Connect with us

Genel

İYİ Parti Sarıyer’de İbrahim Temur adaylığını açıkladı

Published

on

blank

İYİ Parti’de kongre heyecanı yaşanıyor… İYİ Parti Sarıyer’in kurucu üyelerinden, Seçim İşleri Başkanı, İlçe Sekreterliği ve Kalkınma Politikaları Başkanı olarak 5 yıl boyunca görev yapan İbrahim Temur, Sarıyer Merkez Mahallesi’nde bulunan ilçe binasında İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Olağan Kongre sürecini başlatmasının ardından gözler, İYİ Parti Sarıyer’deki kongreye çevrildi. Mevcut ilçe başkanı Mustafa Yazıcı’nın aday olmayacağının öğrenildiği kongrede, partinin Sarıyer’deki kurucu üyelerinden, 5 yıl boyunca Seçim İşleri Başkanı, İlçe Sekreterliği ve Kalkınma Politikaları Başkanlığı görevlerini yürüten İbrahim Temur, Sarıyer Merkez Mahallesi’ndeki ilçe binasında 20 Kasım’da yapılacak olan ilçe kongresinde ilçe başkanlığına aday olacağını açıkladı. Yerel basın önünde yapılan açıklamada Temur’a İYİ Parti Sarıyer ve İBB Meclis Üyesi Taylan Yıldız ile çok sayıda partili de destek verdi.

İşte İbrahim Temur’un açıklamaları:

Partimizin Yönetim Kurulu Üyeleri, Mahalle Başkanlarımız, Partimizin kuruluşundan bugüne fedakârca çalışan üyelerimiz ve Sarıyer’in değerli Basın Mensupları hepiniz hoş geldiniz. Bugün burada olamayan ama gönlü burada, emeği, alın teri bu teşkilatta bulunan tüm partililerimize de selamlarımı iletiyorum. Sözlerime başlamadan önce Bartın da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden tüm madencilerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve bu ülke için can vermiş tüm şehitlerimizi saygıyla
anıyorum. Onlar tarihi seyretmediler, tarih yazdılar… Başta Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener ve tüm kurucularımıza, partimizin her ferdine ülkemizi aydınlık geleceğe ulaştırma adına verdikleri mücadele için şükranlarımı sunuyorum.

İLÇE BAŞKANLARINA TEŞEKKÜR ETTİ

Partimizin kurulduğu günden bugüne ilçemizde başkanlık yapmış Sn. Ali Cengiz Tamer’e, Sn. Taner Tayfur’a ve son 3 yılda ilçe teşkilatımıza başkanlık yaparak büyük emek ve hizmet vermiş, benim ve arkadaşlarımın da beraber çalışmaktan mutluluk duyduğu şimdiki ilçe başkanımız Sn. Mustafa Yazıcı’ya da, bir teşkilat üyesi olarak teşekkürü borç bilirim. Bildiğiniz üzere, partimizin yetkili kurullarının aldığı karar gereği tüm il ve ilçe teşkilatlarımızda kongre
süreci başlamıştır. Sarıyer İlçe Başkanlığımızda 20 Kasım Pazar günü için kongre kararı almıştır. Alınan bu kararın hemen sonrasında, Kurucularımız, Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarım, mahalle teşkilatlarımız ve üyelerimiz ile yaptığım görüşmeler neticesinde; arkadaşlarımızın talebi, kendime olan güvenim ve bu teşkilatın her ferdine olan inancımla İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığına aday olduğumu sizlere ilan ediyorum.

“EKİBİMLE VARIM”

