Connect with us

Genel

Sarıyer Belediyesi’nin kurduğu çadır kentler selden etkilenmedi

Published

on

blank

Deprem sonrası afetten etkilenen vatandaşlar barınma, beslenme ve hijyen gereksinimlerinin yanında şimdi de sel baskınıyla mücadele ederken, Sarıyer Belediyesi’nin kurduğun iki çadır kent baskından etkilenmedi. Çadırlara kurulan ahşap platform sayesinde olası bir taşkının önüne geçildi.

Depremin uğrattığı yıkımın ardından bölgede bir de sel felaketi meydana geldi. Etkili olan şiddetli yağışlarda pek çok çadır kenti su bastı, can kayıpları yaşandı. Sarıyer Belediyesi kurduğu çadır kentlerde önceden önlem alarak olası bir felaketin önüne geçti. Tüm çadırların zeminlerine hem su taşkınlarından hem de haşerelerden korumak için ahşap platformlar yerleştirildi. Bu platformlar sayesinde Sarıyer Belediyesi’nin Defne ve Samandağ’da bulunan iki çadır kentinde sel baskınından kaynaklı herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

MAHALLELERİNDEN KOPMADILAR

İlk günden bu yana Hatay’da depremzedelere yardım eli uzatan Sarıyer Belediyesi’ne bağlı ekipler bölgede; 2 ayrı çadır kent, Arsuz’da 3 bin 500, Defne’de 2 bin 500 kişilik iki aşevi, sosyal market, tuvalet, ortak mutfak konteynerleri, 400 metrekarelik sahra çadırının ardından Defne’de yıkılan belediye binasının yerine 776 metrekarelik kapalı alana sahip prefabrik belediye hizmet binası, çocuklar için kütüphane, oyun alanları, parklar ile voleybol ve futbol sahaları kurma çalışmalarını sürdürülüyor. Depremzedeleri mahallelerinden koparmadan tüm ihtiyaçlarını karşılayan ekipler bir yandan da temizlik ve dezenfekte faaliyetlerine devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çöp toplama ve süpürme faaliyetlerinin yanı sıra günlük 500 noktada yıkama ve Veteriner İşleri Müdürlüğü personelinin destekleri ile ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması yapıyor.

ÇOCUKLAR İÇİN KÜTÜPHANE VE OYUN ALANI

Depremzede çocukların sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşaması için de çalışan ekipler, iki ayrı çadır kentte içlerinde birer kütüphanenin bulunduğu, özellikle LGS ve YKS’ye hazırlanan çocukların ders çalışabilecekleri, çeşitli etkinlikler yapabileceği oyun alanları oluşturuldu. Bunlarla birlikte voleybol ve futbol sahaları yapılırken çadır kentlere çocuk oyun grupları da yerleştiriliyor.

blank

Genel

Sarıyer’in Sultanları PTT’ye set vermedi

Published

on

blank

Sultanlar Ligi‘nde Play Off mücadelesi veren Sarıyer’in Sultanları, ligin orta sıralardaki ekibi PTT‘ye karşı zorlanmadı ve salondan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı.

Sultanlar Ligi’nde üst üste iki zorlu maçta THY’ye 3-0, Vakıfbank’a ise 3-1 mağlup olan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Play Off iddiası için mutlak kazanması gereken mücadelede konuk ettiği PTT’yi 3-0 mağlup etti. Bahçeköy Orman Fakültesi’nde oynanan ve Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos Sosyal Tesisleri’nde kalan depremzedelerin de izlediği mücadelede Sarıyer’in Sultanları, ilk seti 25-18, ikinci seti 25-20 ve üçüncü seti de 25-17 kazandı.

GALATASARAY’A KONUK OLACAK

21. haftayı 8. sırada tamamlayan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 22. haftada Burhan Felek Spor Salonu’nda ligin güçlü ekiplerinden Galatasaray’a konuk olacak. Bu zorlu mücadele, 1 Nisan Cumartesi saat 15:00’te oynanacak.

Continue Reading

Genel

Derya Avcı DP’den aday adayı oldu

Published

on

blank

28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılan Derya Avcı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Demokrat Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

BASK İstanbul İl Temsilcisi ve TEÇ-SEN İstanbul İl Başkanı Derya Avcı, 28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılmasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti’den, “Yeter! Söz milletindir.” diyerek Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu. Uzun yıllardır sendikal faaliyetlerde aktif görevlerde bulunan Avcı, mücadelesini daha etkin bir şekilde meclis çatısı altında sürdürmek istediğini ifade etti.

blank

Continue Reading

Genel

CHP’li belediye başkanları Ankara’da toplandı

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

“Yerelde yaptık, genelde de başaracağız” sloganı ile açılış konuşmasına başlayan Seyit Torun’un ardından Onursal Adıgüzel seçim güvenliği konusunda bilgilendirme yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın konuşmaları ile devam eden toplantı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına hitap etmesiyle son buldu.
Basına kapalı gerçekleşen toplantı ile ilgili bilgi veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, güçlü yerel yönetimler kavramına vurgu yapıldığını söyledi.

Yaşamın merkezinde olan yerel yönetimlerin yetki ve imkanlarının artırılması ile sorunların daha kısa sürede ve daha doğru şekilde çözüleceğinin önemli olduğunu belirten Başkan Genç, “Yerel yönetimler katılımcılığın en önemli basamağıdır. Bu nedenle de demokrasinin gelişmesi için çok önemli rol oynamaktadırlar. Ayrıca sorunların tespitini daha kolay yapmak ve sürdürülebilir bir anlayışla çözebilmektedirler. Bu temelde paylaşımların yapıldığı toplantı çok başarılı geçti” dedi.

blank

Continue Reading

Popüler

blank