Connect with us

Siyaset

KILIÇDAROĞLU: TÜM LİDERLER YENİKAPI’DA OLMALIYDI

Published

on

blank

Çanakkale’de İl Başkanları toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, tüm siyasal parti liderlerinin Yenikapı’da olması gerektiğini, hepsine davet gönderilmesi gerektiğini ifade etti.

Çanakkale’de İl Başkanları toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Sadece Meclis’te siyasi grubu olan partiler değil, Meclis’te grubu olmayan siyasal partilerin liderlerinin de orada olması gerekirdi. Onlara da davet gönderilmesi gerekirdi. Siyasal görüşü ne olursa olsun hepimizi buluşturmalıydı. Şu, bu parti demeden farklı düşüncelerden korkulmamalı. Demokrasi türküsünü hep birlikte söylemeliyiz.” ifadelerini kullandı.

MİLLİ EGEMENLİĞİ TEMSİL EDEN ASIL KALP, YÜREK TBMM’DİR
Kılıçdaroğlu, “Milli egemenliği temsil eden asıl kalp, yürek TBMM’dir. Sayın cumhurbaşkanına ve başbakana bu konuları hatırlattık. Eğer bir kurum için yeniden inşa süresi geçerli ise bunun yeri TBMM’dir” diye konuştu.

 

BÜTÜN İL İLÇE BAŞKANLARINDAN İSTEĞİM, YENİKAPI MANİFESTOSUNU HERKESE ANLATACAKSINIZ
Yenikapı manifestosunun herkese anlatılması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Bütün il ilçe başkanlarından isteğim, Yenikapı manifestosunu herkese anlatacaksınız kimseyi suçlamadan, eleştirilmeden. Her bir maddesi yüzde yüz doğru olan bir manifestoyu vatandaşa lokantada, parkta anlatın amaç demokrasimizi daha da güçlendirmek.” diye belirtti.

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank