Connect with us

Siyaset

DOĞU PERİNÇEK: ERDOĞANSIZ BİR HÜKÜMET MÜMKÜN DEĞİL!

Published

on

blank

İstanbul İl Merkezinde bir basın toplantısı düzenleyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Türkiye’nin Tayyip Erdoğansız bir hükümet seçeneği üretmesinin mümkün gözükmediğini” ileri sürdü.

İstanbul İl Merkezinde bir basın toplantısı düzenleyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Türkiye’nin Tayyip Erdoğansız bir hükümet seçeneği üretmesinin mümkün gözükmediğini” ifade ederek, “Bu koşullarda terörü önleyecek ve hükümeti devirme planını bozacak çözüm, AKP iktidarının tabanını genişletmektir, bütün milleti kucaklayacak bir hükümet kurmaktır. Başka çözüm yoktur.” açıklamasında bulundu.

Doğu Perinçek’in açıklamalarından satır başları şöyle:

Hükümetin en önemli görevi can güvenliğini sağlamaktır.

Apaçık gözüküyor ki, terör eylemlerini yönlendiren güç, hükümetin devrilmesi için gerekli kamuoyunu oluşturmak peşindedir.

Dört gün İsviçre’deydim. Orada Ermeni Soykırımını tanıyan Meclis kararının kaldırılması için basın toplantısı yaptım. ABD yayın organlarını sürekli izliyoruz. Batıda ABD merkezli bir propaganda kampanyası var. Tayyip Erdoğan yönetimini devirme amaçlarını sürekli olarak yayıyorlar. Sebep, Türkiye Hükümetinin PKK ve FETÖ terörünün üzerine gitmesi, Fırat Kalkanı Harekâtıyla Amerikan Koridoruna girmesi ve Rusya, İran, Suriye ve Çin devletleriyle işbirliğine yönelmesidir. Washington yönetimi, telaş içindedir. Türkiye üzerindeki denetimini kaybediyor. Türkiye’nin vatan bütünlüğünü savunması ve iç barışı sağlama kararlılığı, onlara göre suçtur.

ERDOĞAN’SIZ ÇÖZÜM YOK

Bugün Cumhurbaşkanlığı Sistemi yoluyla Cumhurbaşkanının otoritesini neredeyse sınırsız hale getirmek, bir çözüm olarak gözükmüyor. Tam tersine bu yol, Türkiye’yi meşruiyet tartışmalarına götürür ve ABD’nin işlediği “diktatör Erdoğan” propagandasına malzeme sağlar.

Öte yandan, ister bugünkü parlamento aritmetiğine bakalım, isterse erken seçim seçeneğini deneyelim, Türkiye’nin Tayyip Erdoğansız bir hükümet seçeneği üretmesi de mümkün gözükmüyor ve aynı zaman da milletin bütün güçlerini birleştirme gereğine de ters düşer.

Bu koşullarda terörü önleyecek ve hükümeti devirme planını bozacak çözüm, AKP iktidarının tabanını genişletmektir, bütün milleti kucaklayacak bir hükümet kurmaktır. Başka çözüm yoktur.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank