Connect with us

Siyaset

İSTANBUL’DA YOĞUN KAR! KADİR ABİ SARIYER’DE SINIFTA KALDI! PEKİ, YA SARIYER BELEDİYESİ?

Published

on

blank

İstanbul’da, cuma günü akşam saatlerine doğru bastıran yoğun kar yağışı nedeniyle birçok bölgede problemler yaşandı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yolları açma konusunda etkisiz kalınca, vatandaşlar yollarda çile çekti.

İstanbul’da, cuma günü akşam saatlerine doğru etkili bir şekilde başlayan yoğun kar yağışı hayatı felç etti.İstanbul’un birçok noktasında trafikte büyük aksaklıklar meydana gelirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yolları açma konusunda yetersiz kaldı.Durum böyle olunca da, vatandaşlar araçlarıyla evlerine gitmek için saatlerce yollarda bekledi.

Bugün(cumartesi), İ.B.B. daha sıkı bir çalışma gerçekleştirerek ana arterleri açarken, bu kez tepki, Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Belediyelere ait olan ilçelerde yeterli çalışma yapmaması yönünde oldu.Bu ilçelerden biri de, Sarıyer ilçesi.Sarıyerlilerin ana arterlerdeki ulaşımda, dün olduğu gibi bugünde zorluklar yaşadığı ve özellikle köy yollarında toplu ulaşım araçları konusunda büyük problemler yaşadığı belirtildi.

PEKİ, YA SARIYER BELEDİYESİ?

İstanbul’da dün akşam saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışı, özellikle iş çıkış saatinde vatandaşlara çok zor anlar yaşatırken, Sarıyer’de de birçok yolun ulaşıma kapanması, vatandaşların evlerine ulaşması konusunda zor anlar yaşamasına neden oldu.Sarıyer Belediyesi, kendisine ait olan ara sokaklarda yolları açma çalışmalarını aralıksız sürdürürken, vatandaşların, çalışmaların yetersiz olduğu konusunda birçok tepkisi oldu.

blank

Sarıyerli bazı vatandaşların, belediyenin kendisine daha az oy çıkan mahallelerde çalışma yapmadığı yönünde iddiaları oldu.Star Ana Haber’de, Sarıyer Ferahevler mahallesinden haber yaparak, ara sokakların kapalı olduğunu ve vatandaşların kendi başlarının çaresine baktığını belirtmişti.Ferahevler mahallesi, AKP’nin yüksek oy aldığı mahallelerden.

blank

blank

Sarıyer Belediyesi ise bu iddiaların karşısında, yaptığı çalışmaların fotoğraflarını paylaşarak, tüm ara sokakları açma çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

blank        blank

blank        blank

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

CHP Sarıyer’den Kireçburnu ziyareti

Published

on

blank

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu ve ekibi, 14 Mayıs’taki genel seçimler için kolları sıvadı. Seçim sürecinde irtibat bürolarını ziyaret eden Güveloğlu ve yönetimi, mahallelerde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri için çalışmalarını yoğun bir tempoyla sürdüren CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu ve yönetimi, cumartesi günü CHP Sarıyer Kadın Kolları Başkanı Sunay Sevinç’in ve Kireçburnu Mahalle Temsilcisi İlyas Adıgüzel’in de katılımı ile Kireçburnu Spor Kulübü’nü ziyaret etti. Keyifli bir sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette Güveloğlu, 14 Mayıs’ta iktidara geldiklerinde ülkenin her bir kurumunda olduğu gibi sporda da liyakata önem vereceklerini söyledi. Ziyaret sonrasında ise CHP Sarıyer İlçe Başkanı Güveloğlu ve ekibi ile Kireçburnu Spor Kulübü yönetimi, kulübün sahasında toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

ESNAFLARIN SORUNLARINI DİNLEDİLER

Kireçburnu Spor Kulübü ziyareti sonrasında Güveloğlu ve ekibi, Kireçburnu’ndaki esnafları ziyaret etti ve esnafların sorunlarını dinledi. Ardından ise Tarabya-Kireçburnu Mahallelerinin irtibat bürosuna uğradı. Kireçburnu Mahalle Temsilcisi İlyas Adıgüzel ve mahalle birimiyle seçim çalışmaları üzerine değerlendirmeler yapıldı.

GÜVELOĞLU, SARIYER’İN SULTANLARINI YALNIZ BIRAKMADI

Kireçburnu’ndaki çalışmalarını tamamlayan Başkan Güveloğlu, daha sonra Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı’nın PTT ile oynadığı mücadeleyi tribünden takip etti. Sarıyer’in Sultanlarını yalnız bırakmadı.

Continue Reading

Genel

Derya Avcı DP’den aday adayı oldu

Published

on

blank

28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılan Derya Avcı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Demokrat Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

BASK İstanbul İl Temsilcisi ve TEÇ-SEN İstanbul İl Başkanı Derya Avcı, 28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılmasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti’den, “Yeter! Söz milletindir.” diyerek Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu. Uzun yıllardır sendikal faaliyetlerde aktif görevlerde bulunan Avcı, mücadelesini daha etkin bir şekilde meclis çatısı altında sürdürmek istediğini ifade etti.

blank

Continue Reading

Genel

İYİ Parti Sarıyer seçim çalışmalarını hızlandırdı

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı, 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri için kolları sıvadı.

Seçimlere iddialı bir şekilde hazırlanan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı, seçim startını verdi. Bu kapsamda, cumartesi günü Bahçeköy‘de ve Ayazağa‘da seçim irtibat bürolarını açacak.

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı ilk olarak, Bahçeköy‘deki seçim irtibat bürosunu saat 13:00‘te açacak. Daha sonra ise saat 15:00’te Ayazağa‘daki seçim irtibat bürosunun açılışı gerçekleştirilecek. Ayazağa’daki programa İl Başkanı Coşkun Yıldırım‘ın da katılması bekleniyor.

YAZICI’NIN İFTARINDA BULUŞACAKLAR

İYİ Partililer ve Sarıyerli vatandaşlar saat 18.30’da Karadeniz Vakfı’nda önceki dönem İlçe Başkanı ve İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adayı Mustafa Yazıcı’nın verdiği halka iftar yemeğinde bir araya gelecek.

blank

blank

Continue Reading

Popüler

blank