Connect with us

Siyaset

DEMİRTAŞ SOYKIRIM KARARINI DESTEKLEDİ

Published

on

blank

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Almanya’nın Ermeni soykırımı’nı tanımasını, “100 yıl gecikmiş bir karar. Bugün Kürtlere de katliam yapılıyor. Almanya 100 yıl sonra bununla ilgili bir karar alırsa bunun bir anlamı yok.” diye değerlendirdi.

Demirtaş, dokunulmazlıkların kaldırılması ve Almanya’nın ‘Ermeni soykırımı‘nı kabul etmesiyle ilgili İsviçre’de dün bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda, dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili olarak,”Mahkemelerde tek bir şey söyleyeceğiz. Beraat veya tahliye talep etmeyeceğiz. Erdoğan’ın talimatıyla yapılan bu yargılamaları kabul etmediğimizi söyleyeceğiz. Erdoğan’ın darbesidir diyeceğiz. Başka da bir şey demeyeceğiz. Yargıçlar ne karar veriyorlarsa, ne yapıyorlarsa yapsınlar.” diyen HDP lideri Demirtaş, Alman meclisinde “Ermeni soykırımı” tasarısının kabulünün Türkiye’ye karşı bir yaptırım olmadığını, 100 yıl gecikmiş bir karar olduğunu belirterek, “Bugün Kürtlere de katliam yapılıyor. Almanya 100 yıl sonra bununla ilgili bir karar alırsa bunun bir anlamı yok.” dedi.

Click to comment

Bir Cevap Yazın