Connect with us

Siyaset

FLAŞ HABER: 4 BELEDİYE 5 İHALE! FETÖ’CÜ ERKAN’A 1 MİLYON TL

Published

on

blank

CHP’li 3 belediye, 4 ihale ile danışmanlık alımı için FETÖ’den cezaevine konulan Erkan Karaaslan’ın TROL şirketine 820 Bin TL artı KDV ödemişler.

Aydınlı sosyal medya fenomeni Haldun Haşmet Aysan’ın sayfasından duyurduğu paylaşıma göre; Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydın Efeler ve İstanbul Sarıyer Belediyeleri Erkan Karaaslan’ın bir yakını üzerine kurduğu şirkete 5 danışmanlık ihalesi sonucunda 1 Milyon TL’ye yakın para ödemişler! Dört Belediye 5 ihale ile danışmanlık alımı için, FETÖ’den cezaevine konulan Erkan Karaaslan’ın TROL şirketine 820 Bin TL artı KDV para ödemişler!

İŞTE AYSAN’IN FACEBOOK’TAKİ PAYLAŞIMI:

ÜSTAD DİYE BEN BUNA DERİM..
SİZLER LOTODAN,TOTODAN, MİLLİ PİYANGODAN ACABA BU SEFER BANA ÇIKARDA BAŞIMA SOKACAK BİR EV, AYAĞIMI YERDEN KESECEK BİR ARABA ALIRMIYIM DİYE ŞANS OYUNLARI OYNAYA DURUN..
ELİN OĞLUNUN ALDIĞI İLK BİLETE PİYANGODAN 1 MİLYON TL ÇIKMIŞ..
FETO/PDY TERÖR ÖRGÜTÜNE FİNASMAN SAĞLAMAKTAN HALEN MERSİNDE TUTUKLU BULUNAN BAŞTA AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE ÖZLEM ÇERÇİOĞLUNA DANIŞMANLIK VE AYDIN BŞB ŞİRKETLERİNDE YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI VE ÜYELİĞİ YAPAN YİNE MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE DANIŞMANLIK VE MERULAŞ AŞ YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ YAPAN KEZA SARIYER BELEDİYESİNDE DANIŞMANLIK VE BELEDİYE ŞİRKETİ SARBEL AŞ DE YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI DA YAPMIŞ OLAN ERKAN KARAASLAN’IN HÜNERLERİ ANLATMAKLA BİTECEK GİBİ DEĞİL..
ASLEN NEVŞEHİRLİ OLAN ERKAN KARAASLAN’IN KENDİSİ GİBİ NEVŞEHİRLİ AKRABASI OLAN LİSE MEZUNU OSMAN ÇOLAK ADINDA BİR GENCİN ÜZERİNE 27.01.2015 TARİHİNDE GLOKAL İMAR İNŞAAT ATIK YÖNETİMİ VETERİNERLİK ORGANİZASYON EĞİTİM VE DANIŞMANLIK AŞ“ FİRMASINI KURMUŞ..
BAKIN NE OLMUŞ……
BU ŞİRKETE KURULUR KURULMAZ BİR AY İÇİNDE 1 MİLYON TL İŞ VERİLMİŞ..
NEYİN KARŞILIĞI BU PARA?
MAL MI SATTI ? HAYIR..
YAZILIM MI SATTI? HAYIR
TEKNOLOJİ Mİ SATTI? HAYIR..
TAŞERON İŞCİLİK Mİ VERDİ ? HAYIR
EEE NEYİN PARASI BU?
AKIL SATMANIN PARASI
BU ÇOCUKTAN NE AKIL ALDILAR ACABA DİYE DÜŞÜNMEDEN EDEMİYOR İNSAN..
MAL SATMADAN, HİZMET ÜRETMEDEN TAM 1 MİLYON TL
GLOKAL İMAR İNŞAAT ATIK YÖNETİMİ VETERİNERLİK ORGANİZASYON EĞİTİM VE DANIŞMANLIK AŞ firması henüz bir aylık şirket olması ve iş deneyimi ve iş bitirmesi bulunmadığı halde, 4734 Sayılı KİK 21/f kapsamında
Mersin Büyükşehir Belediyesinin 10.03.2015 tarihinde gerçekleştirdiği 2015/26063 ihale kayıt numaralı ,
Aydın Büyükşehir belediyesinin aynı tarihte yani 10.03.2015 tarihinde gerçekleştirdiği 2015/26063 ihale kayıt numaralı ,
Aydın Efeler belediyesinin aynı tarihte yani 10.03.2015 tarihinde gerçekleştirdiği 2015/24356 ihale kayıt numaralı ,
Sarıyer Belediyesinin 06.03.2015 tarihinde gerçekleştirdiği 2015/24177 İhale Kayıt numaralı
Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğünün 03.04.2015 tarihinde gerçekleştirdiği 2015/38631 İhale Kayıt Numaralı
Danışmanlık Hizmet İhalelerine bu firmanın davet ettirildiği ve yukarıda ismi anılan beş (5) Danışmanlık Hizmet alım ihalelerine GLOKAL İMAR İNŞAAT ATIK YÖNETİMİ VETERİNERLİK ORGANİZASYON EĞİTİM VE DANIŞMANLIK AŞ’ firmasının TEK BAŞINA katıldığı ve bu beş ihalenin de bu firmaya verildiği ve Kamu İhale Kurumu kayıtlarına göre bu firmaya 820.000.00TL +KDV olmak üzere toplam 967.600.00TL sözde danışmanlık parası ödenmiştir.
MİLLETE HİZMET İÇİN NE AKIL DANIŞTILAR (SA) ARTIK..

