Connect with us

Siyaset

FETÖ’YÜ ANLATTILAR, KURBAN EDİLDİLER

Published

on

blank

O tarihte büyük tartışmalara sahne olan, 18 Haziran 1999’da Ali Kırca’nın sunduğu Siyaset Meydanı’na katılarak FETÖ’yü anlatanların başlarına gelmeyen kalmadı.

Yayınlandığı zaman çok büyük tartışmalara neden olan Siyaset Meydanı programının sonrasında yaşananlar, günümüze kadar geldi ve FETÖ, millet tarafından engellenen bir darbe girişimi düzenleyecek kadar güçlendi. Programa katılan rahmetli Emekli Orgeneral Kemal Yavuz, Prof. Dr. Türkân Saylan, Necip Hablemitoğlu ve Gülseven Yaşer bir şekilde örgütten nasibini almıştı.

Programın moderatörü Ali Kırca kaset kurbanı olurken, Emekli Org. Kemal Yavuz Ergenekon davalarında örgüt üyeliği iddiasıyla tutuksuz olarak yargılandı.Daha sonra ise 7 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum oldu ve 30 Aralık 2013’te İstanbul’da vefat etti.

Prof. Dr. Türkan Saylan, “Bunları konuştuğumuz için yarın başımıza ne gelecek, bilmiyoruz.”dedi ve o da Ergenekon mağduru oldu.Saylan, Gülen cemaatinin Türkiye’nin her tarafını sardığını gözümüzün önünde görüyoruz, açıklamasında bulunmuştu.

Necip Hablemitoğlu, 18 Aralık 2002’de fail-i meçhul bir suikaste kurban gitti.Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Gülseven Yaşer ise Ergenekon davası sebebiyle 179 ülkede “Kırmızı Bülten”le arandı.

Click to comment

Bir Cevap Yazın