Connect with us

Genel

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Kavuncu’dan Sarıyer’e ziyaret

Published

on

blank

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’na seçilen İbrahim Temur ve yeni yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. İlçe Başkanı Temur, İl Başkanı Kavuncu’ya günün anısına plaket takdim etti.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İYİ Parti İstanbul Teşkilat Başkanı Abdullah Şalcı ve beraberindekiler İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Yoğun bir katılım ile karşılanan Buğra Kavuncu, ardından İlçe Başkanı İbrahim Temur ile beraber basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklaması sonrasında Sarıyer İlçe Başkanı Temur, İl Başkanı Kavuncu’ya plaket takdiminde bulundu.

blank

”SARIYER’DE KENDİMİZE NET BİR ŞEKİLDE GÜVENİYORUZ”

Toplantıya katılanlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “Sarıyer’de güzel bir ekip kurduk ve çok iyi işler yapacağımızı biliyorum. İl Başkanımız buradayken şunu açıkça söylemek isterim ki; hem 2023’te genel hem de 2024 yerel seçimlerinde İstanbul ve Sarıyer’de genel merkezimizi mutlu edecek sonuçlar alacağız. Bu konuda kendimize net bir şekilde güveniyoruz” diye konuştu.

“ÇOK SAĞLAM BİR TEMEL TESLİM ALDINIZ”

Toplantının basına açık bölümünde önemli değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, “Türkiye’nin en kritik genel seçiminde bu ilçe yönetimi Sarıyer için yönetecek, götürecek. Onun için yükünüz ağır. Fakat Mustafa Başkandan çok sağlam bir temel teslim aldınız. Bu yüzden şanslınız; ama işiniz zor, onu da söyleyeyim. Ama salona girince hissettiğim enerjide, bunun altından kalkacak kapasitede var, heyecanda enerjide var. Allah mahçup etmesin” dedi.

Genel

Demirciköy açıklarında balıkçı ağına takılan yunus kurtarıldı

Published

on

blank

Sarıyer Demirciköy açıklarında balıkçı ağlarına takılan yunus, Sualtı Arama Kurtarma Timi tarafından kurtarıldı.

Demirciköy açıklarında balıkçıların ağına yunus takıldı. Yunusun kurtarılması için ekiplerden yardım istendi. İhbar üzerine bölgeye yakın olan İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Sualtı Arama Kurtarma Timi hızlıca olay yerine gelerek ağlara dolanıp, iğnelere takılan yunusa müdahale etti. Arama kurtarma ekibi, botla yunusun yanına kadar yaklaşırken, timden bir kişi önce yunusu severek sakinleştirmeye çalıştı. Daha sonra gövdesine ve kuyruğuna takılan ağları bıçakla kesti. Başarılı operasyonun ardından kurtarılan yunus, tekrar denize bırakıldı.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de Gündüz Bakımevi Öğrencileri mezun oldu

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi Gündüz Bakımevleri’nin mezuniyet töreni Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde renkli ve coşkulu bir kutlamayla yapıldı. 10 farklı Gündüz Bakımevi’nden öğrenci yakınlarının davetli olduğu törende toplam 184 çocuk mezun oldu.

Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi, Gündüz Bakımevi öğrencilerinin mezuniyet törenine ev sahipliği yaptı. Okul öncesi 3-6 yaş arası çocuklara eğitim veren Çocuk Gündüz Bakımevi öğretmenleri yıl boyunca verilen eğitimin sonuna gelerek öğrencilerini mezun etmenin gururunu yaşadı. En az öğrenciler kadar heyecanlı olan veliler ise sahnedeki çocuklarını izlerken duygusal dakikalar yaşadı.

PROGRAMIN AÇILIŞINI ÇOCUKLAR YAPTI

Programın açılış konuşmasının öğrenciler tarafından yapıldığı törende, çocukların koro halinde söyledikleri şarkının ardından toplu olarak mezuniyet yemini edildi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada bu yıl 38 köy gezdiğine değindi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Oralarda binlerce çocuk var ama okul yok, öğretmen yok. Bunlara şahit oldum. Bu tabi ki çok büyük bir üzüntü ama bir yandan da şimdi sahnedeki çocuklarımızı görünce gurur duyuyorum. Eğitimin önemine değinmemize bile gerek yok. Anadolu’nun her yerinde çocuklarımıza buradaki imkânları sunmalıyız.Sizlerin heyecanı, benim de heyecanım. Gündüz Bakımevlerimiz kadar Sarıyer Gençlik Eğitim Merkezi ve Akademimiz de çok önemli. Sonrasında Yaz Spor Okulları var. Çocuklarımız yaz aylarını kaliteli bir ortamda bir spor dalında alacağı eğitimle geçiriyor. Özgüvenli, eğitimli çocuklar yetiştirmek zorundayız. Bütün hedefimiz o. Özgüvenli bir çocuğu hiç kimse bir yere götüremez. Özgüvenli çocuğa hiç kimse de herhangi bir şey yapamaz.Çocuklarımızla iletişim kurmayı bilmeliyiz. O beklentisini zaten size bir şekilde söylüyor” dedi. Başkan Genç konuşmasının sonunda Gündüz Bakımevi bağışçılarına teşekkür etti. Programın sonunda keplerini atan öğrenciler rengarenk balonların arasında gönüllerince dans ederek mezuniyetlerini kutladılar.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a yaklaşık 20 puan fark

Published

on

blank

28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turu tamamlandı. Recep Tayyip Erdoğan, aldığı yüzde 52.1’lik oyla yeniden Cumhurbaşkanı seçildi. Kılıçdaroğlu ise yüzde 47.9 aldı. Sarıyer’deki seçim sonuçlarında ise muhalefet gücünü korumayı başardı.

14 Mayıs 2023’te yapılan genel seçimlerde TBMM’de çoğunluk az bir farkla Cumhur İttifakı’nda olurken, Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiçbir aday yüzde 50’yi geçemeyince Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmıştı. 28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan 2. tur seçimleri kıran kırana geçti. Mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 52.1’lik bir oy alarak yeniden Cumhurbaşkanı seçilirken, muhalefet bloğunun adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 47.9 oyda kaldı.

SARIYER’DE MUHALEFET BLOĞU GÜCÜNÜ KORUDU

Sarıyer’de yerel, genel ve referandum sonuçlarına bakıldığında yüzde 58-60 bloğunda bir oya sahip olan muhalefet bloğu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de gücünü korudu. Kemal Kılıçdaroğlu, aldığı yüzde 59.48’lik oyla birinci oldu ve Erdoğan’a 43 bin oy fark attı. Recep Tayyip Erdoğan ise yüzde 40.52’de kaldı.

blank

Continue Reading

Popüler