Connect with us

Genel

Sarıyer Belediyesi’nde en düşük maaş 26 Bin Lira oldu

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi ileTÜM YEREL-SEN ve DİSK Genel-İş arasında devam eden ek protokol süreci mutlu sonla noktalandı. İmzalanan protokolle birlikte memurlara brüt 8 bin, kadrolu işçilere 9 bin, şirket işçilerine ise 8 bin 500 TL  “enflasyon destek iyileştirmesi” yapıldı. Böylece Sarıyer Belediyesi’nde en düşük net ücret 26 bin TL’ye yükseldi.

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik zorluklar göz önünde bulundurularak personel ücretlerinin iyileştirilmesi için Sarıyer Belediyesi ve DİSK Genel-İş arasında ek protokol imzalandı. Protokolün imza töreni Sarıyer Belediyesi Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde (BKSM) tüm personellerin katılımıyla gerçekleşti. İmza törenine; TÜM YEREL-SEN Genel Başkanı Mücahit Dede, DİSK Konfederasyon Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel İş Avrupa Yakası 2 No’lu Şube Başkanı Mehmet Pehlivan, Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan katıldı. Alkışlarla imzalanan protokol öncesinde konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Emek en yüce değerdir” diyerek çalışanlara ek zam müjdesini verdi.

Ekonomik koşullar gün geçtikçe daha kötüye gidiyor

Törende konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Göreve geldiğimiz tarihten itibaren arkadaşlarımızın gerek çalışma şartlarının gerekse de ekonomik şartlarının iyileştirilmesi birinci önceliğimiz olmuştur. Temsilci sendikalar ile imzaladığımız sözleşmelerin temel amacı; memur ve işçilerimizin insan onuruna yaraşır, çağın gereklerine uygun bir yaşam düzeyine ulaşmalarını sağlamaktır. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullar gün geçtikçe daha kötüye gidiyor. Plansız, gerçeklerden uzak ve verimsiz ekonomi politikaları uygulamaları, ülkemizde ve yakın coğrafyamızda meydana gelen olumsuz olayların yarattığı etkiler, yaşamın her alanında yeni maliyetler yüklenmemize neden olmaktadır.

blank

Enflasyon destek iyileştirmesi yapıldı

“Buradan hareketle belediyemiz ile yetkili TÜM YEREL-SEN ve DİSK Genel-İş sendikaları ile yapılan görüşmeler sonucunda ek protokol imzalandı. Bu protokol ile memurlarımızın ücretlerine, brüt 8.000,00 TL artış yapılmıştır. Kadrolu işçilerimizin ücretlerine, 1 Eylül 2023 tarihinden itibaren uygulanmak üzere “enflasyon destek iyileştirmesi” desteği ile brüt 9.000,00 TL artış yapılmıştır. Ayrıca 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren uygulanmak üzere mevcut ücretlerine %20 zam yapılmıştır. Belediye şirketimiz bünyesinde çalıştırılmakta olan işçi personellerimize, 1 Eylül 2023 tarihinden itibaren uygulanmak üzere “enflasyon destekiyileştirmesi” desteği ile brüt 8.500,00 TL artış yapılmıştır. Yapılan iyileştirmeler ile personellerimizin yıl içerisinde alacağı ikramiyeler dâhil olmak üzere ortalama en düşük (asgari) ücret net  26.000,00 TL seviyesine yükseltilmiştir. Buna ek olarak 1 Ocak 2024 tarihi itibariyle belediyemizde ikramiyeler dâhil olmak üzere ortalama en düşük (asgari) ücreti net 32.000,00 TLseviyesine yükseltilecektir.”

Toplumsal belediyecilik anlayışını burada daha net gördük

TÜM YEREL-SEN Genel Başkanı Mücahit Dede ise şöyle konuştu; “Biz belediye başkanımızı zaten takip ediyorduk. İnsan odaklı toplumsal belediyecilik anlayışını burada daha net gördük. Göreve geldiği günden bugüne kadar emekçinin alın teri soğumadan onlara hakkını veriyor. Bir ek sözleşme yaratıldı. Bu ek sözleşmeyi yürüten herkese teşekkür ediyorum. Emeğimizin karşılığını tüm alanlarda meşru mücadeleyi sürdürerek almaya kararlıyız. Bugün çok önemli. Bu ek protokolün imzalanmasında emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Demokrasi işçinin ekmeğidir

Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan ise; “Sarıyer’e kattığı güzelliklerden dolayı belediye başkanımızın ve onun yol arkadaşları siz değerli personellerin de emeğine sağlık. Toplu sözleşmelerimiz iki yıl da bir imzalanır. Ama birkaç ay sonra protokol yapmak zorunda kalıyoruz. Bunun sorumlusu içinde bulunduğumuz siyasal kriz. Bizlere yani işçi sınıfına görevler düşüyor. Demokrasi işçinin ekmeğidir. Cumhuriyet’in 100.yılında aydınlık bir Türkiye diliyorum.”

Bu memlekette ne üretildiyse işçi sınıfının, emeğin eseridir

DİSK Konfederasyon Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu; Türkiye’nin içinden geçtiği süreçte, emeğin en geri düzeyde olduğu süreçte bu iyileştirmede emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı olsun diyorum. Öyle bir tarihsel dönemdeyiz ki işçi sınıfına, kadınlara, gençlere vaat edilecek güzel bir şey kalmadı. Dünyanın her yanında savaşların olduğu, katliam süreci yaşanıyor. Cumhuriyetimizin 100 yılını geride bıraktık. Bu memlekette ne üretildiyse işçi sınıfının, emeğin eseridir.” diye konuştu.

blank

Genel

Erol Aydın’ın “Proje Tanıtım” Toplantısına Sarıyerlilerden yoğun ilgi

Published

on

blank

CHP Sarıyer Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Erol Aydın, Proje Tanıtım Toplantısıgerçekleştirdi. Korupark İstanbul’daki toplantıya Sarıyerliler yoğun ilgi gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Erol Aydın, 2 Aralık Cumartesi günü Koruparkİstanbul’da gerçekleşen Proje Tanıtım Toplantısı’nda halkla kucaklaştı.

SARIYERLİLER YOĞUN KATILIM GÖSTERDİ

“Hayata geçireceğimiz projelerle ülkemizin ve İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olan Sarıyer’imizi modern bir cazibe merkezine dönüştüreceğiz” mesajını veren Erol Aydın’ın Proje Tanıtım Toplantısı’na çok sayıda Sarıyerlikatıldı.

“SARIYERLİ VATANDAŞLARIMIZIN SORUNLARININ FARKINDAYIZ”

Yaklaşık bin kişinin katıldığı toplantıda Erol Aydın, Sarıyerli vatandaşların sorunlarının farkında olduklarını vurgulayarak; “Bu sorunların çözümlerini biliyoruz ve her gün daha da fazla çözümlerin üzerinde çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda mevcutta aktif olan projelerin sayılarını artırarak geliştireceklerinin altını çizen Erol Aydın;Sarıyerlikomşularımızın bütün haklarının sonuna kadar takipçisi ve çözüm merkezi olacağımızdan hiçbirinizin tereddüttü olmasın. Varımız yoğumuz Sarıyer, müjdelerle geliyoruz”şeklinde konuştu.

“ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ

“Sarıyer’i ortak akılla hep birlikte yöneteceğiz. Bu inançla bu güzel yola çıkıyoruz” diye ekleyen Aydın, şöyle devam etti:

“Sevdalısı olduğum Sarıyer’i modern dünyanın yaşanabilir kentlerinden biri yapabilmek için bir yola çıkıyoruz. Bu bayrağı güzel bir yerde alıp, kazanımlarımızı koruyarak çıtayı daha yükseğe koymak istiyorum.”

“ALANINDA UZMAN EKİPLERLE YÖNETECEĞİZ”

Doğal afet yönetimi, mülkiyet sorunu, eğitim, sağlık, ulaşım, kalkınma, yaşam, spor, kültür ve turizm, kadınlara yönelik birçok proje açıklayan Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Erol Aydın, Alanlarında uzman ekiplerimizle Sarıyer’e uygun akılcı bir yönetim anlayışımız olacak. Çalıştığımız projeleri alternatifleriyle birlikte mahallelinin görüşüne sunacağız, Sarıyerli vatandaşlarımızı işin içine katarak, hep beraber Sarıyer’i yöneteceğiz. diyerek sözlerini tamamladı.

İlçenin gelişmesi için yapılacak projeleri sinevizyonla tanıtanErol Aydın’ın öne çıkan projeleri şöyle:

BARINMA PROJELERİ

Hak Sahipliği Tespit ve Bilgilendirme Ofisi

Tapu Hakkı

İmar Planı

Yerinde Dönüşüm

AFET PROJELERİ

Afet Yönetim Merkezi

Acil Toplanma ve Barınma Merkezleri

Afet Eğitim ve Simülasyon Merkezi

KALKINMA PROJELERİ

Sarıyer Güneş Enerji Sistemi Projesi

Balıkçılar Çarşısı

SPOR PROJELERİ

Spor Kompleksleri

SAĞLIK PROJELERİ

Alzheimer Okulu ve Hobi Merkezi

Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Engelli Birey Bakım Evi

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Mahalle Meydanları

Yeni Bahar Evi

Katılımcı Planlama Projesi

Çorba Çeşmesi

Kadın Sığınma Evi

ULAŞIM PROJELERİ

Metro Bağlantılı Teleferik Hatları

BARINMA PROJELERİ

Hak Sahipliği Tespit ve Bilgilendirme Ofisi

Tapu Hakkı

İmar Planı

Yerinde Dönüşüm

DİĞER PROJELER

Engelli Parkı

Botanik Parkı

Sarıyer Rüzgar Enerji Sistemi Projesi

Evde Sağlık Projesi

Mahalle Kreşleri

Kız ve Erkek Yurtları

Geri Dönüşüm Sevgi Çiçeği Kulübü

Organik Tarım

İftar Programları & Ev Ziyaretleri

Aşevi

Şeffaf Belediyecilik

Devlet Okullarına Temizlik Seti

Belediyede Güleryüzlü Hizmet

Evlilik Öncesi SMA Tarama Testi Desteği

Yenidoğan Bebek

Yeni Evli Çiftler

Taziye Hizmetleri

Doğum Günü Kutlamaları

blank blank

Continue Reading

Genel

Karafazlı: Amacım sorunları çözülmüş bir Sarıyer’de demokrasinin gelişimine katkı sunmak

Published

on

blank

Yerel seçimlere yaklaşık 4 aylık bir süre kaldı. Bir yandan siyasi partilerin seçimlerde izleyecekleri yollar yavaş yavaş belli olurken, bir yandan da aday adayları kendilerini göstermeye başladı. Bunlardan biri de CHP’den Sarıyer belediye başkanı aday adaylığını açıklayan Dilek Karafazlı oldu. CHP’nin ve Sarıyer’in ilk kadın aday adayı olan Karafazlı, belediye başkanı olursa ve seçilirse Sarıyer’e çok farklı bir çehre kazandıracak.

2010 yılından beri Sarıyer CHP İlçe Örgütünde aktif üye olarak görev alan Karafazlı ayrıca Parti Okulu Eğitmenliği de yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Basın Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı’nda çeşitli birimlerde şef olarak görev yapmış, İBB’nin Sivil Toplum Kuruluşları ile ilişkilerini kuran müdürlükte etkin görevler üstlenen Dilek Karafazlı, aday adaylığı başvurusunu CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Kubat’a teslim etti.

