Connect with us

Genel

Nefes nefese mücadele Sarıyer’in Sultanlarının oldu: 3-2

Published

on

blank

Sarıyer’in Sultanları, ligdeki kritik maçta setlerde iki defa geriye düştüğü Nilüfer Belediyespor’u son nefeste 3-2 mağlup etti, haftayı Play Off hattının içinde 7. sırada tamamladı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen iki büyük deprem felaketinin ardından Türkiye’deki tüm spor müsabakalarına yaklaşık bir aylık bir ara verilmişti. Verilen aranın sona ermesinin ardından 18. haftada Play Off mücadelesinde 6. basamakta bulunan Nilüfer Belediyespor’u konuk eden Sarıyer Belediyespor, oyuncusu Simay Kurt’un babası antrenör Uğur Kurt’un Hatay’da enkaz altında kalarak vefat etmesi nedeniyle maça siyah formayla çıktı. Simay Kurt’un tribünden izlediği mücadele öncesinde, depremde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

KÖTÜ BAŞLADI, İYİ BİTİRDİ

Tribünlerin büyük bölümünün dolu olduğu mücadelede ilk sete kötü başlayan Sarıyer Belediyespor, setin ilk bölümünde rakibinin arayı açmasına engel olamadı. Setin ikinci bölümünde toparlanan ve peş peşe sayılar bulan Sarıyer Belediyespor, rakibiyle arayı kapatamadı ve ilk seti 25-19 kaybetti. İlk setin son bölümündeki havayı ikinci sette de devam ettiren Sarıyer’in Sultanları, hızlı başladığı sette hata yapmadı ve seti 25-20 kazanarak durumu 1-1’e getirdi. Üçüncü set ise daha dengeli başladı. Setin genelinde maçı önde götüren Sarıyer’in Sultanları, son bölümde rakibinin etkili oyununa ve peş peşe sayılarına cevap veremedi ve seti 25-23 kaybetti.

DEFNE SAKATLIK GEÇİRDİ

Dördüncü sete çok iddialı başlayan Sarıyer’in Sultanları, bir ara rakibi karşısında farkı 7 sayıya kadar çıkardı. Rahat kazanabileceği setin son bölümünde rakibinin peş peşe sayılarına karşılık koyamayan Sarıyer’in Sultanları, farkın bir sayıya kadar indiği mücadelede Defne’nin sakatlığıyla sarsıldı. Nilüfer Belediyespor’un kullandığı serviste topa müdahale için hamle yapan Sarıyer Belediyesporlu Defne Tokol Polatdemir, bir anda acılar içinde yerde kaldı. Sedyeyle saha kenarına alınan Defne’nin sol aşil tendonunun koptuğu öğrenildi. Takım arkadaşları duygusal anlar yaşadı. Daha sonra setin son bölümü kaldığı yerden devam etti ve Sarıyer’in Sultanları bu bölümde hata yapmayarak seti 25-21 kazandı ve setlerde durumu 2-2’ye getirdi.

TAYBREK SETİ SARIYER’İN

Her seti nefes nefese geçen mücadelenin taybrek seti de kıran kırana başladı. Taybrek setinin ikinci bölümünde iyi savunma yapan Sarıyer’in Sultanları, hücum organizasyonlarından da boş dönmeyince seti 15-10, maçı da 3-2 kazandı ve ligde 7. sıraya yükselerek Play Off hattındaki yerini sağlamlaştırdı.

blank

blank
blank
blank
blank