Connect with us

Siyaset

CHP ESKİ GENÇLİK KOLLAR GENEL BAŞKANI’NDAN CUMHURİYET YAZISI…

Published

on

blank

CHP’nin eski Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Pala, sosyal medya hesabı üzerinden Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyonları kaleme alarak,”Cumhuriyet Gazetesi’nin yazar ve çizerlerinin tutuklandığı operasyonun karşısında tüm muhalif kesimlerin birlikte karşı duruşu ikinci cumhuriyetçi, yetmez ama evetçi, mandacı kadroyu heveslendirmesin. ” dedi.

CHP’nin eski Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Pala, sosyal medya hesabından son dönemlerde Cumhuriyet Gazetesi’ndeki yaşananlarla ilgili bir yazı yazdı.Pala, “Cumhuriyet Gazetesi’nin yazar ve çizerlerinin tutuklandığı operasyonun karşısında tüm muhalif kesimlerin birlikte karşı duruşu ikinci cumhuriyetçi, yetmez ama evetçi, mandacı kadroyu heveslendirmesin. Bu operasyonu fırsat bilip gazetenin köklerini ve hukukunu savunan Alev Coşkun ve Mustafa Balbay’ı günah keçisi yapmanıza müsaade etmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İşte Fatih Pala’nın “O Kadar Kolay Değil!” başlıklı büyük beğeni alan o yazısı:

Cumhuriyet Gazetesi’nin yazar ve çizerlerinin tutuklandığı operasyonun karşısında tüm muhalif kesimlerin birlikte karşı duruşu ikinci cumhuriyetçi, yetmez ama evetçi, mandacı kadroyu heveslendirmesin. Bu operasyonu fırsat bilip gazetenin köklerini ve hukukunu savunan Alev Coşkun ve Mustafa Balbay’ı günah keçisi yapmanıza müsaade etmeyeceğiz.

Öncelikle süreci hep birlikte hatırlayalım;

Cumhuriyet Vakfı’nın, 02 Nisan 2013 tarihli toplantısı ile başlıyoruz. Yönetim Kurulu üyesi Aydın Aybay’ın vefatı nedeniyle yerine yeni bir üye seçimi yapılacak. Toplantıda, 11 yönetim kurulu üyesinden 9’u hazır bulunuyor. Mustafa Balbay cezaevinde, İnan Kıraç da yurt dışında olduğu için toplantıya katılamıyor. Bu iki yönetim kurulu üyesi mazeretleri gereği oylarını kapalı zarf içinde toplantıya sunuyorlar.

İşte dananın kuyruğu da burada kopuyor. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Erinç, kapalı zarf ile gelen oylardan Mustafa Balbay’a ait olanını kabul ederken, İnan Kıraç’ın oyunu kabul etmiyor. Oylama, 5’e 5 çıkıyor. Ve Başkan Orhan Erinç’in oy verdiği Önder Çelik, Yönetim Kurulu üyesi seçiliyor. Alev Coşkun, Mustafa Balbay, Mustafa Pamukoğlu ve Şevket Tokuş’un ilk itirazları işte bu seçime.

İkinci itiraz, 18 Şubat 2014’de yapılan toplantıya. 11 kişilik yönetim kurulu 6 kişi ile toplanıyor. Toplantıya gelmeyen 5 üyeyi ihraç edip yerlerine 5 yeni üye seçiyor.

Gerçekten çok demokratik değil mi?

Yukarıdaki süreç Cumhuriyet Vakfı’nın ve Cumhuriyet Gazetesi’nin çizgisinden çıkarılıp bambaşka bir zihniyete evirilmesindeki önemli dönemeçtir.

Şimdi gelelim Cumhuriyet operasyonunun tüm sorumluluğu üzerlerine yıkılmaya çalışılan Alev Coşkun, Mustafa Balbay, Şevket Tokuş ve Mustafa Pamukoğlu’na…

Cumhuriyet gazetesini adeta istila eden ve gazeteyi köklerinden uzaklaştıran bu grup, hep bir ağızdan “beğendiniz mi yaptığınızı, sizin yüzünüzden soruşturma başladı” algısını yayıyor. Gördükleri bir hukuksuzluğu yargıya taşımış insanlara bu nasıl söylenebilir? Ne yapmaları bekleniyordu? Aman hükümet bunu kullanır bu hukuksuzluğu görmezden gelelim mi deselerdi? Ahlakı, “iki kadın memesi için vatanı satarım” derecesine kadar uzanan bu yapının adetidir hukuksuzlukları ve zulümleri işlerine geldiği gibi görmezden gelmek.

