Connect with us

Genel

Temur: Güzellik merkezi değil, sosyal tesis istiyoruz

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, İstinye’deki Mevlana Parkı’nda Sarıyer Belediyesi’ne ait binanın güzellik merkezine kiralanmasına tepki gösterdi ve konuyla ilgili Mevlana Parkı’nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Temur, “Güzellik merkezi değil, sosyal tesis istiyoruz.” dedi.

İşte İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur’un partilileriyle birlikte Mevlana Parkı’nda yaptığı basın açıklaması:

Öncelikle; Pençe Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmalarda 12 askerimizin şehit olması dolayısıyla aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Başımız sağ olsun.

Bugün burada; arkamızda gördüğünüz binanın, Sarıyer Belediye Başkanlık makamının Meclis gündemine sunduğu ve Belediye Meclisinde kabul edildikten sonra, 6 yıllık süre ile kiraya verilmesine itiraz için toplanmış bulunmaktayız. İstinye Mahallesi 393 ada 1 parsel bitişiğinde, içinde bulunduğumuz Mevlana Parkında yer alan, arkamızdaki 222 m2’lik binayı Sarıyer Belediyesi ihale edip, ne yazık ki güzellik merkezine kiraya vermeyi kararlaştırmıştır.

Elbette her belediye, kanunen elinde bulunan bina ve mülkleri kiraya verebilir, bundan kira geliri elde edebilir.

Sarıyer Belediyesine ve Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç’e soruyoruz

Öncelikle, bu bina güzellik merkezine aylık kaç lira bedelle kiraya verilmiştir? İhaleye kimler katılmıştır? İhale sonrası kiralamayı hangi şirket yapmış?

Sarıyer de, bu bölgede, vatandaşın ihtiyacı güzellik merkezi ve kuaför salonu mudur? Bu kiralamanın vatandaşa faydası nedir?

Sarıyer Belediyesi neden bu binayı kendisinin işleteceği Belediye Sosyal Tesisi, Restaurantı ve/veya Kafesi olarak işletme ihtiyacı duymamıştır?

Özellikle bu bölgede yaşayan komşularımıza böyle bir tesiste, fiyat olarak uygun, kalite olarak üst düzeyde bir anlayışla Sosyal Tesis neden çok görülmüştür? Belediyeniz ne zaman Sarıyerli komşularımıza Sosyal Tesis açacaktır?

Kendine ait binayı bile vatandaşına hizmet olarak değerlendiremeyen Sarıyer Belediyesi, vatandaşımızı nasıl memnun edecektir?

Oysa ki; bu alan etrafında bulunan 4 farklı mahallenin kesiştiği bir noktada, çocuk parkı, spor alanları ve semt pazarının yanında, yeşillikler içerisinde bir bina olup, Belediyenin işleteceği bir sosyal tesis haline getirilebilirdi.

Bu mümkün olmaması halinde bu alan, çok güzel bir gündüz bakım evi yani çocuk kreşi haline de getirilebilirdi.

Güzellik merkezi olarak kiraya verilmesi kaç kişiye hizmet edecektir? Bizim önerdiğimiz projelerle halkın kullanımına sunulmasıyla kaç kişiye hizmet edecektir? Bunu takdirlerinize bırakıyoruz.

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı olarak bu alanın Sarıyer Halkının faydası için kullanılması gerektiğini savunarak, özel bir amaç için kiralanmasına karşı çıkıyor, halkımıza şikayet ediyoruz. Tüm komşularımızı da bu kiralamaya itiraz etmeleri, parklarına sahip çıkmaları için harekete geçmeye çağırıyoruz.

Bu kiralamanın derhal iptal edilerek; binanın sosyal tesis haline getirilmesini veya gerekli incelemeler yapıldıktan sonra uygun bir görüş belirtilirse binada çocuk kreşi açılmasını Sarıyer Belediyesine öneriyoruz.

Sarıyer Belediyesi bilin ki; yaptığınız bu anlamsız, art niyetli ve faydasız kiralamaları ve satışları halkımıza anlatmaya devam edeceğiz.