Ben kişisel nefsimle bu adaylık sürecinin veya yarışının içinde değilim. Bu adaylık sürecinde, fikirlerimle
varım. Vizyonumla, hedeflerimle varım. İlke ve yöntemlerimle varım. En önemlisi ekibimle varım… Eğer delege takdir eder, yönetim kurulumuzla bu görevi üstlenirsek; Sarıyer’in tüm dinamikleriyle ilişki içinde olan, Sivil Toplum Kuruluşları, Hemşeri dernekleri ve iş dünyasıyla sürekli yakın temasta, muhtarlarla beraber çalışan, girilmedik esnaf, çalışma yapılmayan mahalle ve sokak bırakmayan, vatandaşla sürekli iletişim içinde olan, mahalleden sandık başına kadar tüm teşkilatlanmasını eksiksiz tamamlamış bir ilçe teşkilatı vaat ediyoruz. Spor kulüpleriyle, üniversitelerle ve en önemlisi gençlerle beraber çalışan yepyeni bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Büyüklerimizin deneyimleri, destekleri, genç arkadaşlarımızın ve kadınlarımızın enerjisiyle, kendisiyle yarışan, standardını kendisi belirleyen, yorulmayan bir teşkilat oluşturacağız. Hiçbir üyemizi, hiçbir mahalle başkanımızı sorunlarıyla baş başa bırakmayacağız, bir elimiz onların omuzunda ama bir gözümüz hep üzerlerinde olacak. Bugüne kadar ilçemizde yapılan önemli çalışmaları mutlaka devam ettirecek, yeni hedefler belirleyip bunlara ulaşarak, bayrağı daha yukarı taşıyacağız. Şuna inanıyorum ki; ahlakı ve erdemiyle beraber, siyaset kumaşı en yüksek arkadaşlarımız bizim teşkilatımızdadır ve bu teşkilatın bu kaliteyle başarısız olması mümkün değildir.

“EN ÖNEMLİ HEDEF 2024 YEREL SEÇİMLERİ”

Oluşturacağımız yönetimle, 2023 genel seçimlerinde, Sarıyer’de fedakârca çalışarak başarılı bir sonuç alacağımıza yürekten inanıyorum. Bu seçimi kazanmak, ülkemizi mutlu bir geleceğe taşımak için var gücümüzle çalışacağımızı da ifade etmek istiyorum. Sonrasında bizim için en önemli hedef şudur: Bu hedef; 2024 yerel seçimlerinde, yerelde, Sarıyer’de İYİ Parti iktidarıdır. Bütün teşkilatımızın bu hedefe odaklanarak çalışmasını, bu hedefe yürümesini istiyoruz. Bizim yönetimimizde, Sarıyer’de yerel seçimlerde, İYİ Parti iktidarı dışında, hiçbir kıstas başarı olarak kabul edilmeyecektir.

Buraya katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor, kongremizin partimize, Sarıyer’e hayırlı olmasını
diliyorum. Saygılarımla…

İBRAHİM TEMUR KİMDİR?

1979 yılında Almanya’da doğdu. Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümünde Lisans, Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasası ve Borsa Bölümünde Yüksek Lisans yaptı. İYİ Parti Sarıyer Kurucu Üyesi olarak başladığı görevlere Seçim İşleri Başkanı, İlçe Sekreterliği ve Kalkınma Politikaları Başkanı olarak 5 yıl boyunca devam etti. 18 yıldır Sarıyer de oturmakta ve Uskumruköy Mahallesinde ikamet etmektedir. 20 yıldır Sermaye Piyasası sektöründe çeşitli görevler almış, son olarak özel bir şirkette Portföy yönetimi bölümünde Müdür pozisyonunda görev yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

blank

Genel

Kocataş’ın ulaşım sorunu için İETT’de önemli toplantı

Published

on

blank

Kocataş Mahallesi’nde bir süredir ulaşım sorunu yaşanıyor. Yüksek enflasyonla birlikte mazotun çok pahalı olması nedeniyle bir süredir minibüs seferlerinin yapılmadığı Kocataş’ta minibüs yolcusunun da otobüse yönelmesi, bir süredir ulaşım aksaklıklarının yaşanmasına neden olmuştu. Bu sorun, İETT Genel Müdürlüğü’nce yapılan toplantıda ele alındı.

Sarıyer’in Kocataş Mahallesi’ndeki ulaşım sorunu İETT Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği toplantının gündem maddesi oldu. Mazotun pahalı olması nedeniyle masraflarını karşılamakta güçlük çeken minibüs esnafının bir süredir seferlerini yapmadığı Kocataş hattında minibüs yolcusunun da otobüse yönelmesiyle birlikte ulaşımda önemli aksaklıklar meydana gelmeye başlamıştı.

