Connect with us

Siyaset

CHP OHAL HEYETİ KURDU

Published

on

blank

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, partisinin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL kapsamındaki uygulamaları izlemek için bir komisyon kurduğunu söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, partisinin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL kapsamındaki uygulamaları izlemek için bir komisyon kurduğunu söyledi. Komisyona bu zamana kadar hangi şikayetlerin geldiğini ilk kez CNN Türk canlı yayınında açıklayan Tezcan, başvuruların başlıca konusunun gözaltı ve tutuklamalarla ilgili olduğunu kaydederek, şöyle konuştu: “Biz bu süreç içerisinde bütün sürecin hukuk içerisinde yürümesi, özellikle hesap sorma sürecinin darbecilerden hukuk içinde kalması gerektiğini söyledik. Hükümet çevreleri de bunu söylüyor. Önemli olan bunun hayata geçirilebilmesi. Biz hiçbir zaman bu ölçüde operasyonların yapıldığı, Türkiye’nin böyle bir tabloyla karşı karşıya kaldığı bir durumda tabi ki soruşturmalar sırasında bazen gözden kaçan hukuka aykırı, sonradan düzeltilebilecek fark edilmeyen yanlışlıklar olabilir. Bunların düzeltilmesi gerekir. Bu izleme heyetini kurarken özellikle şu çerçevede bakıyoruz. Bunlar olağanüstü dönemlerdir ve bu olağanüstü dönemler içerisinde yapılan uygulamalarda kişilerin hak ve hukuklarının ihlal edilmesi, kurunun yanında yaşın da yandığı, sorumlu olmayanların haksızlığa uğradığı işlemler olabilir. Biz bu izleme heyetiyle özellikle bu müracaatları mümkün olduğunca kendi çabamızla da gözden geçirerek, bunu kamuoyuyla paylaşıp, bir propaganda aracına dönüştürmek yerine iktidarla hükmet yetkilileriyle paylaşıp bu haksızlıkların hızla giderilmesi konusunda özen gösteriyoruz. Çalışmamızın temeli bu.”

ŞİKAYETLERİ HÜKÜMETLE PAYLAŞIYORUZ

Komisyona gelen talep, iddia ve şikayetlerin hükümetle paylaşıldığını belirten CHP’li Tezcan, “Gözaltı ve tutuklamalarla ilgili gelen şikayetleri hükümetle paylaşıyoruz. Gelen şikayetlerde bir an önce er ve askeri öğrencilerin işlemlerinin tamamlanıp sorumlu olanların yargı merciine sevk edilecekse edilmesi, diğerlerinin de bir an önce salıverilmesi talebi beklentisi var. Bu şikayetleri paylaştık. Dünden bu yana yoğun biçimde sayıları artarak er ve askeri öğrencilerin işlemlerinin tamamlanmaya başladığını görüyoruz. Bu sevindirici. İşkence ve kötü muameleye ilişkin şikayetler var. Bunun kabul edilebilir bir yanı yok. Zaten hükümet çevreleri de kabul etmediklerini ifade ediyorlar. Bununla ilgili uygulamalara derhal önlem alınması lazım.” ifadelerini kullandı.

DHA

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

İYİ Parti Sarıyer, gazilerle kahvaltıda buluştu

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer İlçe Toplumsal Politikalar Başkanlığı, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Sarıyer’de gazilerle bir araya geldi.

İYİ Parti Sarıyer İlçe Toplumsal Politikalar Başkanlığı; Gaziler Günü dolayısıyla Sarıyer’de bulunan gazilere bir kahvaltı programı düzenledi. Programa İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım ve İl Başkan Yardımcıları katılım sağladı. İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur’un ev sahipliğinde ve Başkan Yardımcılarının gazilerle bir araya geldiği etkinlikte gazilerin talepleri dinlenildi.

”GAZİLERİMİZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ”

Sarıyerli gaziler, kendilerini unutmayarak böyle bir kahvaltı programında bir araya gelmekten duydukları mutluluğu ifade ettiler. İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, katılımlarından dolayı İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım’a ve tüm gazilere teşekkür ederken, “Geçmişten bugüne taşınan en değerli miras olan vatanımız için, gazilerimize çok şey borçluyuz.” dedi.

Programın sonunda günün anısına fotoğraf çekildi.

blank

Continue Reading

Genel

TKP Sarıyer piknikte buluştu

Published

on

blank

TKP Sarıyer İlçe Örgütü, Emirgan Korusu’nda MYK Üyesi Serap Emir’in katılımıyla bir piknik gerçekleştirdi.

TKP Sarıyer’in Emirgan Korusu’nda gerçekleşen pikniğinde, şiir ve müzik dinletileri yapıldı. Düzenlenen piknikte ortak mesaj veren örgüt üyeleri, “Tek bir yolumuz var. Biz çoğunluğuz. Türkiye’de emekçiler, yoksullar, işsizler, geleceğin işsiz adayı öğrenciler, biz çoğunluğuz hep beraber. Halkı örgütlemeden halkın kahramanlarını yaratamayız. Örgütlülük bizim tek silahımız. Onların parası var, onların kanlı ve kirli bir siyaset kültürü var, bizim tek silahımız birlikte olmak” diyerek etkinliğe katılanlara örgütlenme çağrısı yapıldı.

 

Continue Reading

Genel

İYİ Parti Sarıyer’den balıkçılara ziyaret

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, 2023/2024 balık av sezonunun başlamasıyla birlikte balıkçılara, “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Denizlerde 15 Nisan’da başlayan av yasağı 1 Eylül itibarıyla sona erdi. Balıkçılar ‘Vira Bismillah’ diyerek denize açıldı. 4 buçuk ay süren av yasağı sonrasında denize açıldı. İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, balıkçı esnafını ve derneklerini ziyaret etti.

“BALIKÇILARIMIZI HER ZAMAN DESTEKLEYECEĞİZ”

Yeni Av Sezonunun başlaması dolayısıyla, Rumeli Kavağı Su Ürünleri Kooperatifi ve Rumeli Feneri Su Ürünleri Kooperatifini ziyaret eden İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur ve beraberinde bulunan heyet, Rumeli Kavağı ve Rumeli Feneri’nde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Dernek başkanları ve balıkçı esnafı ile bir arayan gelen Temur, “Ülkemizin gücüne güç katma noktasında emeğini ortaya koyan balıkçılarımızı her zaman destekleyeceğiz. Yeni sezonda hayırlı kazançlar diliyorum” dedi.

Continue Reading

Popüler