Connect with us

Siyaset

ERDOĞAN’DAN CEMAAT İTİRAFI: ŞAHSEN BENDE YARDIMCI OLDUM

Published

on

blank

15 Temmuz gündemli Olağanüstü Din Şurası’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şahsen ben de katılmadığım yönleri olsa da asgari müşterekte buluştuğumuz zanlıyla bunlara yardımcı oldum.”dedi.

Erdoğan, “15 Temmuz Darbe Girişimi ve Din İstismarına Karşı Birlik, Dayanışma ve Gelecek Perspektifi” konulu Din Şûrası’na, Cemaat ve Fetullahçı Terör Örgütü hakkındaki görüşlerini açıkladı.

Erdoğan’ın açıklamalarındaki satır başları şöyle:

“Açık konuşayım rahmetli Özal, Ecevit hatta biz de yardımcı olduk. Şahsen ben de katılmadığım yönleri olsa da asgari müşterekte buluştuğumuz zanlıyla bunlara yardımcı oldum.

Her şeye rağmen bu hain örgütün gerçek yüzünü çok daha önceden ortaya dökememiş olmanın üzüntüsü içindeyim. Bundan dolayı hem rabbimize hem de milletimize verecek hesabımız olduğunu biliyorum. Milletimiz de bizi affetsin.

Yurt içi ve yurt dışındaki eğitim ve yardım faaliyetleri çerçevesinde ve hatta hatta Allah dedikleri için müsamaha gösterdik.

Dedik ki bir ortak yanımız vardı. Aynı menzile giden farklı yollardan biri olarak gördüğümüz bu yapının bambaşka niyetlerin sinsi planların örtüsü olduğunu uzun süre görmedik göremedik.”

1 Comment

1 Comment

  1. adnan yeter

    3 Ağustos 2016 at 13:59

    rahmetli kamer genç mecliste 7 yıl önce bangır bangır anlatırken birde adamın üzerinize yürüdünüz. yüzlerce gariban ailenin çocuğu sırf fetulla dersanesinden ayrıldı diye kamuda işe başlayamadı. siz sadece bu vatanın atatürkçü halkına yardımcı olmadınız.

Bir Cevap Yazın