Connect with us

Genel

İbrahim Temur: Sarıyer’de İYİ değişim olacak

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, gazetemizin sorularını yanıtladı. Temur, “İttifak yolları tamamen kapanmıştır. Belediyenin hizmetlerini yeterli bulmuyorum. Sarıyer’de İYİ bir değişim olacak.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, gazetemizin genel yayın yönetmeni Çetin Ali Aytaç’ın sorularını yanıtladı. Temur, “Partimiz Türkiye’de her görüşteki kesimlerden oy alabilecek bir partidir. İttifak yolları tamamen kapanmıştır. Partimiz açık ve net bir şekilde bunu beyan etmiştir. Sarıyer’de oturan bir vatandaş olarak belediye hizmetlerinden memnun değilim. Sarıyer nezdinde değişim olacağını net bir biçimde söyleyebilirim. Her kesimden oy alacağız. Sarıyer’e değer katacak projelerimizle, Sarıyer seçmeni İYİ değişimi onaylayacaktır.” diye konuştu.

İşte İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur ile yaptığımız röportajın tamamı:

İYİ Parti Sarıyer olarak genel seçimlerden sonra Sarıyer’deki havayı nasıl görüyorsunuz? 

Genel seçimleri istemediğimiz bir neticeyle bitirdik. Sarıyer’de, hatta Türkiye genelindeki muhalif seçmende bir umutsuzluk havası oluştu. Bu kadar büyük bir beklentiyle girilen seçimin kaybedilmesinden sonra yaşanan umutsuzluk havasını doğal karşılıyorum. Ama yerel seçim süreci yaklaştıkça, tercihi ne olursa olsun vatandaşımızın yeniden o seçimin havasına gireceğini düşünüyorum.

Sık sık esnaf ve dernek ziyaretleri gerçekleştiriyorsunuz. Partinize yaklaşımı nasıl görüyorsunuz?

Sarıyer’de her günümüzü, her dakikamızı değerlendirmeye çalışıyoruz. Bunu bir görev olarak kabul ediyoruz. Her anımızı kuvvetli bir şekilde çalışarak geçirmek zorundayız. Bu çalışmalar aracılığıyla da, partimize yaklaşımın çok olumlu olduğunu, vatandaşlarımıza söylediğimiz her şeyin bir karşılığı olduğunu görüyoruz. Seçim sonrası seçmende oluşan bu kırılmaya rağmen, partimize olan bakış açısının çok daha pozitif olduğunu düşünüyorum. Vatandaşlarımız seçim kaybedildiği için çok kızgın; ancak bu seçim yenilgisinin faturasını bize kesmiyor. Sorunları daha farklı yerlerde görüyorlar.

“İTTİFAK YOLLARI TAMAMEN KAPANMIŞTIR”

Sayın Akşener’in son söylemlerinden sonra muhalefet bloğunda yeniden ittifak yapılması ihtimalini zor görüyor musunuz?

Tabii ki. İttifak yolları tamamen kapanmıştır. Partimiz açık ve net bir şekilde bunu beyan etmiştir. Partimiz 81 ilde, tüm büyükşehirlerde ve ilçelerde hür ve müstakil hareket ederek, kendi adaylarıyla yerel seçimlere girecektir. Yıllardır süregelen AK Parti – CHP oyununa karşı vatandaşlarımız yeni bir yol arayışına girdi. İYİ Parti de bu arayış doğrultusunda üçüncü bir yol olarak kuruldu. Ancak Türkiye’de oluşan ittifak sistemi nedeniyle hem son iki genel seçimde, hem de 2019’daki yerel seçimlerde ittifak yaparak seçimlere girdik. Ve bu ittifak modellerinin Türkiye’nin sorunlarına çare olmadığını gördük. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuç alamayız. 21 yıldır kazanan da kaybeden de aynı, biz bu oyunu bozacağız.

Cumhur İttifakı cephesi, olağanüstü bir durum yaşanmazsa 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere ittifak modelini bozmadan girecek. Sizce muhalefet bloğunda seçimlere ittifak yapılmadan girilmesi, olumsuz bir hava yaratır mı?

Burada her parti kendisinden sorumlu, partimiz Türkiye’de her görüşteki kesimlerden oy alabilecek bir partidir. Dolayısıyla, burada kuvvetli olan kazanacaktır. Burada bizim tek başımıza seçimlere girme kararımızın herhangi bir blokla, ittifakla ilgisi yoktur. Bu ittifaksız yolun Türkiye’de daha iyi yollar açacağını, Türkiye’nin geleceği açısından çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Ve 2028 genel seçimlerine geldiğimizde de, bu yolun iktidarı değiştirebilecek bir yol olduğunu düşünüyorum. Tabi bunu bir seçimlik olarak düşünmemeliyiz. Partimiz, bunu uzun soluklu düşünmektedir. Ve her partinin de kendi adayını çıkarma özgürlüğü vardır. Doğal olanı da budur. Biz de, o doğal yolda ilerleyeceğiz. İYİ Parti seçimlere hür, müstakil kendi adaylarıyla girecektir.

“BELEDİYE HİZMETLERİNDEN MEMNUN DEĞİLİM”

Sarıyer’de belediye hizmetlerini yeterli buluyor musunuz?

Kesinlikle yeterli bulmuyoruz. Bu yetersizliği sokakta da duyuyoruz. Yoldan geçen 10 vatandaşı çevirsek, en az 8’i belediye hizmetlerinin yetersiz olduğunu söylüyor. Ben de, her şeyden önce Sarıyer’de oturan bir vatandaş olarak belediye hizmetlerinden memnun değilim. 2019’da Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in seçim öncesinde açıkladığı vaatleri var. Bu vaaatlere baktığımızda yüzde 80’inin yapılmadığını görüyoruz. Dolayısıyla, Sarıyer son beş yılda hizmet aldı demek yanlış olur.

Yerel seçimlerde İYİ Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı olarak nasıl bir yol haritası çizmeyi düşünüyorsunuz?

Daha önce de belirttiğim gibi, bir aday çıkarma çalışmamız var. Hem Sarıyer’de, hem de Türkiye’de karşılığı olan isimlerle görüşüyoruz. Vatandaşlarımızın belediye hizmetlerinden son 20 yıldır mutlu olmadığını görüyoruz. Bugün Sarıyer’de AK Parti’ye, CHP’ye ve diğer partilere oy veren seçmenlerin bir arayış içerisinde olması doğaldır. Dolayısıyla, biz de bu arayışın adresi olmak istiyoruz. İyi bir adayla, iyi bir meclis üyesi listesiyle, iyi bir çalışmayla, anlatacağımız projelerimizle Sarıyer’de iddialı olacağımıza inanıyorum.

“SARIYER’DE TRAFİĞE KAPALI BİR ALIŞVERİŞ CADDESİ OLMALI”

Sahada olan bir ilçe başkanısınız. Türkiye’de uzun süredir yaşanan bu ekonomik krizin Sarıyer’de bir yansıması olur mu?

Mayıs seçimleri öncesinde de ekonomi son derece berbat bir durumdaydı. Mayıs’tan sonra da iğneden ipliğe her şeye zam geldi. Sorunlar daha da ağırlaştı. Sorunların daha da artmasıyla bu hükümetin ekonomik sorunu çözemeyeceğine olan inancın daha da arttığını görüyorum. Ama Sarıyer esnafının başka sıkıntıları da var. Sarıyer’in bir çekim merkezi olmamasından dolayı esnaflar mağduriyet yaşıyor. Artık insanlar Sarıyer’e hafta sonu gezmek için gelmiyorlar. Hatta hafta içi Sarıyer’de oturan vatandaşlar bile Sarıyer’e alışveriş yapmak için inmiyorlar. Bunun sebebi, Sarıyer’in yapısının yenilenmemesidir. Sarıyer’de trafiğe kapalı bir alışveriş caddesinin olması lazım. İnsanların alışveriş yapmak için Sarıyer’e inip, burada zaman geçirmelerinin sağlanması lazım. Yani hem ekonomik sıkıntı var, hem de Sarıyer Belediyesi’nin Sarıyer’i çekim merkezi haline getirememesinden kaynaklı bir sorun var. Bu umutsuzluktan, mutsuzluktan kurtulmanın yolu, Sarıyer’in tepeden tırnağa yenilenmesi ile olacaktır.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde nasıl bir tablo öngörüyorsunuz?

Bugünkü tabloda AK Parti’nin de, CHP’nin de elindeki belediyelerin azalacağını ve bizim belediye sayılarımızı arttıracağımızı düşünüyorum. Belediyelerde söz sahibi olacağız. Sarıyer nezdinde değişim olacağını net bir biçimde söyleyebilirim. Her kesimden oy alacağız. Sarıyer’e değer katacak projelerimizle, Sarıyer seçmeni İYİ değişimi onaylayacaktır.

 

 

Genel

Erol Aydın’ın “Proje Tanıtım” Toplantısına Sarıyerlilerden yoğun ilgi

Published

on

blank

CHP Sarıyer Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Erol Aydın, Proje Tanıtım Toplantısıgerçekleştirdi. Korupark İstanbul’daki toplantıya Sarıyerliler yoğun ilgi gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Erol Aydın, 2 Aralık Cumartesi günü Koruparkİstanbul’da gerçekleşen Proje Tanıtım Toplantısı’nda halkla kucaklaştı.

SARIYERLİLER YOĞUN KATILIM GÖSTERDİ

“Hayata geçireceğimiz projelerle ülkemizin ve İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olan Sarıyer’imizi modern bir cazibe merkezine dönüştüreceğiz” mesajını veren Erol Aydın’ın Proje Tanıtım Toplantısı’na çok sayıda Sarıyerlikatıldı.

“SARIYERLİ VATANDAŞLARIMIZIN SORUNLARININ FARKINDAYIZ”

Yaklaşık bin kişinin katıldığı toplantıda Erol Aydın, Sarıyerli vatandaşların sorunlarının farkında olduklarını vurgulayarak; “Bu sorunların çözümlerini biliyoruz ve her gün daha da fazla çözümlerin üzerinde çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda mevcutta aktif olan projelerin sayılarını artırarak geliştireceklerinin altını çizen Erol Aydın;Sarıyerlikomşularımızın bütün haklarının sonuna kadar takipçisi ve çözüm merkezi olacağımızdan hiçbirinizin tereddüttü olmasın. Varımız yoğumuz Sarıyer, müjdelerle geliyoruz”şeklinde konuştu.

“ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ

“Sarıyer’i ortak akılla hep birlikte yöneteceğiz. Bu inançla bu güzel yola çıkıyoruz” diye ekleyen Aydın, şöyle devam etti:

“Sevdalısı olduğum Sarıyer’i modern dünyanın yaşanabilir kentlerinden biri yapabilmek için bir yola çıkıyoruz. Bu bayrağı güzel bir yerde alıp, kazanımlarımızı koruyarak çıtayı daha yükseğe koymak istiyorum.”

“ALANINDA UZMAN EKİPLERLE YÖNETECEĞİZ”

Doğal afet yönetimi, mülkiyet sorunu, eğitim, sağlık, ulaşım, kalkınma, yaşam, spor, kültür ve turizm, kadınlara yönelik birçok proje açıklayan Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Erol Aydın, Alanlarında uzman ekiplerimizle Sarıyer’e uygun akılcı bir yönetim anlayışımız olacak. Çalıştığımız projeleri alternatifleriyle birlikte mahallelinin görüşüne sunacağız, Sarıyerli vatandaşlarımızı işin içine katarak, hep beraber Sarıyer’i yöneteceğiz. diyerek sözlerini tamamladı.

İlçenin gelişmesi için yapılacak projeleri sinevizyonla tanıtanErol Aydın’ın öne çıkan projeleri şöyle:

BARINMA PROJELERİ

Hak Sahipliği Tespit ve Bilgilendirme Ofisi

Tapu Hakkı

İmar Planı

Yerinde Dönüşüm

AFET PROJELERİ

Afet Yönetim Merkezi

Acil Toplanma ve Barınma Merkezleri

Afet Eğitim ve Simülasyon Merkezi

KALKINMA PROJELERİ

Sarıyer Güneş Enerji Sistemi Projesi

Balıkçılar Çarşısı

SPOR PROJELERİ

Spor Kompleksleri

SAĞLIK PROJELERİ

Alzheimer Okulu ve Hobi Merkezi

Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Engelli Birey Bakım Evi

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Mahalle Meydanları

Yeni Bahar Evi

Katılımcı Planlama Projesi

Çorba Çeşmesi

Kadın Sığınma Evi

ULAŞIM PROJELERİ

Metro Bağlantılı Teleferik Hatları

BARINMA PROJELERİ

Hak Sahipliği Tespit ve Bilgilendirme Ofisi

Tapu Hakkı

İmar Planı

Yerinde Dönüşüm

DİĞER PROJELER

Engelli Parkı

Botanik Parkı

Sarıyer Rüzgar Enerji Sistemi Projesi

Evde Sağlık Projesi

Mahalle Kreşleri

Kız ve Erkek Yurtları

Geri Dönüşüm Sevgi Çiçeği Kulübü

Organik Tarım

İftar Programları & Ev Ziyaretleri

Aşevi

Şeffaf Belediyecilik

Devlet Okullarına Temizlik Seti

Belediyede Güleryüzlü Hizmet

Evlilik Öncesi SMA Tarama Testi Desteği

Yenidoğan Bebek

Yeni Evli Çiftler

Taziye Hizmetleri

Doğum Günü Kutlamaları

blank blank

Continue Reading

Genel

Karafazlı: Amacım sorunları çözülmüş bir Sarıyer’de demokrasinin gelişimine katkı sunmak

Published

on

blank

Yerel seçimlere yaklaşık 4 aylık bir süre kaldı. Bir yandan siyasi partilerin seçimlerde izleyecekleri yollar yavaş yavaş belli olurken, bir yandan da aday adayları kendilerini göstermeye başladı. Bunlardan biri de CHP’den Sarıyer belediye başkanı aday adaylığını açıklayan Dilek Karafazlı oldu. CHP’nin ve Sarıyer’in ilk kadın aday adayı olan Karafazlı, belediye başkanı olursa ve seçilirse Sarıyer’e çok farklı bir çehre kazandıracak.

2010 yılından beri Sarıyer CHP İlçe Örgütünde aktif üye olarak görev alan Karafazlı ayrıca Parti Okulu Eğitmenliği de yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Basın Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı’nda çeşitli birimlerde şef olarak görev yapmış, İBB’nin Sivil Toplum Kuruluşları ile ilişkilerini kuran müdürlükte etkin görevler üstlenen Dilek Karafazlı, aday adaylığı başvurusunu CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Kubat’a teslim etti.

“DEMOKRATİK, ÇAĞDAŞ, KAPSAYICI YÖNETİM İÇİN SARIYER’E KADIN BAŞKAN”

Demokratik, Çağdaş, Kapsayıcı bir yönetim için Sarıyer’ e KADIN Başkan sloganıyla yola çıkan Karafazlı, Sarıyer Belediyesi’nin daha çağdaş, interaktif bilgiye dayalı bir yönetimi hak ettiğini düşünüyor. Karafazlı, “Sarıyer Belediyesi Kadın Merkezi’nin kurucusuyum ve 5 yıl yöneticiliğini yaptım. Sarıyer’de Şiddete karşı kadın dayanışması adına ilk kadın yürüyüşünü gerçekleştirdim. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüklerinde çeşitli projelere koordinatörlük yaptım.

Belediye adına pek çok kurumsal işbirlikleri gerçekleştirdim. Belediyecilikte olan tecrübemi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde üstlendiğim aktif görevlerle iyice pekiştirdim. Bir Sarıyerli olarak ilçemi tanıyor ve seviyorum. Amacım sorunları çözülmüş bir Sarıyer’de demokrasinin gelişimine katkı sunmak, semt kültürünün varlığını korumak, toplumun huzurunu önceleyen, dayanışmayı artıran anlayışım ile yurttaşlarımızın mutluluğunu öncelemektir” dedi.

TOPLUMUN HER KESİMİNE DOKUNUYOR

Deprem yönetmeliğinden sosyal belediyeciliğe, kadın politikalarından çevre ve şehircilik alanında çok sayıda proje hazırlayan Karafazlı, özellikle öğrenciler başta olmak üzere Sarıyer’in hemen her kesimi için özel projeler hazırladı.

Modern su ürünleri pazarı ve balıkçılık çarşısı kurulması, öğrenciler için yurtların artırılması, gençler için sosyal alanların çoğaltılması, yeni kreşler açılması, STK’ların en çok ihtiyacı olan mekan sorunlarının çözülmesi, kriterleri belirlenmiş ve buna uygun olanların faydalanabileceği Sarıyer Sivil Toplum Merkezi kampüsü kurulması Yurttaşların her mahallede spor yapabilecekleri spor merkezlerinin kurulması, engelliler için her alanda erişilebilirliğin sağlanması için çözümler geliştiren Karafazlı, faaliyetlerini tamamen sürdürülebilir belediyecilik prensibi üzerine kuruyor.

Yurttaşların karar alma süreçlerinin bir öznesi haline getirileceği, sivil toplum kuruluşları ile etkin ve etkili işbirliğini önceleyen, yurttaş memnuniyeti çalışmaları ile hizmette sürekli iyileştirme ve yenilikçi bakış tarzının esas alınacağı “Sarıyer İnovasyon Merkezi” ise en önemli projesi.

blank

Continue Reading

Genel

Başkan Genç, iş insanlarıyla buluştu

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ekonominin nabzını tutan iş insanlarıyla bir araya geldi. Sevgi ve Barış teknesinde düzenlenen yemeğe İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği, İstanbul Esnaf Kefalet Kooperatifi, İkitelli OSB Kooperatifi başkanları ve yönetimi katıldı.

Ülke ekonomisinin gelişiminde üreticilere büyük rol düştüğünün altını çizen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ev sahipliği yaptığı yemekte yaptığı konuşmasında, “Sizler üretiyorsunuz, istihdam sağlıyorsunuz. Üretmek şu an en büyük gündemimiz. Hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirirse ülkenin geleceği için daha faydalı oluruz. Bu nedenle yaptığınız işlerin görünmesi lazım. Farkındalık oluşturulması, desteklenmeniz lazım. Sizin desteklenmeniz, ülkenin gelişmesi demektir. Her zaman yanınızdayız” dedi.

Continue Reading

Popüler