Connect with us

Siyaset

ÖMER ÇELİK’TEN FLAŞ AÇIKLAMA: LAİK REJİMİ ORTADAN KALDIRMAYA ÇALIŞTILAR

Published

on

blank

NTV canlı yayınında 15 Temmuz’daki darbe girişimi ve sonrasındaki gelişmeleri değerlendiren AB Bakanı Ömer Çelik Gülen için, “”Sapık bir dini anlayışı hakim kılmak için Türkiye’nin laik rejimini ortadan kaldırmaya çalışmıştır.” ifadelerini kullandı.

Fethullah Gülen’in Türkiye’deki demokrasiyi ve hukuk devletini yok etmek isteyen bir terör eylemi ve darbeye imza attığına işaret eden Çelik, “Sapık bir dini anlayışı hakim kılmak için Türkiye’nin laik rejimini ortadan kaldırmaya çalışmıştır, bunu askeri diktatörlük yoluyla gerçekleştirmek çabasıyla da Türkiye’nin demokratik rejimini hedef almıştır. Türkiye’deki anayasal rejim yerine kendi sapık görüşlerini ikame etmeye çalışmak suretiyle de hukuk devletini hedef almıştır. Böyle bir şahsın yarattığı bu tehdidin bizim açımızdan demokrasimizi, laik rejimimizi ve hukuk devletimizi ortadan kaldırmaya dönük açık bir tehdit olduğu ortadır.” dedi.

BİN LADİN MUAMELESİ GÖRMELİ

Gülen’in, “Bin Ladin” gibi muamele görerek derhal Türkiye’ye iade edilmesi gerektiğini bildiren Çelik, ABD’nin, Türkiye’nin çok önemli bir müttefiki olduğunu, bundan sonra da bölgesel ve küresel sorunlara karşı birlikte mücadelede önemli bir müttefik ve dost ülke olmaya devam edeceğini söyledi.

“Darbe girişiminin arkasında ABD’nin olduğu” iddialarının anımsatılması üzerine de Çelik, bu konuda belli ülkelerin adını anmak için resmi belgelerin olması gerektiğini ifade etti.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank