Connect with us

Genel

İbrahim Temur ve Sarıyer Mahalleler Birliği TBMM’de buluştu

Published

on

blank

Sarıyer Mahalleler Birliği ve İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, TBMM ‘de bir araya geldi.

Sarıyer’deki mülkiyet sorunlarıyla ilgili çalışma yapan, Sarıyer Mahalleler Birliği’nin de içinde olduğu heyet; TBMM’de İYİ Parti Grubunu ziyaret etti. İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Sayın Koray Aydın, İYİ Parti İstanbul 2.Bölge Milletvekili Sayın Buğra Kavuncu ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Sayın Yücel Coşkun’un katıldığı toplantıda; Mahalleler Birliği Heyetinin talepleri dinlendi.

2981 nolu kanun ve diğer taleplerle ilgili çalışmalara destek sözü verildi.

Görüşme sonrası İYİ Parti Grup Başkanı Sayın Koray Aydın; ” Yaklaşık kırk yıllık, 4 milyona yakın insanı etkileyen imar ve tapu sorununun çözüm yollarını aramak için çalışmalarımıza başladık. 1984 yılında çıkarılan 2981 sayılı kanun ve devamındaki düzenlemelerle tapu hakkı kazanan ama tapularını alamayan, çeşitli mağduriyetler yaşayan vatandaşlarımız adına TBMM Grubumuzu ziyaret eden İstanbul ve İzmir Mahalleler Birliği temsilcileriyle istişare toplantısı gerçekleştirdik.” yazarak, toplantıyla ilgili paylaşımda bulundu.

Koray Aydın’dan teşekkür

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, “Yaklaşık kırk yıllık, 4 milyona yakın insanı etkileyen imar ve tapu sorununun çözüm yollarını aramak için çalışmalarımıza başladık. Teşkilat Başkanımız, İstanbul Milletvekilimiz Buğra Kavuncu, İstanbul İl Başkanımız Yücel Coşkun ve Sarıyer İlçe Başkanımız İbrahim Temur ile birlikte 1984 yılında çıkarılan 2981 sayılı kanun ve devamındaki düzenlemelerle tapu hakkı kazanan ama tapularını alamayan, çeşitli mağduriyetler yaşayan vatandaşlarımız adına TBMM Grubumuzu ziyaret eden İstanbul ve İzmir Mahalleler Birliği temsilcileriyle istişare toplantısı gerçekleştirdik. Ziyaret ve bilgilendirme için kendilerine teşekkür ediyorum. Konunun TBMM’de takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.

blank

blank
blank
blank