Connect with us

Siyaset

ERDOĞAN LOZAN’A SALDIRDI

Published

on

blank

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Saray’da muhtarlara yaptığı konuşmada Lozan’ı hedef aldı.Lozan’ı dayatma olarak ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Saray’da muhtarlara yaptığı konuşmada Lozan’ı hedef aldı.Lozan’ı dayatma olarak ifade etti.Erdoğan konuşmasında şöyle dedi:

“Tarihte bize ne yaptılar. 1920’de bize Sevr-i gösterdiler. 1923’te bizi Lozan’a razı ettiler. Birileri de bize Lozan’ı zafer diye yurtturmaya çalıştı. Her şey ortada. Şöyle bağırsan duyulacak adaları biz Lozan’da verdik. Zafer bu mu? Oralar bizimdi.”

Erdoğan Lozan’da masaya oturan milli mücadele kahramanı İsmet İnönü’yü de isim vermeden hedef alarak,  “O anlaşmada masaya oturanlar o anlaşmanın hakkını veremediler. Veremedikleri için sıkıntısını biz yaşıyoruz.” dedi.

İNÖNÜ’NÜN TORUNU CEVAP VERDİ

İsmet İnönü’nün torunu CHP Milletvekili Gülsün Bilgehan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine yanıt verdi. CHP Milletvekili Gülsün Bilgehan, Twitter’da “Erdoğan, meclis açılmadan fabrika ayarlarına döndü. Muhtarlara yaptığı ilk konuşmada Lozan’a saldırıyor!” dedi.

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın