Connect with us

Siyaset

ABD’NİN YENİ BAŞKANI TRUMP’IN İLK SÖZLERİ: ORTAKLIK ARAYACAĞIZ ÇATIŞMA DEĞİL

Published

on

blank

Clinton’la girdiği zorlu yarıştan zaferle ayrılan ve ABD’nin yeni başkanı seçilen Donald Trump,” Evet ABD’nin çıkarları ön planda olacak ama herkesle ortak zemin arayacağız, ortaklık arayacağız çatışma değil.”dedi.

Hillary Clinton’la girdiği seçim yarışından zaferle çıkan Donald Trump, zaferi sonrasında ilk konuşmasını gerçekleştirdi.

Trump’ın konuşmasından satır başları:

ABD’nin yeni Başkanı olan Donald Trump, zaferi sonrası ilk konuşmasını yaptı.

Trump’ın konuşmasından başlıklar şöyle:

Herkese çok teşekkür ediyorum. Sayın Clinton beni telefonla aradı. Bizi ve hepimizi tebrik etti. Ben de kendisini ve ailesini tebrik ettim. Çok sıkı bir mücadele oldu. Kendisi de çetin bir mücadele verdi.

Bizim yürüttüğümüz aslında bir kampanya değil inanılmaz bir hareket. Ülkesini seven daha iyi bir gelecek isteyen insanlardan oluşan bir hareket bizimkisi.

Birlikte çalışma meselesine ulusumuzu yeniden inşa edip ABD rüyasını canlandırmakla başlayacağız. Ben tüm iş hayatımda bu ülkenin potansiyelini gerçekleştirmek için çalıştım. Şimdi de bunun için çalışacağım. Çok güzel olacak, her ABD’linin kendi potansiyelini gerçekleştirme ortamı olacak. Bugüne kadar unutulan vatandaşların hiçbiri artık unutulmayacak. Yollarımızı köprülerimizi hastanelerimizi güçlendireceğiz. Bunu yaparken milyonlarla birlikte çalışacağız. Gazilerimizi önemseyeceğiz.

Büyük bir ekonomik  planımız var. Büyümeyi iki katına çıkaracağız. Bizimle iyi anlaşmaya istekli olan uluslarla çok başarılı ilişkiler kurmayı planlıyoruz. ABD artık azıyla yetinmeyecek. En iyinin peşinde olacak. Ülkemizin kaderini yeniden elimize alıp bundan sonraki süreçte ülkemiz için güzel şeyler düşleyip yapacağız. Dünyaya da şöyle sesleniyorum: Evet ABD’nin çıkarları ön planda olacak ama herkesle ortak zemin arayacağız, ortaklık arayacağız çatışma değil. Tarihi bir zafer olarak nitelendiriliyor bu gece.

Click to comment

Bir Cevap Yazın