Ergenekon ile başlayan soruşturmalar dizisinin, Gülenist terör örgütünün kumpası çıkması sonrası takındıkları pişkin tavır bunun kanıtıdır. Eğer bir suçlu aranıyorsa vakıf ve gazete, yaptıkları hukuksuz istilaya bakmalıdırlar. Cumhuriyet Gazetesi’nin temel çizgisinin temsilcisi bu insanlar sizlerin ortalıkta kolayca harcayacağı figürler değildir. Buna ne sizin kalibreniz yeter, ne de bu çizgiye sadakatle bağlı milyonlar müsaade eder.

Alev Coşkun ve Mustafa Balbay üzerinde yoğunlaşan eleştirilere bir bakalım;

Aydın Engin, kendisiyle 15 Kasım 2016 tarihinde yapılan röportajda şöyle diyor: “Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün yapılan seçimlerin yasal olduğuna dair bir raporu var”. Ya yasalara uygun olmadığına dair 3 rapor ne olacak? Yetmez ama evet kurnazlığı ile saklıyor Aydın Engin bu raporları.

Aynı röportajda “Kanıtlayamam ama Cumhurbaşkanı’na imzasız mektubu Alev Coşkun’un yazdığına eminiz” diyor.

Aslında şaşırtmıyor Aydın Engin. Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un terör örgütü kurduğuna emin olduğu gibi emin!

Ve devam ediyor, “Alev Coşkunlar yönetimde olsa gazete milliyetçi olurdu” diye. İşte solumsu bu yapının her fırsatta başvurduğu taşra uyanıklığı: Atatürk milliyetçilerini bir laf oyunu ile faşist diye damgalamak. Aydın Engin yanılan değil, yanıltandır. O nedenle bilmediğini değil, sinsice yanılttığını görmemiz gerekiyor.

Bu açıklamalardan sonra sahneye Yalçın Doğan çıkıyor.

Yeni T24, eski Hürriyet yazarı Ağabeyimiz, Hürriyet gazetesinde hak arama hürriyetini unutmuş olacak ki, “Alev Coşkun, Mustafa Balbay şimdi mutlu musunuz” başlıklı bir yazı kaleme alıyor.

Aydın Engin ile aynı uyanıklığı yapan Doğan, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne yapılan şikâyete hak veren bilirkişi raporlarını görmezden gelip, “yasaya uygundur ve usulsüz değildir” diyen tek bir rapordan bahsediyor.

Coşkun ve Balbay’a, “Dava açarak iktidara fırsat yarattınız” diyerek de bu isimleri Cumhuriyet operasyonunun sorumlusu olarak ilan ediyor.

Gülmemek elde değil!

Kırk yıllık bir yazarın mantığına bakar mısınız? Bizleri hukuksuzluğu yapanları değil, düzeltilmesi için hakkını arayanları suçlamaya sevk ediyor. Bu pespayeliğe ses çıkaracağız, gerçeği haykıracağız!

Son salvolar Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Erinç’ten;

Gazete’nin eski imtiyaz sahibi Berin Nadi’nin anmasında yaptığı açıklamaların, birçok Cumhuriyet okurunu derinden yaraladığına inanıyorum. İtiraza konu olan toplantının başkanı olarak yaptığı cinliğin hesabını vermeden, bel atı saldırının nadide örneklerinden birisini sergiliyor.

Erinç konuşmasında, Alev Coşkun’un aldığı maaşa, Mustafa Balbay’ın Ankara temsilcisi olarak kullandığı arabanın yakıtına kadar giriyor. Bu isimleri para düşkünü ve amaçları için Cumhuriyeti kullanan insanlar olarak zihnimize yerleştirmeye çalışıyor.

Çok yazık! İnsan, babaları Silivri zindanındayken baskı ile okullarından ayrılmak zorunda bırakılan Balbay’ın çocuklarından utanır.

Ve, “Şevket Tokuş’un masrafları fazla geldi o yüzden yönetimden çıkardık” diyor Erinç. Üstelik Berin Nadi’nin huzurunda. O’nun noter kanalı ile bağışladığı evi, İzmir ve Ankara bürolarını satmış, tüketmiş bir yapının başkanı olarak!

Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik yürütülen baskı amaçlı operasyonları yaptığınız usulsüzlükleri örtbas etmek için kullanmanıza izin vermeyeceğiz.

Bu operasyona karşı duruşumuz, tutuklanan yazar ve çizerlere sonuna kadar sahip çıkmamız sizlerin yanlışlarınızı görmemize engel olmayacak.