GÜNDEM MADDESİ ULAŞIM VE OTOBÜS SORUNU

İETT Yolcu Hizmetleri ve İletişim Daire Başkanı Müfit Yetkin, İETT Ulaşım Planlama Daire Başkanı Yusuf Limon, Avrupa Yakası Muhtarlıklar Şube Müdürü Ali Öztürk, İETT Yolcu Hizmetleri Müdürü Büşra Boysan, İETT Avrupa Bölgesi Planlama Müdürü Suzan Tunç, İBB Mahalli İdareler Müdürü Ayşe Dündar, CHP İBB Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Görkem Kurşun ve Kocataş Mahallesi Muhtarı Serdal Doğan’ın katılımıyla Beyoğlu’nda düzenlenen toplantının gündem maddesi Kocataş’taki ulaşım ve otobüs sorunu oldu.

OTOBÜSLERİN TAMAMI DEĞİŞTİRİLECEK

Gerçekleşen toplantıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kocataş Mahalle Muhtarı Serdal Doğan, “Mahallemizdeki ulaşımla ilgili yaşanan olumsuzluklar, otobüslerin sefer iptalleri, iptallerden dolayı oluşan aşırı yoğunluk, araç arızaları ve seferlerin yetersizliğini en ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Tarafımıza Kocataş Mahallemizde çalışan otobüslerin tamamının değiştirilerek, yaşanan olumsuzlukların bir an önce çözülmesi sözü verildi” diye belirtti.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de Uygur Türklerinden Çin protestosu

Published

on

blank

Doğu Türkistan’da 30 katlı bir binada çıkan yangında 30 kişi hayatını kaybetti. Sarıyer Tarabya’da eylem yapan 500 kişilik Uygur Türkü, yangında Çin yetkililerinin ihmali olduğunu söyleyerek protesto etti.

Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’ın Urumçi kentinde bulunan 30 katlı bir binanın 15’inci katında 24 Kasım Perşembe günü yangın çıktı. 21’inci kata kadar sıçrayan yangında 6 ev yanarken, 30 kişi hayatını kaybetti. Çinli yetkililerin, Uygur Türklerinin yaşadığı binada çıkan yangına müdahale etmediğini iddia eden Uluslararası Doğu Türkistan Sivil Toplum Kuruluşları Birliği üyeleri Tarabya’daki Çin konsolosluğu önünde eylem yaptı. Pankart ve dövizler açan yaklaşık 500 kişilik grup, sloganlar atıp Çin’i protesto etti. Saat 1400’da başlayan ve 1 saat süren eylem basın açıklamasının ardından son buldu.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’den Amasra şehitlerinin çocuklarına eğitim bursu

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi, Amasra’daki maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin okul öncesi ve okul çağındaki çocuklarına eğitim desteği vereceğini açıkladı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, toplamda 55 çocuğa verilecek burs desteği için Sarıyerlilere ve meclis üyelerine teşekkür etti.

Sarıyer Belediyesi Meclisi’nden oy birliğiyle geçen karar doğrultusunda; Türkiye’yi yasa boğan maden faciası sonrasında 42 maden işçisinin çocuklarına burs imkanı sağlanacak. 0-6 yaş arası 33 çocuğa 1.000 TL afet yardımı yapılacak. İlk, ortaokul ve lise olmak üzere 22 çocuğa ise 1.600 TL verilecek.

Yaraları Sarmak Hepimizin Görevi

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yaptığı açıklamada; “Bartın’da yaşanan maden faciası hepimizi büyük acılara boğdu. Ailelerin yuvasına ateş düştü. Hayatını kaybeden madenci kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Zor koşullarda çalışarak evine ekmek götürme derdinde olan madencilerimizin bizlere emaneti olan ailelerine destek olmak için elimizden geleni yapacağız. Devletimiz, STK’lar, hayırseverler üzerine düşen görevleri yerine getiriyorlar. Biz de yerel yönetim olarak ailelerimizin yanında olmak istedik ve meclisimizin oy birliği ile aldığı kararla çocuklarımıza burs desteği sağlayacağız. Yaraları sarmak hepimizin görevi” dedi.

Continue Reading

Popüler

blank