Connect with us

Genel

Temur: Güzellik merkezi değil, sosyal tesis istiyoruz

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, İstinye’deki Mevlana Parkı’nda Sarıyer Belediyesi’ne ait binanın güzellik merkezine kiralanmasına tepki gösterdi ve konuyla ilgili Mevlana Parkı’nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Temur, “Güzellik merkezi değil, sosyal tesis istiyoruz.” dedi.

İşte İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur’un partilileriyle birlikte Mevlana Parkı’nda yaptığı basın açıklaması:

Öncelikle; Pençe Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmalarda 12 askerimizin şehit olması dolayısıyla aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Başımız sağ olsun.

Bugün burada; arkamızda gördüğünüz binanın, Sarıyer Belediye Başkanlık makamının Meclis gündemine sunduğu ve Belediye Meclisinde kabul edildikten sonra, 6 yıllık süre ile kiraya verilmesine itiraz için toplanmış bulunmaktayız. İstinye Mahallesi 393 ada 1 parsel bitişiğinde, içinde bulunduğumuz Mevlana Parkında yer alan, arkamızdaki 222 m2’lik binayı Sarıyer Belediyesi ihale edip, ne yazık ki güzellik merkezine kiraya vermeyi kararlaştırmıştır.

Elbette her belediye, kanunen elinde bulunan bina ve mülkleri kiraya verebilir, bundan kira geliri elde edebilir.

Sarıyer Belediyesine ve Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç’e soruyoruz

Öncelikle, bu bina güzellik merkezine aylık kaç lira bedelle kiraya verilmiştir? İhaleye kimler katılmıştır? İhale sonrası kiralamayı hangi şirket yapmış?

Sarıyer de, bu bölgede, vatandaşın ihtiyacı güzellik merkezi ve kuaför salonu mudur? Bu kiralamanın vatandaşa faydası nedir?

Sarıyer Belediyesi neden bu binayı kendisinin işleteceği Belediye Sosyal Tesisi, Restaurantı ve/veya Kafesi olarak işletme ihtiyacı duymamıştır?

Özellikle bu bölgede yaşayan komşularımıza böyle bir tesiste, fiyat olarak uygun, kalite olarak üst düzeyde bir anlayışla Sosyal Tesis neden çok görülmüştür? Belediyeniz ne zaman Sarıyerli komşularımıza Sosyal Tesis açacaktır?

Kendine ait binayı bile vatandaşına hizmet olarak değerlendiremeyen Sarıyer Belediyesi, vatandaşımızı nasıl memnun edecektir?

Oysa ki; bu alan etrafında bulunan 4 farklı mahallenin kesiştiği bir noktada, çocuk parkı, spor alanları ve semt pazarının yanında, yeşillikler içerisinde bir bina olup, Belediyenin işleteceği bir sosyal tesis haline getirilebilirdi.

Bu mümkün olmaması halinde bu alan, çok güzel bir gündüz bakım evi yani çocuk kreşi haline de getirilebilirdi.

Güzellik merkezi olarak kiraya verilmesi kaç kişiye hizmet edecektir? Bizim önerdiğimiz projelerle halkın kullanımına sunulmasıyla kaç kişiye hizmet edecektir? Bunu takdirlerinize bırakıyoruz.

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı olarak bu alanın Sarıyer Halkının faydası için kullanılması gerektiğini savunarak, özel bir amaç için kiralanmasına karşı çıkıyor, halkımıza şikayet ediyoruz. Tüm komşularımızı da bu kiralamaya itiraz etmeleri, parklarına sahip çıkmaları için harekete geçmeye çağırıyoruz.

Bu kiralamanın derhal iptal edilerek; binanın sosyal tesis haline getirilmesini veya gerekli incelemeler yapıldıktan sonra uygun bir görüş belirtilirse binada çocuk kreşi açılmasını Sarıyer Belediyesine öneriyoruz.

Sarıyer Belediyesi bilin ki; yaptığınız bu anlamsız, art niyetli ve faydasız kiralamaları ve satışları halkımıza anlatmaya devam edeceğiz.