Connect with us

Genel

TDP Sarıyer İlçe Başkanlığı açıldı

Published

on

blank

Mustafa Sarıgül’ün Genel Başkanı olduğu Türkiye Değişim Partisi’nin Sarıyer İlçe Başkanlığı binası Çayırbaşı’nda açıldı.

Şişli Belediye Başkanı olduğu dönemlerde Mehmet Ali Oğuş ile birlikte Türkiye Değişim Hareketi adı altında yeni bir siyasi oluşum hareketini başlatan ve bu hareketin lideri olan Mustafa Sarıgül, 2010 yılında CHP’de yaşanan genel başkanlık değişiminin ardından TDH olarak 2011 seçimlerinde CHP’ye destek olma kararı vermiş, daha sonrasında ise eski partisi CHP saflarına yeniden katılarak 2014’te CHP’den İBB adayı olmuş, seçimi az bir farkla kaybetmişti. 2019 yerel seçimleri öncesinde CHP’den istifa eden Sarıgül, 2020 Aralık ayında Değişim Hareketi’nin partileşmesini sağladı ve bu hareketin Genel Başkanı oldu. Türkiye’nin birçok ili ve ilçesinde örgütlenme çalışmalarını hızlandıran Türkiye Değişim Partisi, Sarıyer’de de İlçe Başkanlığı binasını açtı.

KURUCU İLÇE BAŞKANI MURAT KEMER

Türkiye Değişim Partisi’nin Sarıyer’deki kurucu İlçe Başkanı, Murat Kemer oldu. Kurucu İlçe Kadın Kolları Başkanı ise daha önce de Değişim Hareketi içerisinde yer alan ve yine Sarıyer’de Kadın Kolları sorumlusu olan Hülya Çavdar oldu.

Açılışa, TDP’nin kurucularından Mehmet Ali Oğuş, TDP Kadın Kolları Genel Başkanı Canan Ceylan ve TDP İstanbul İl Başkanı Yusuf Polat ile yüzlerce vatandaş katılım sağladı. İlçe binasının açılışında bir konuşma gerçekleştiren Oğuş, “Biz hareket olarak çalışmalarımızı yürütürken de, bir parti havasında çalışmalarımızı gerçekleştiriyorduk. Bu partinin 15 yıllık bir hikayesi vardır. Büyük zorluklardan, sıkıntılardan geçtik. Şimdi ise bu yürekli kadrolarla Türkiye Değişim Hareketi’ni parti haline getirdik. Artık en ufak bir hata yapma bile lüksümüz yok.” ifadelerini kullandı.

blank

Murat Kemer – TDP Sarıyer İlçe Başkanı

blank

Hülya Çavdar – TDP Sarıyer Kadın Kolları Başkanı