O kadar kolay değil!

Coşkun ve Balbay’ın çizgisi bizlere Nadi’nin, Mumcu’nun, Kışlalı’nın, Selçuk’un emaneti.

Fütursuz saldırılarınızı bertaraf edeceğiz!

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Sarıyer’de Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a yaklaşık 20 puan fark

Published

on

blank

28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turu tamamlandı. Recep Tayyip Erdoğan, aldığı yüzde 52.1’lik oyla yeniden Cumhurbaşkanı seçildi. Kılıçdaroğlu ise yüzde 47.9 aldı. Sarıyer’deki seçim sonuçlarında ise muhalefet gücünü korumayı başardı.

14 Mayıs 2023’te yapılan genel seçimlerde TBMM’de çoğunluk az bir farkla Cumhur İttifakı’nda olurken, Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiçbir aday yüzde 50’yi geçemeyince Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmıştı. 28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan 2. tur seçimleri kıran kırana geçti. Mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 52.1’lik bir oy alarak yeniden Cumhurbaşkanı seçilirken, muhalefet bloğunun adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 47.9 oyda kaldı.

SARIYER’DE MUHALEFET BLOĞU GÜCÜNÜ KORUDU

Sarıyer’de yerel, genel ve referandum sonuçlarına bakıldığında yüzde 58-60 bloğunda bir oya sahip olan muhalefet bloğu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de gücünü korudu. Kemal Kılıçdaroğlu, aldığı yüzde 59.48’lik oyla birinci oldu ve Erdoğan’a 43 bin oy fark attı. Recep Tayyip Erdoğan ise yüzde 40.52’de kaldı.

blank

Continue Reading

Genel

Erhan Vergili’den gençlere umut dolu bayram mesajı

Published

on

blank

İş insanı ve siyasetçi Erhan Vergili, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak gençlere olan desteğini bir kez daha gösterdi. Vergili, gençlere yönelik bir mesaj yayınlayarak bu anlamlı bayramı coşkuyla karşıladığını ifade etti.

Erhan Vergili, gençlerin Türkiye’nin geleceğinin teminatı olduğunu belirterek, “Bugün, gençlerimizin enerjisi ve potansiyeliyle dolu olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutluyorum. Gençlerimiz, ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan en büyük güçtür. Onların umutlarına, hayallerine ve hedeflerine destek olmak bizim en büyük sorumluluğumuzdur” dedi.

Gençleri Spora Teşvik Etmeliyiz!!

Vergili, gençlerin spora olan ilgisinin ve başarılarının da altını çizerek, “Gençlerimiz, sporun disipliniyle hayatta önemli başarılar elde ediyor. Spor, onları sadece fiziksel açıdan güçlendirmez, aynı zamanda karakterlerini, liderlik yeteneklerini ve takım ruhunu da geliştirir. Bu nedenle, gençlerimizin sporla iç içe olmasını teşvik etmeli ve desteklemeliyiz” şeklinde konuştu.

‘Gençlere Yönelik Projelere Devam Edeceğim’

Erhan Vergili’nin bu kutlama mesajı, gençler arasında olumlu bir etki yaratırken, onların toplumdaki değerlerine ve yeteneklerine olan inancı da pekiştirdi. Vergili, gençlere olan desteğine ve projelerine devam edeceğini belirtti. Gençlik ve Spor Bayramı, ülkemizin geleceğine ışık tutan gençlerimizin dayanışma ve kardeşlik duygularını pekiştirdiği bir gün olarak anılacak. Erhan Vergili gibi iş insanlarının gençlere yönelik desteği, gençlerin daha da motive olmalarını sağlarken, Türkiye’nin geleceğine olan güveni de artırıyor.

Continue Reading

Genel

ADD Sarıyer’den Ankara’ya çıkarma

Published

on

blank

Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Başkent Ankara’ya çıkarma yaptı.

Türkiye genelinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşkusu yaşanıyor. Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi de, Fahrettin Serdaroğlu başkanlığında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Başkent Ankara’ya hareket etti. Saat 10:00’da Gebze’deki bir benzin istasyonunda duran ve saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okuyan ADD Sarıyer ekibi, daha sonra Ankara’ya gitmek üzere tekrar yola koyuldu.

GENEL MERKEZ BİNASININ AÇILIŞINA KATILACAKLAR

ADD Sarıyer ekibi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda saat 16:00’da açılacak olan ADD Genel Merkez binasının açılışına katılacak.

Continue Reading

Popüler

blank