Connect with us

Genel

Sarıyer’de önce bahar, sonra kış havası…

Published

on

blank

Sarıyer’de Şubat ayına girilmesiyle beraber bahar havası etkili olmaya başladı. Sıcaklıklar 15 derecenin üzerine çıkarken, vatandaşlar güneşli ve ılık havanın tadını çıkarmaya başladı. Ancak perşembe gününden itibaren ise sert kış havası geliyor.

Soğuk ve yağışlı geçen Ocak ayının ardından Sarıyer’de Şubat ayıyla birlikte bahar havası etkili olmaya başladı. Sıcaklıklar mevsim normallerinin çokça üzerine çıkmaya başladı. Bugün(pazar) termometrelerin 16 dereceyi gösterdiği Sarıyer’de vatandaşlar, güneşli ve ılık havanın tadını çıkardı. Meteoroloji’den alınan son verilere göre, bahar havası perşembe gününe kadar devam edecek. Pazartesi ve salı günleri de sıcaklıklar lodosla birlikte 15-16 derecelerde olacak. Çarşamba günü ise sağanak yağmur etkili olacak.

KAR SOĞUĞU GELİYOR

Sarıyer’de perşembe gününden itibaren sıcaklıklar hissedilir derecede azalacak. Gündüz sıcaklıklarının 5 derecenin altına inmesiyle birlikte perşembe ve cuma günü karla karışık yağmur ve kar yağışı Sarıyer’de kendini gösterecek. Hafta sonu ise havanın çok soğuk olması bekleniyor.