Connect with us

Siyaset

İSTANBUL’DA YOĞUN KAR! KADİR ABİ SARIYER’DE SINIFTA KALDI! PEKİ, YA SARIYER BELEDİYESİ?

Published

on

blank

İstanbul’da, cuma günü akşam saatlerine doğru bastıran yoğun kar yağışı nedeniyle birçok bölgede problemler yaşandı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yolları açma konusunda etkisiz kalınca, vatandaşlar yollarda çile çekti.

İstanbul’da, cuma günü akşam saatlerine doğru etkili bir şekilde başlayan yoğun kar yağışı hayatı felç etti.İstanbul’un birçok noktasında trafikte büyük aksaklıklar meydana gelirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yolları açma konusunda yetersiz kaldı.Durum böyle olunca da, vatandaşlar araçlarıyla evlerine gitmek için saatlerce yollarda bekledi.

Bugün(cumartesi), İ.B.B. daha sıkı bir çalışma gerçekleştirerek ana arterleri açarken, bu kez tepki, Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Belediyelere ait olan ilçelerde yeterli çalışma yapmaması yönünde oldu.Bu ilçelerden biri de, Sarıyer ilçesi.Sarıyerlilerin ana arterlerdeki ulaşımda, dün olduğu gibi bugünde zorluklar yaşadığı ve özellikle köy yollarında toplu ulaşım araçları konusunda büyük problemler yaşadığı belirtildi.

PEKİ, YA SARIYER BELEDİYESİ?

İstanbul’da dün akşam saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışı, özellikle iş çıkış saatinde vatandaşlara çok zor anlar yaşatırken, Sarıyer’de de birçok yolun ulaşıma kapanması, vatandaşların evlerine ulaşması konusunda zor anlar yaşamasına neden oldu.Sarıyer Belediyesi, kendisine ait olan ara sokaklarda yolları açma çalışmalarını aralıksız sürdürürken, vatandaşların, çalışmaların yetersiz olduğu konusunda birçok tepkisi oldu.

blank

Sarıyerli bazı vatandaşların, belediyenin kendisine daha az oy çıkan mahallelerde çalışma yapmadığı yönünde iddiaları oldu.Star Ana Haber’de, Sarıyer Ferahevler mahallesinden haber yaparak, ara sokakların kapalı olduğunu ve vatandaşların kendi başlarının çaresine baktığını belirtmişti.Ferahevler mahallesi, AKP’nin yüksek oy aldığı mahallelerden.

blank

blank

Sarıyer Belediyesi ise bu iddiaların karşısında, yaptığı çalışmaların fotoğraflarını paylaşarak, tüm ara sokakları açma çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

blank        blank

blank        blank

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

İYİ Parti Sarıyer, gazilerle kahvaltıda buluştu

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer İlçe Toplumsal Politikalar Başkanlığı, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Sarıyer’de gazilerle bir araya geldi.

İYİ Parti Sarıyer İlçe Toplumsal Politikalar Başkanlığı; Gaziler Günü dolayısıyla Sarıyer’de bulunan gazilere bir kahvaltı programı düzenledi. Programa İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım ve İl Başkan Yardımcıları katılım sağladı. İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur’un ev sahipliğinde ve Başkan Yardımcılarının gazilerle bir araya geldiği etkinlikte gazilerin talepleri dinlenildi.

”GAZİLERİMİZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ”

Sarıyerli gaziler, kendilerini unutmayarak böyle bir kahvaltı programında bir araya gelmekten duydukları mutluluğu ifade ettiler. İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, katılımlarından dolayı İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım’a ve tüm gazilere teşekkür ederken, “Geçmişten bugüne taşınan en değerli miras olan vatanımız için, gazilerimize çok şey borçluyuz.” dedi.

Programın sonunda günün anısına fotoğraf çekildi.

blank

Continue Reading

Genel

TKP Sarıyer piknikte buluştu

Published

on

blank

TKP Sarıyer İlçe Örgütü, Emirgan Korusu’nda MYK Üyesi Serap Emir’in katılımıyla bir piknik gerçekleştirdi.

TKP Sarıyer’in Emirgan Korusu’nda gerçekleşen pikniğinde, şiir ve müzik dinletileri yapıldı. Düzenlenen piknikte ortak mesaj veren örgüt üyeleri, “Tek bir yolumuz var. Biz çoğunluğuz. Türkiye’de emekçiler, yoksullar, işsizler, geleceğin işsiz adayı öğrenciler, biz çoğunluğuz hep beraber. Halkı örgütlemeden halkın kahramanlarını yaratamayız. Örgütlülük bizim tek silahımız. Onların parası var, onların kanlı ve kirli bir siyaset kültürü var, bizim tek silahımız birlikte olmak” diyerek etkinliğe katılanlara örgütlenme çağrısı yapıldı.

 

Continue Reading

Genel

İYİ Parti Sarıyer’den balıkçılara ziyaret

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, 2023/2024 balık av sezonunun başlamasıyla birlikte balıkçılara, “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Denizlerde 15 Nisan’da başlayan av yasağı 1 Eylül itibarıyla sona erdi. Balıkçılar ‘Vira Bismillah’ diyerek denize açıldı. 4 buçuk ay süren av yasağı sonrasında denize açıldı. İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, balıkçı esnafını ve derneklerini ziyaret etti.

“BALIKÇILARIMIZI HER ZAMAN DESTEKLEYECEĞİZ”

Yeni Av Sezonunun başlaması dolayısıyla, Rumeli Kavağı Su Ürünleri Kooperatifi ve Rumeli Feneri Su Ürünleri Kooperatifini ziyaret eden İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur ve beraberinde bulunan heyet, Rumeli Kavağı ve Rumeli Feneri’nde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Dernek başkanları ve balıkçı esnafı ile bir arayan gelen Temur, “Ülkemizin gücüne güç katma noktasında emeğini ortaya koyan balıkçılarımızı her zaman destekleyeceğiz. Yeni sezonda hayırlı kazançlar diliyorum” dedi.

Continue Reading

Popüler