Connect with us

Siyaset

ERDOĞAN’A İNCE AYAR: CAHİL BİRİSİ SÖYLER ANCAK BUNLARI

Published

on

blank

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın,”Birileri bize Lozan’ı zafer diye yutturmaya çalıştı.” sözlerine büyük tepki gösteren CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “Açıkça hakaret ediyor.Ben kitap okumam özetini okurum, diyen cahil birisi söyler ancak bunları.” diye konuştu.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Saray’da muhtarlara seslenirken söylediği, “Birileri bize Lozan’ı zafer diye yutturmaya çalıştı. Bunun neresi zafer.” sözlerine çok sert tepki gösterdi.İşte İnce’nin Erdoğan’a tepki gösterdiği o sözleri:

“Açıkça hakaret ediyor. Ben kitap okumam özetini okurum, diyen cahil birisi söyler ancak bunları. 68 gün önce Lozan’ı zafer diye anıp, bugün ise hakaret ettiğinde aklıma şu geliyor; Acaba diyorum, 68 gün önce ki metni farklı bir danışman, bugün ki metni farklı bir danışman mı yazdı? İlkokul mezunu bir imam bunu kandırmış. Yani bu kadar cahilsin. Sonra ağlıyorsun ve bugün İsmet Paşa’ya ve Atatürk’e hakaret ediyorsun.”

LOZAN’A HEZİMET DİYENLER AYNI

İnce, Lozan’a hezimet diyenlerin İngilizlerle, yerli işbirlikçilerin olduğunu ifade ederek, İngilizlerin bunu İngiliz hezimeti olarak kabul ettiğini dile getirdi.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank