Connect with us

Siyaset

İSTANBUL’DA YOĞUN KAR! KADİR ABİ SARIYER’DE SINIFTA KALDI! PEKİ, YA SARIYER BELEDİYESİ?

Published

on

blank

İstanbul’da, cuma günü akşam saatlerine doğru bastıran yoğun kar yağışı nedeniyle birçok bölgede problemler yaşandı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yolları açma konusunda etkisiz kalınca, vatandaşlar yollarda çile çekti.

İstanbul’da, cuma günü akşam saatlerine doğru etkili bir şekilde başlayan yoğun kar yağışı hayatı felç etti.İstanbul’un birçok noktasında trafikte büyük aksaklıklar meydana gelirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yolları açma konusunda yetersiz kaldı.Durum böyle olunca da, vatandaşlar araçlarıyla evlerine gitmek için saatlerce yollarda bekledi.

Bugün(cumartesi), İ.B.B. daha sıkı bir çalışma gerçekleştirerek ana arterleri açarken, bu kez tepki, Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Belediyelere ait olan ilçelerde yeterli çalışma yapmaması yönünde oldu.Bu ilçelerden biri de, Sarıyer ilçesi.Sarıyerlilerin ana arterlerdeki ulaşımda, dün olduğu gibi bugünde zorluklar yaşadığı ve özellikle köy yollarında toplu ulaşım araçları konusunda büyük problemler yaşadığı belirtildi.

PEKİ, YA SARIYER BELEDİYESİ?

İstanbul’da dün akşam saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışı, özellikle iş çıkış saatinde vatandaşlara çok zor anlar yaşatırken, Sarıyer’de de birçok yolun ulaşıma kapanması, vatandaşların evlerine ulaşması konusunda zor anlar yaşamasına neden oldu.Sarıyer Belediyesi, kendisine ait olan ara sokaklarda yolları açma çalışmalarını aralıksız sürdürürken, vatandaşların, çalışmaların yetersiz olduğu konusunda birçok tepkisi oldu.

blank

Sarıyerli bazı vatandaşların, belediyenin kendisine daha az oy çıkan mahallelerde çalışma yapmadığı yönünde iddiaları oldu.Star Ana Haber’de, Sarıyer Ferahevler mahallesinden haber yaparak, ara sokakların kapalı olduğunu ve vatandaşların kendi başlarının çaresine baktığını belirtmişti.Ferahevler mahallesi, AKP’nin yüksek oy aldığı mahallelerden.

blank

blank

Sarıyer Belediyesi ise bu iddiaların karşısında, yaptığı çalışmaların fotoğraflarını paylaşarak, tüm ara sokakları açma çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

blank        blank

blank        blank

Click to comment

Bir Cevap Yazın