Connect with us

Genel

İbrahim Temur’dan Akşener’e Erdoğan tepkisi

Published

on

blank
İYİ Parti Sarıyer Eski İlçe Başkanı ve 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İYİ Parti’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı olan İbrahim Temur, İYİ Parti Eski Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etmesine tepki gösterdi.
Temur gösterdiği tepkide, “Kuruluşundan itibaren her görevi üstlendiğim, son olarak İlçe Başkanlığı ve Belediye Başkan Adaylığını yaptığım İYİ Parti’nin önceki Genel Başkanı Meral Akşener’in son görüşme ve tavırlarını kabul etmemin mümkün olmadığını belirtmek isterim. Hepimizi üzmüş, hayal kırıklığı yaratmıştır.
Cumhuriyetin tüm kazanımlarının yok edildiği; ekonomide, eğitimde, hukuk ve demokraside yaşanan onlarca sıkıntının kaynağı olmuş bir rejime ve onun sahiplerine yaklaşma görüntüsünü reddediyorum.
Elbette Eski Genel Başkanın veya üyelerin yaptıkları eylemler, Parti yetkili kurullarını ve kurumsal kimliğini bağlamaz. Fakat bu görüntünün partiye zarar verdiği apaçık ortadadır. Bu yaklaşımlara en üst makamdan gerekli tepkinin gösterilmesi elzemdir. Siyasi hayatını muhalif çizgide götürmüş ve tabanıda bu şekilde düşünen partinin yapacağı en doğru hareket bu olacaktır. Saygılarımla…” ifadelerini kullandı.