Genel

Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan Seyit Torun’a Oktay Aksu tepkisi

Published

on

blank

Tarabya’nın efsane muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, cami avlusunda partinin önemli isimlerinden Cengiz Alp ve Erol Aydın’ın tepkisiyle karşılaştı.

CHP Sarıyer’de belediye başkan adaylığı tartışması sürmeye devam ediyor… 94 yaşında hayatını kaybeden Tarabya’nın 64 yıllık muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’a Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan sert Mustafa Oktay Aksu tepkisi geldi.

“ANKETLERDE EN SONUNCU ADAY”

Alp ve Aydın Seyit Torun’a, “Sarıyer halkının sesini dinlemediniz. Seçilme kriteri en düşük ve anketlerde en sonuncu olan adayı Sarıyer halkına rağmen aday yaptınız. Sarıyer’de CHP’nin çok rahat alacağı seçimi ciddi anlamda riske soktunuz. Kimsenin istemediği bir adayı dayatmaya hakkınız yok. Hiçbir kritere uymayan bu adayı neye dayanarak aday gösterdiniz? Sarıyer halkı bunun hesabını seçim sonrasında sizden soracaktır.” diyerek çok sert tepki gösterdi. Cengiz Alp’in ve Erol Aydın’ın bu tepkileri karşısında Seyit Torun ise sorunu çözeceğiz diyerek bulunduğu ortamdan hızlıca uzaklaştı.

Continue Reading

Genel

Şükrü Genç’ten Bahçeköy ziyareti

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, Bahçeköy Mahallesi esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Genç’e, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda Sarıyerli gönüllü eşlik etti.

Sarıyerlilerin her zaman yanında olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, esnaf gezisinde ekonomiden etkilenen esnafın, Sarıyer için öneri ve taleplerini dinledi. Başkan Genç’e, Bahçeköy Mahallesi esnafı ve halkı yoğun ilgi gösterdi.  Ziyareti sırasında kendisini yolda gören vatandaşlar ve gençlerle fotoğraf çektiren Başkan Genç, Bahçeköy buluşmasının ardından, Çayırbaşı Özden sitesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Continue Reading

Genel

Hüseyin Coşkun’dan KURSDER’e ziyaret

Published

on

blank

Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, KURSDER İstanbul’u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Meridyen Eğitim Kurumları Meridyen Ortaokulu Yerleşkesinde Sarıyer’de faaliyet gösteren Özel Okul ve Kurs kurucuları ve yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunan Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, eğitimcilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

KURSDER İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve EGİDER Genel Sekreteri aynı zamanda Meridyen Eğitim Kurumları kurucularından Abdullah Alp ve Mustafa Akyasan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye, Meridyen Eğitim Kurumları, Kolezyum Eğitim Kurumları, Zekeriyaköy VİP Final Kurs, Zekeriyaköy Kampüs, Özel İlgi Okulları, Tarabya Çözüm Okulları, Pozitif Kurs Merkezi, Modüler Kurs Merkezi, İstinye Vega Kurs Merkezi, Sarıyer Oğuz Fen Bilimleri, Sarıyer VİP Final Kurs Merkezi ve diğer Kurum Kurucuları ve yöneticileri katıldı. Görüşmede Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Temel Köroğlu, Eğitim Bir Sen Sarıyer Şube Başkanı Halil İbrahim Kahraman ve Ak Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Korkmaz’da hazır bulundu.

Sarıyer özelinde eğitim öğretimde yaşanan sorunları, Sarıyer’in maddi imkanı yetersiz dezavantajlı gençlerinin sosyal belediyecilik anlayışı ile eğitime ulaşabilmeleri ile ilgili çözüm önerilerini dinleyen Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, ‘Halkın teveccühüyle göreve geldiğimizin ilk ayında eğitim konusundaki konuları görüşmek üzere sizlerle belediyede toplantı yapacağız’ açıklamasını yaparken talepleri not aldı ve çözümü noktasında gereğinin yapılacağını belirtti.

KURSDER İstanbul Yönetim kurulu başkanı ve EĞİDER genel sekreteri ve Meridyen Eğitim Kurumları kurucusu Abdullah Alp, ziyaretinden ve sorunlarını dinleyerek çözüm sözü vermesinden ötürü Hüseyin Coşkun’a teşekkür ederken, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Popüler

blank