alamayan araç daha sonra yol kenarındaki ağaçlara vurarak durabildi. Bu sırada kazayı gören 34 HO 2542 plakalı 29S hatlı İETT otobüsü ilerlemek için ters yöne girince kaza da kaçınılmaz oldu. İETT otobüsü Maslak yönüne seyreden Veysel Çınar yönetimindeki 34 AAC 512 plakalı hafif ticari araçla kafa kafaya çarpıştı. Otobüste bulunan yolcular büyük panik yaşarken sürücü Veysel Çınar ise kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. İlk kazada otomobil sürücü ve yayanın yaralandıkları ve ambulansla hastaneye kaldırıldıkları öğrenildi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç bağımsız aday oldu

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası önünde yerel seçimlere ilişkin kararını açıkladı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşmesini aktaran Genç, seçimlere bağımsız aday olarak katılacağını duyurdu.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, geçtiğimiz günlerde aday belirleme süreci ile ilgili bir basın açıklaması düzenlemiş, CHP yönetimine seslenerek kararın yeniden gözden geçirilmesi için 18 Şubat gece yarısına kadar süre vermişti. Verilen sürenin dolmasının ardından Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası önünde Sarıyerlilerin yoğun katılımıyla basın açıklaması düzenleyen Başkan Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile yaptığı görüşmeyi aktararak seçimlere bağımsız aday olarak katılacağını söyledi. Genç, açıklamanın ardıdan Sarıyerliler ile birlikte adaylık başvurusu için Sarıyer İlçe Seçim Kurulu’na gitti.

BÜYÜK BİR TEPKİ VAR

Başkan Genç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bugüne kadar birlikte konuştuk, birlikte yürüdük, birlikte karar verdik. Yine birlikte karar vereceğimiz bir aşamaya geldik. Sayın Genel Başkanımın telefon görüşmesiyle beraber Sarıyer’de aday belirleme süreciyle ilgili yapılan yanlışlığa karşı partime süreci yeniden değerlendirmeleri için haykırdım. Sarıyer’e yazık oluyor, kaybediyoruz dedim. Bu kararı vermeden önce Sarıyer’de ağırlığı olan 16 aday adayından dördüyle birlikte oturduk konuştuk, değerlendirme yaptık. Kamuoyuna ortak bir açıklama yaptık. Orada da özetle Sarıyer’de bu yanlışlığa karşı giderek yükselen büyük bir tepki var. Genel merkez tarafından partimizin geleneklerine ve liyakat, kazanacak aday söylemlerine ve bir oy bile bizim için çok önemli vurgusuna rağmen saha anketlerine bakmaya gerek duymadan en sonda yer alan bir arkadaş aday yapılmış, Sarıyerliler’in iradesi yok sayılmış, partimize, Sarıyer’e kaybettirecek en zayıf aday atanmıştır dedik! Sadece 16 aday adayı değil Sarıyerliler şaşkındır, öfkelidir, ayaktadır dedik. Partimize gönül veren seçmenlerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız, esnaflarımız, balıkçılarımız, mülkiyet ve göç korkusu yaşayan mahallelerimiz endişelidir dedik! Beni aday yapın diye değil, kaybediyoruz diye endişelerimi paylaştım!

SORUMLULUK BİZİM OMUZLARIMIZDA DEĞİL

Partimizi her dönem artan oylarla iktidara taşıyan, 3 dönem bunu başaran bir belediye başkanı ve partili olmamın bir sorumluluğu var üzerimde. Bu açıklamaları Cumhuriyet Halk Partisi’ni düşündüğüm için yaptım. Türkiye siyaseti için yaptım Türkiye siyasetini, demokratik, toplumcu gördüğüm için, bunun bilincinde yaptım. Ve aynı şekilde bunu sessiz çoğunluk için yaptım. Sesini çıkarmaktan korkanlar için yaptım. Siyasetin bu kadar iki dudak arasında karar verildiği bir duruma getirilmesine karşı olduğum için yaptım. Sarıyer’i kaybetmenin sorumluluğu artık bizlerin omzunda değil. Bunu şimdi niçin söylüyorum? Biz bu kaybetmeye izin vermeyeceğiz. Kendisini siyasette sorumlu, önder, bu işin tek sorumlusu, tek karar vericisi olduğunu kendine arz eden insanlara hatırlatma yapıyorum. Bu sorumluluk Sarıyer halkının değil, halkımızın değil, sizlerin olacaktır.

AŞILAMAYAN NEDİR?

Ekip arkadaşlarımla bir araya geldik. Çalışma arkadaşlarımla bir araya geldim. Sivil toplum kuruluşları, önemli temsilcileriyle toplandık. Öğrencilere, çocuklara, kadınlara kısaca halka sorduk. Yaşanan süreci anlattık. Bildiğiniz gibi dün açıklamaya çok kısa bir süre kala Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’den telefon aldığımı ve bugün öğlene kadar süreci yeniden değerlendirileceğini sizlerle paylaştım. Geldiğimiz noktada biraz önce Sayın Genel Başkanım dedi ki ‘Başkanım biz sizi çok seviyoruz. Sizinle hep varız. Partide önemli görevlere sizi arz edelim, görev verelim. Ekrem Başkan da sizi çok seviyor. Bizler de çok seviyoruz ama bunu aşamadık.’ Aşılamayan nedir? Eğer bu partiye bu kadar hizmetim olmuşsa şahsen soruyorum. Bu aşılamayanın ne olduğunu lütfen bu halka açıklayın.

DEMOKRASİ DERSİ VERELİM

Daha önce defalarca paylaştığım gibi sürecin bundan sonrasına birlikte karar vereceğiz. Ve şimdi tam bu noktadayız. Sizden onay almadan karar vermeyeceğim. Karar anındayız şu anda. Şimdi sizlere soruyorum. Bunu önümüzdeki kırk gün içinde her bir nokta, her bir ocakta, her bir köşede ısrarla soracağım. Son anına kadar soracağım. 31 Mart’a kadar soracağım. Var mıyız yok muyuz? Varız Arkadaşlar. Biz şunu biliyoruz. Biz çok güzel konuştuk. Ben bu yaşıma kadar hiç kimseye zarar vermedim. Yine zarar vermeyeceğiz? Ama halkımızın çok güzel bir sözü var. Kısa çöp, uzun çöpten hakkını alacak. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Bağımsızlık bizim karakterimizdir’. Gelin demokrasi dersi verelim. Nasıl barış içinde, aslanlar gibi kazanıldığını, kazanılacağını ve de bu işin bir örnek olacağını herkese gösterelim. Yolumuz açık olsun.”

Continue Reading

Popüler