Connect with us

Genel

İYİ Parti Sarıyer’in Ayazağa’daki çadırına saldırı

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer ilçe teşkilatının Muharrem ayı vesilesi ile Ayazağa Mahallesi’nde kurduğu çadıra saldırı düzenlendi. Saldırıda, ilçe yöneticisi Murat Aktar’ın aracının darp edildiği öğrenildi.

İYİ Parti Sarıyer’den yapılan açıklamada, “Sarıyer İlçe Teşkilatı olarak Muharrem ayı vesilesi ile Ayazağa Mahallesinde çadır kuruldu. İlk gün aşure dağıtımı ile faaliyete geçen çadırımızın kurulum amacı mahallelinin dertlerini sıkıntılarını dinlemek ve İYİ Parti olarak bizlerden neler beklediğini öğrenmek idi. İl Teşkilat Başkanımız Sayın Abdullah Şalcı ve İl Yönetim Başkan Yardımcılarımızın da destek verdiği faaliyetimiz oldukça başarılı bir şekilde seyretmekte, çadırımız gün boyu dolup taşmakta ve üyelerimize üye katmaktayız.

Çok başarılı seyreden bu faaliyetimiz bazı kişi ya da kişileri rahatsız etmiş olacak ki, İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimizden Sayın Murat Aktar’ın çadırımızı ziyareti sırasında aracı darp edilmiştir. Konu ile ilgili olarak Emniyet Müdürlüğü’ne  suç duyurusunda bulunulmuş olup kamera kayıtlarının incelenmesi akabinde suçlu ya da suçluların yakalanıp adalete teslim edilmesini istiyoruz.

‘Bunlar daha iyi günleriniz’ ile başlayan ve kayıtsızca alçakça devam eden bu saldırıların son bulması en büyük temennimizdir.

Yılmayacağız… Yolumuzdan alı koyamayacaksınız bizleri…

İstanbul İl Başkanımız Sayın Buğra Kavuncu’nun kendisine yapıldığı saldırı akabinde söylediği gibi bu saldırılar bizi güçsüz kılmaz, aksine daha da güçlendirir.

Sayın Murat Aktar’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.” ifadeleri kullanıldı.

blank

 

Genel

Sarıyer’deki köpek otelinde dehşet

Published

on

blank

Sarıyer’deki hayvan otelinde köpeği, başka bir köpeğin saldırısı sonucu ölen Beliz Naz Özışıkçılar savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beliz Naz Özışıkçılar, Sarıyer’deki köpek oteline 18 Temmuz’da yurt dışı seyahatine gitmeden önce Pomerian cinsi Puffy isimli köpeğini bıraktı. Otelde bulunan Staffordshire cinsi köpek, Puffy’e saldırdı. Otel çalışanının gözlerinin önündeki saldırıda Puffy hayatını kaybetti. Olayın ardından Özışıkçılar, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Özışıkçılar, yurt dışında olduğu sırada bilinmeyen bir numaradan arandığının anlattığı dilekçede, arayan kişinin kendisine köpeğinin öldüğünü söylediği belirtildi. Otelde çalışan bir kadının saldırıyı görmesine karşın durdurmadığı kaydedilen dilekçede işletmecinin otele en fazla 12 köpek alınabileceğini söylediği ancak otelde 22 köpeğin kaldığı öne sürüldü

Suç duyurusu dilekçesinde, otel sahibi Neva D.T. ile otel çalışanının ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Continue Reading

Genel

Tarabya’da 4 ton midye ele geçirildi

Published

on

blank

Sarıyer’de denetim yapan İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Tarabya sahilinde yasadışı yollarla avlanan 4 ton canlı midye ele geçirdi.

Sarıyer’de ekipleri, kaça midye avcılığına yönelik operasyon düzenledi. Sarıyer sahil şeridinde dün yapılan operasyona İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sarıyer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Sarıyer Belediye Başkanlığı Zabıta ekiplerinden oluşturulan 47 kişilik ekip katıldı. Yapılan denetimlerde 138 çuval içerisinde yaklaşık 4 ton yakın midye ele geçirildi. Ele geçen midyeler, çuvallar yırtılarak tekrar doğal ortamı olan denize bırakıldı.

Denetimlerde kaçak midye avcılığı yaptığı belirlenen 6 kişiye 11 bin 997 TL ceza kesildi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer Akademi kabul sınavı yapıldı

Published

on

blank

Mezun grubundaki öğrenciler sınavlara Sarıyer Akademi’de hazırlanabilmek için ter döktü. 250 kişinin başvurduğu sınavlarda sosyal mesafe kuralına göre sınıflara alınan öğrencilerin ateşi ölçüldü, el dezenfektanı kullanmaları sağlandı. Sınıflara tıbbı maske konuldu.

Sarıyer Akademi’de mezun durumdaki öğrenciler için kurum kabul sınavları başladı. 250 kişinin katıldığı ücretsiz sınavlarda öğrenciler maskelerini takıp salonlara sosyal mesafeye uyarak girdi, sınıflarda mesafeli oturdu. Öğrenciler sınavlardan önce Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin bahçesinde sosyal mesafeli olarak sıraya girerken, girişte ateş ölçümü yapıldı. Sınıflar ise sınav aralarında dezenfekte edildi.

100 ÖĞRENCİ AKADEMİLİ OLACAK

Herkese kaliteli eğitim misyonuyla hareket ettiklerini söyleyen Sarıyer Akademi Kurum Müdürü Sami Görey, “Bugün itibariyle 250 civarı öğrenci sınava başvurdu. Bu çocukların çoğu mezuna kalmış veya istediği bölümleri hedefleyen öğrenciler. Biz bunların içerisinden üç sayısal, iki de eşit ağırlık sınıfı olmak üzere 100 öğrencinin kaydını yapacağız. Salı gününden itibaren öğrencilerimizi kurumumuza almaya başlayacağız” dedi.

Continue Reading

Popüler

blank