Connect with us

Genel

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Kavuncu’dan Sarıyer’e ziyaret

Published

on

blank

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’na seçilen İbrahim Temur ve yeni yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. İlçe Başkanı Temur, İl Başkanı Kavuncu’ya günün anısına plaket takdim etti.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İYİ Parti İstanbul Teşkilat Başkanı Abdullah Şalcı ve beraberindekiler İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Yoğun bir katılım ile karşılanan Buğra Kavuncu, ardından İlçe Başkanı İbrahim Temur ile beraber basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklaması sonrasında Sarıyer İlçe Başkanı Temur, İl Başkanı Kavuncu’ya plaket takdiminde bulundu.

blank

”SARIYER’DE KENDİMİZE NET BİR ŞEKİLDE GÜVENİYORUZ”

Toplantıya katılanlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “Sarıyer’de güzel bir ekip kurduk ve çok iyi işler yapacağımızı biliyorum. İl Başkanımız buradayken şunu açıkça söylemek isterim ki; hem 2023’te genel hem de 2024 yerel seçimlerinde İstanbul ve Sarıyer’de genel merkezimizi mutlu edecek sonuçlar alacağız. Bu konuda kendimize net bir şekilde güveniyoruz” diye konuştu.

“ÇOK SAĞLAM BİR TEMEL TESLİM ALDINIZ”

Toplantının basına açık bölümünde önemli değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, “Türkiye’nin en kritik genel seçiminde bu ilçe yönetimi Sarıyer için yönetecek, götürecek. Onun için yükünüz ağır. Fakat Mustafa Başkandan çok sağlam bir temel teslim aldınız. Bu yüzden şanslınız; ama işiniz zor, onu da söyleyeyim. Ama salona girince hissettiğim enerjide, bunun altından kalkacak kapasitede var, heyecanda enerjide var. Allah mahçup etmesin” dedi.

Genel

Sarıyer’de aidatlar cep yakıyor

Published

on

blank

Enflasyonun artmasıyla son yıllarda ev sahipleri ve kiracılar için büyük gider kalemlerinden biri haline gelen aidatlar, Sarıyer’de yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi.

Konumu, sosyal alanları, temizlik ve güvenlik hizmetleri gibi kriterlere göre değişiklik gösteren konut aidatları, site ya da apartmanlarda yaşayan ev sahipleri ve kiracılar için yüklü giderler arasında yer alıyor. Bir gayrimenkul teknoloji platformunun, İstanbul’un 39 ilçesinde site içi ve site dışı aidat rakamlarını incelediği İstanbul Konut Aidat Raporu’na göre, İstanbul’da ortalama aidatlar site içerisinde yüzde 107 site dışında yüzde 118 artış gösterdi. Sitelerde en yüksek aidat ödeyen ilçe ortalama bin 971 lira ile Şişli olurken en düşük aidat ödemesi 423 lira ile Arnavutköy ilçesinde gerçekleşti. En yüksek aidatlarda ise 8 bin 575 TL ortalama ile Şişli, 7 bin 477 TL ile Büyükçekmece, 7 bin 334 TL ile Beşiktaş ilk üçte yer alıyor.

SİTE DIŞINDA ZİRVE SARIYER’İN

Site dışı aidat ödemelerinde ise ilk sırayı 533 lira ile Sarıyer ve Beyoğlu paylaşıyor. Bu ilçeleri 420 lira ile Kadıköy ve 359 lira ile Beşiktaş ve 275 lira ile Bakırköy takip ediyor.

Continue Reading

Genel

Vergili: Turban Tesisi kış aylarında evsiz vatandaşlarımıza tahsis edilsin

Published

on

blank

Hava sıcaklığının düşmesi ve yılın ilk kar yağışının ardından deneyimli siyasetçi Erhan Vergili, sokakta yaşayan vatandaşlar ve ihtiyaç sahipleri için Sarıyer Belediyesi’ne çağrıda bulundu.

Kilyos’ta bulunan Turban Tesisleri’nin kış ayları boyunca sokakta yaşayan evsiz vatandaşlara tahsis edilmesi konusunda Sarıyer Belediyesi’ni göreve davet eden Vergili, ihtiyaç sahipleri için de sıcak yemek dağıtılması gerektiğini belirtti.

“Vatandaşlarımız için ne tür hazırlıklar yapılıyor?

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Vergili, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hava sıcaklıkları düştü, Meteoroloji’den gelen bilgiler önümüzdeki günlerde yoğun kar yağışı olacağını gösteriyor. Peki Sarıyer Belediyesi evsiz insanlarımız ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için ne tür hazırlıklar yapıyor? Yılın sadece belirli günlerinde hizmet veren Kilyos Turban Tesisleri kış aylarında sokakta yaşayan vatandaşlarımız için tahsis edilmeli, barınma, giyecek ve yiyecek ihtiyaçları karşılanmalı. Bunun yanı sıra 2019’daki açıklanan ama aradan geçen 4 yıla rağmen tamamlanamayan Aşevi projesi de bir an önce hayata geçirilmeli. Bu sayede ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek dağıtılabilir.

blank

Continue Reading

Genel

Emirgan’da görme engelli çiftin çığlıkları sahili inletti

Published

on

blank

Emirgan Sahili‘nde yürüdükleri sırada merdiven boşluğunu fark edemeyen görme engelli çift denize düştü. Yardım seslerini duyan vatandaşların kurtararak banka oturttuğu çift uzun süre kendine gelemedi.

Olay, önceki gün saat 16:00 sıralarında meydana geldi. Sarıyer Emirgan Sahili’nde önlerindeki merdiven boşluğunu fark edemeyen görme engelli çift denize düştü. Çiftin yardım seslerini duyan sahildeki vatandaşlar onların yardımına koştu. Vatandaşların seferber olduğu olayda, önce genç kadın ardından da erkek arkadaşı denizden çıkartıldı. Sırılsıklam olan iki arkadaş ardından da banka oturtuldu. Neye uğradığını şaşıran çift olayın şokunu uzun süre atlatamadı. Çiftin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Continue Reading

Popüler

blank