“DEMOKRATİK, ÇAĞDAŞ, KAPSAYICI YÖNETİM İÇİN SARIYER’E KADIN BAŞKAN”

Demokratik, Çağdaş, Kapsayıcı bir yönetim için Sarıyer’ e KADIN Başkan sloganıyla yola çıkan Karafazlı, Sarıyer Belediyesi’nin daha çağdaş, interaktif bilgiye dayalı bir yönetimi hak ettiğini düşünüyor. Karafazlı, “Sarıyer Belediyesi Kadın Merkezi’nin kurucusuyum ve 5 yıl yöneticiliğini yaptım. Sarıyer’de Şiddete karşı kadın dayanışması adına ilk kadın yürüyüşünü gerçekleştirdim. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüklerinde çeşitli projelere koordinatörlük yaptım.

Belediye adına pek çok kurumsal işbirlikleri gerçekleştirdim. Belediyecilikte olan tecrübemi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde üstlendiğim aktif görevlerle iyice pekiştirdim. Bir Sarıyerli olarak ilçemi tanıyor ve seviyorum. Amacım sorunları çözülmüş bir Sarıyer’de demokrasinin gelişimine katkı sunmak, semt kültürünün varlığını korumak, toplumun huzurunu önceleyen, dayanışmayı artıran anlayışım ile yurttaşlarımızın mutluluğunu öncelemektir” dedi.

TOPLUMUN HER KESİMİNE DOKUNUYOR

Deprem yönetmeliğinden sosyal belediyeciliğe, kadın politikalarından çevre ve şehircilik alanında çok sayıda proje hazırlayan Karafazlı, özellikle öğrenciler başta olmak üzere Sarıyer’in hemen her kesimi için özel projeler hazırladı.

Modern su ürünleri pazarı ve balıkçılık çarşısı kurulması, öğrenciler için yurtların artırılması, gençler için sosyal alanların çoğaltılması, yeni kreşler açılması, STK’ların en çok ihtiyacı olan mekan sorunlarının çözülmesi, kriterleri belirlenmiş ve buna uygun olanların faydalanabileceği Sarıyer Sivil Toplum Merkezi kampüsü kurulması Yurttaşların her mahallede spor yapabilecekleri spor merkezlerinin kurulması, engelliler için her alanda erişilebilirliğin sağlanması için çözümler geliştiren Karafazlı, faaliyetlerini tamamen sürdürülebilir belediyecilik prensibi üzerine kuruyor.

Yurttaşların karar alma süreçlerinin bir öznesi haline getirileceği, sivil toplum kuruluşları ile etkin ve etkili işbirliğini önceleyen, yurttaş memnuniyeti çalışmaları ile hizmette sürekli iyileştirme ve yenilikçi bakış tarzının esas alınacağı “Sarıyer İnovasyon Merkezi” ise en önemli projesi.

blank

Continue Reading

Genel

Başkan Genç, iş insanlarıyla buluştu

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ekonominin nabzını tutan iş insanlarıyla bir araya geldi. Sevgi ve Barış teknesinde düzenlenen yemeğe İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği, İstanbul Esnaf Kefalet Kooperatifi, İkitelli OSB Kooperatifi başkanları ve yönetimi katıldı.

Ülke ekonomisinin gelişiminde üreticilere büyük rol düştüğünün altını çizen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ev sahipliği yaptığı yemekte yaptığı konuşmasında, “Sizler üretiyorsunuz, istihdam sağlıyorsunuz. Üretmek şu an en büyük gündemimiz. Hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirirse ülkenin geleceği için daha faydalı oluruz. Bu nedenle yaptığınız işlerin görünmesi lazım. Farkındalık oluşturulması, desteklenmeniz lazım. Sizin desteklenmeniz, ülkenin gelişmesi demektir. Her zaman yanınızdayız” dedi.

Continue Reading

Popüler