Connect with us

Siyaset

CHP OHAL HEYETİ KURDU

Published

on

blank

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, partisinin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL kapsamındaki uygulamaları izlemek için bir komisyon kurduğunu söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, partisinin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL kapsamındaki uygulamaları izlemek için bir komisyon kurduğunu söyledi. Komisyona bu zamana kadar hangi şikayetlerin geldiğini ilk kez CNN Türk canlı yayınında açıklayan Tezcan, başvuruların başlıca konusunun gözaltı ve tutuklamalarla ilgili olduğunu kaydederek, şöyle konuştu: “Biz bu süreç içerisinde bütün sürecin hukuk içerisinde yürümesi, özellikle hesap sorma sürecinin darbecilerden hukuk içinde kalması gerektiğini söyledik. Hükümet çevreleri de bunu söylüyor. Önemli olan bunun hayata geçirilebilmesi. Biz hiçbir zaman bu ölçüde operasyonların yapıldığı, Türkiye’nin böyle bir tabloyla karşı karşıya kaldığı bir durumda tabi ki soruşturmalar sırasında bazen gözden kaçan hukuka aykırı, sonradan düzeltilebilecek fark edilmeyen yanlışlıklar olabilir. Bunların düzeltilmesi gerekir. Bu izleme heyetini kurarken özellikle şu çerçevede bakıyoruz. Bunlar olağanüstü dönemlerdir ve bu olağanüstü dönemler içerisinde yapılan uygulamalarda kişilerin hak ve hukuklarının ihlal edilmesi, kurunun yanında yaşın da yandığı, sorumlu olmayanların haksızlığa uğradığı işlemler olabilir. Biz bu izleme heyetiyle özellikle bu müracaatları mümkün olduğunca kendi çabamızla da gözden geçirerek, bunu kamuoyuyla paylaşıp, bir propaganda aracına dönüştürmek yerine iktidarla hükmet yetkilileriyle paylaşıp bu haksızlıkların hızla giderilmesi konusunda özen gösteriyoruz. Çalışmamızın temeli bu.”

ŞİKAYETLERİ HÜKÜMETLE PAYLAŞIYORUZ

Komisyona gelen talep, iddia ve şikayetlerin hükümetle paylaşıldığını belirten CHP’li Tezcan, “Gözaltı ve tutuklamalarla ilgili gelen şikayetleri hükümetle paylaşıyoruz. Gelen şikayetlerde bir an önce er ve askeri öğrencilerin işlemlerinin tamamlanıp sorumlu olanların yargı merciine sevk edilecekse edilmesi, diğerlerinin de bir an önce salıverilmesi talebi beklentisi var. Bu şikayetleri paylaştık. Dünden bu yana yoğun biçimde sayıları artarak er ve askeri öğrencilerin işlemlerinin tamamlanmaya başladığını görüyoruz. Bu sevindirici. İşkence ve kötü muameleye ilişkin şikayetler var. Bunun kabul edilebilir bir yanı yok. Zaten hükümet çevreleri de kabul etmediklerini ifade ediyorlar. Bununla ilgili uygulamalara derhal önlem alınması lazım.” ifadelerini kullandı.

DHA

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

TBMM Başkanvekili Celal Adan’dan MHP Sarıyer’e ziyaret

Published

on

blank

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, MHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. İlçe Başkanı Dursun Karabacak ve yönetimine hayırlı olsun dileğinde bulundu.

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan ziyaretinde önümüzdeki başkanlık ve milletvekili seçimlerinin önemine dikkat çekildi. MHP ilçe yönetiminden Sarıyerde ulaşılmayan hane, erişilemeyen kimse kalmayacak şekilde çalışılmasını isteyen Adan, gereken özen ve hassasiyetin gösterilmesini istedi.

KARABACAK’TAN TEŞEKKÜR

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan’ın ilçe ziyareti nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karabacak, “Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin emir ve direktifleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceklerini belirterek, Sarıyer’de üç hilali hakettiği şekilde dalgalandırmaya devam edeceğiz” dedi.

blank

Continue Reading

Genel

Memleket Sarıyer’den dikkat çeken çalışma

Published

on

blank

Memleket Partisi Sarıyer ilçe örgütü, Sarıyer’de dikkat çeken bir çalışma gerçekleştirdi ve Sarıyer’in birçok noktasındaki duvarlara, “Son kale Muharrem İnce” yazıldı.

Memleket Partisi Sarıyer ilçe yönetimi, Sarıyer’deki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sarıyer’in birçok noktasındaki duvarlara, “Son kale Muharrem İnce” yazarak dikkatleri çeken Memleket Partisi Sarıyer ekibinin çalışması İstanbul’da da ses getirdi. Çalışmayla ilgili kısa bir açıklama yapan Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Cevdet Bayraktar, “Bu çalışmalarda bize destek veren partililerimize ve arkadaşlara çok teşekkür ederim. Sağ olsunlar, var olsunlar.” dedi.

Continue Reading

Genel

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem’den Sarıyer’e ziyaret

Published

on

blank

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Prof. Dr. Bahadır Erdem, İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Gündeme dair gelişmelerin istişare edildiği toplantı, Erdem’in seçim üzerine bilgilendirme sohbetiyle devam etti. Teşkilatın enerjisinden oldukça memnun kalan Genel Başkan Yardımcısı Erdem, tüm üyelerle teker teker hatıra fotoğrafı çekilerek, memnuniyetle ziyaretini tamamladı. Aynı saatlerde teşkilatın bir kısmının, Rumeli Hisarı’nda yeni üye kazanım çalışması için semt pazarına kurduğu çadırda görev almasına rağmen, Bahadır Erdem’in ziyaretini karşılayan teşkilatın yoğun katılımı dikkatleri çekti.

Tek bir gününü boş geçirmeyen İYİ Parti Sarıyer Teşkilatı, tüm birimleriyle çalışmalarına devam ediyor.

blank

Continue Reading

Popüler

blank