Connect with us

Siyaset

MUHARREM İNCE: BİZ PARTİ İÇİ MUHALEFET DEĞİLİZ

Published

on

blank

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce,  İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde “Sonsuza kadar Laik Türkiye” mitingi düzenledi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın “Laiklik” ile ilgili sarf ettiği sözlere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve yönetiminden beklenen tepki gelmeyince “Sonsuza Kadar Laik Türkiye Mitingleri” ile hem CHP yönetimine bir uyarı, hem de AKP hükümetine de “laikliği bu ülkeden asla silemeyeceksiniz” mesajı verdi.

Yoğun izdihamın yaşandığı Bostancı Gösteri Merkezi’nde, İnce,”Biz parti içi muhalefet değiliz. Çünkü bu salonda bütün yaşlarını partisi için mücadele ile geçiren insanlar var. Ben partinin gençlik kolunda çalıştım, ilçe sekretereliği, yaptım.. 14 yıldır milletvekillliği yapıyorum. Ömrümün tüm bölümlerini CHP’ye adadım. Bugün kimse kendini CHP yerine koyup da, beni misafir yerine kimse koyamaz. Ben bu partiye milletvekilliği için gelmedim. Rahmetli İsmail Cem’in afişlerini asarak büyüdüm ben. Ecevit’in adını, zifti eritip duvarlara yazarak geldim ben. Biz parti içi muhalefet değiliz, ev sahibiyiz !

Biz Muharrem İnceciler değiliz. Biz kaygılı, endişeli insanlarız… Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğinden kaygı duyan insanlarız…

Türkiye’yi bir restorasyona sokarak 2023 de cumhuriyeti tekrar geri alacağız hep birlikte.

Projemizi biraz anlatayım size,  ekonomik kalkınma, barınma, iş güvenliği bunları konuşacağız. 14 yıl içinde tek ürettikleri Ağaoğlu inş. Onlar avmleri konuşsun.

Salıdan salıya diktatör bozuntusunun laflarına cevap veren bir chp olmayacağız.

ODTÜ’de mescid tartışmasına girmeyeceği ODTÜ’de yüksek teknolojiyi konuşacağız.

Hukukun üstünlüğü nerede yargı çay toplayan bir yargıdır. Bizim görevimiz yargıya ayar vermek değil, yargıya cesaret vermektir. Hukukun üstünlüğünü uygulayacağız, Kimlik siyasetinden bu ülkeyi kurtaracağız. Kürt, Çerkez, Türk bu kimlikler onurumuzdur ama teslim olmayacağız. Kimliklerin dışında Türkiye’yi konuşacağız.

Şu an Türkiye teröre yardım eden bir ülke olarak anılıyor bunun sonuçlarını biz çekeceğiz gelecekte.

Biz eğilmeyeceğiz. Biz terörden çok çekmiş bu ülkeyiz. Biz barıştan vazgeçmeyeceğiz. Bu kıt akıllılar yurtta sulh cihanda sulh lafını kavrayamaz.

Gezi ruhunu cumhuriyet halk partisi kadrolarında yaşatmaya var mısınız?

Türkiye’de 2 insan tipi var bir geziciler bir de yiyiciler. 160 Cuma geçti hani camide içki görüntüleri. Orada direnen evlatlarımıza kocaman alkış istiyorum. Selam yolluyorum.

Nazım diyor ki seni düşünmek güzel şey ümitli şey. Ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum.

Biz bir yola girdik bu yoldan dönüş yok. İşte hançer işte oynum, dönen dönsün ben dönmezem yolumdan.

Şehit çocuklarını da, okula gidemeyen Kürt çocuklarında boynunu eğik gezdirmeyeceğiz…”dedi.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank