Connect with us

Siyaset

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NDAN AYM RESTİ

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin bugünkü grup toplantısında parti içi muhaliflere rest çekerek “AYM”ye gitmiyoruz, açıklamasında bulundu.

CHP lideri, bugünkü grup toplantısında son dönemin gündem konusu olan ve CHP içinde kendisine karşı muhalif grubu harekete geçiren dokunulmazlık tartışmaları hakkında şunları söyledi :

Bizim parti programımızda kürsü dokunulmazlığı hariç, dokunulmazlıkların kaldırılmasını istiyoruz, şeklinde yazıyor.

Siyaset yapmanın güvencesi olarak biz dokunulmazlığı görüyoruz. Çıkıp özgürce herkes düşüncesini dile getirmeli.

Dokunulmazlıkla ilgili bir anayasa değişiklik teklifi geldi. Güzel. Katılmadığımız yanları da vardı. Ama neden başbakan ve bakanların dokunulmazlığı kalkmıyor?

Rüşvet alanların, kul hakkı yiyenlerin, devleti soyanların dokunulmazlığı aynen duruyor?

Vatandaşlarımıza sesleniyorum: Eğer bu içine siniyorsa söyleyecek şeyim yok. Ama sinmiyorsa gördüğün her AKP’liye sormalısın bakanların dokunulmazlığı neden duruyor diye.

Kamuoyunda şöyle bir algı yaratılmak isteniyor: Efendim dokunulmazlıklar sadece HDP için kalkıyor.
Hayır en çok fezlekesi olan benim korkuyor muyuz? Hayır, sonuna kadar gideceğiz.

Demokrasi için bedel ödeyeceğiz, bir baskı rejimi bütün adımlarıyla geliyor. Türkiye’nin üzerindeki kara bulutları kimse unutmasın.

Biz mücadelemizi hak yolunda yapacağız. Bizi hapse atacaklarmış, atmazsanız namertsiniz.

Demokrasi için ben bedel ödemeyeceğim, akademisyen, gazeteci, aydın ödeyecek? Neden ben ödemeyecekmişim.

Gelen değişiklikte bir yanlış daha var. 20 Mayıs’ta çıktı. Bugün 24 mayıs. Aynı fiili işleyen vekilin dokunulmazlığı devam edecek?

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye sormayacak mısınız? Onların amacı şu. Acaba CHP’yi nasıl köşeye sıkıştırabiliriz?

Ne diyorlar terörü bitireceğiz ama anayasa yüzünden bitiremiyoruz? Arkadaş ne istedin de yapmadın. Kanunsa kanun anayasa değişikliği ise anayasa değişikliği…

Terör bunlar bitiremez; çünkü kandan besleniyorlar. Bundan sonra bakalım millete ne yalan söyleyecekler. Çünkü yalan bitti bana göre. Aklım almıyor artık. Bundan sonra terörü bitirmezseniz iki elim yakanızda olacak.

AYM’YE GİTMEYECEĞİZ

Anayasa Mahkemesi’ne gidecek miyiz. Hayır gitmeyeceğiz. Hangi gerekçeyle gideceğiz siyaseten de olmaz. Ama şunu yapacağız. Fezlekesi olan her milletvekilimize her türlü hukuki desteği vereceğiz.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank
blank