 

GÜNDEM OTUZBEŞ

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Yalınkılıç’tan vekillik için istifa hamlesi

Published

on

blank

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç’ın, Haziran 2023’te yapılacak genel seçimlerde İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili Adayı olmak için ilçe başkanlığı görevinden istifa edeceği iddia edildi.

CHP’de 2023 seçim hazırlıkları sürüyor. Bu kapsamda tüm il ve ilçe teşkilatlarına Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı imzasıyla yazı gönderildi. Yazıda milletvekili aday adaylığı için partideki görevlerinden istifa etmesi gerekenler sıralandı. İl başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, ilçe yönetim kurulu üyeleri, belde başkanları ve belde yönetim kurulu üyelerinden aday adayı olacakların 5-26 Aralık tarihlerinde istifa dilekçelerini CHP Genel Sekreterliği’ne sunmaları talep edildi. Yazıda ayrıca görevinden istifa edenlerin yerine geçecek isimlerin atamasının yalnızca Genel Merkez’in bilgisi dahilinde yapılabileceğinin altı çizildi.

YALINKILIÇ VEKİLLİĞE HAZIRLANIYOR

İl ve ilçe başkanlarına milletvekilliği adaylığı için istifa etme süresinin başlamasıyla birlikte CHP kulislerinde de hareketlilik başladı. İstanbul’da bazı ilçe başkanlarının milletvekili aday adayı olabilmek için görevlerinden istifa edeceği konuşulurken, Sarıyer kulislerinden de önemli bir iddia geldi ve CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç’ın önümüzdeki günlerde istifa edip, milletvekili aday adayı olacağı söylendi. Sarıyer’in aslen Tuzlalı olan siyasetçisi Yalınkılıç’ın bir süredir İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili adayı olmak için temaslarda bulunduğu konuşuluyor.

SARIYER’İN SON 10 YILLIK SİYASETİNDE AKTİF ROL ALDI

Sevim Yalınkılıç, CHP Sarıyer’in son 10 yıllık siyasetinde önemli bir aktif rol aldı. Yalınkılıç, CHP Sarıyer’de daha önce Kadın Kolları Başkan Adayı olmuş; ancak seçimi kazanamamıştı. Ardından 2014 yılındaki eğilim yoklamasından birinci çıkmayı başaran Yalınkılıç, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde CHP’nin Sarıyer Belediyesi ve İBB Meclis Üyesi olarak seçilmişti. Aralık 2017’den bu yana ise 5 yıldır CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı görevini yürütüyor.

YALINKILIÇ İSTİFA EDERSE YERİNE KİM GELECEK?

CHP Sarıyer’de ilçe başkanı Sevim Yalınkılıç’ın milletvekilliği için istifa edeceği iddiasının ardından, yerine gelecek ilçe başkanının kim olacağı konusu da Sarıyer kulislerinin en çok konuşulan konuları arasında yer alıyor. Yalınkılıç istifa ederse yeni başkanın yönetimden mi, yoksa atama yöntemi ile mi seçileceği soruları sorulurken, Genel Merkez’in gönderdiği yazıya göre değerlendirildiğinde atama yöntemi ihtimalinin daha güçlü olduğu ifade ediliyor.

Continue Reading

Genel

Erhan Vergili yetim ve öksüzlerin yüzünü güldürüyor

Published

on

blank

İşadamı Erhan Vergili tarafından başlatılan ve hayırseverlerin katkılarıyla yapılan yetim-öksüz çocuklara bot ve mont yardımı başladı. Yardımla ilgili konuşan Vergili, “Genel Başkanım Sayın Ahmet Davutoğlu hayata geçirdiğimiz projelerimizin fikir babasıdır” dedi.

Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıkça söz ettiren hayırsever işadamı Erhan Vergili, hayırseverlerin de katkılarıyla bu kez yetim ve öksüz ilkokul ile ortaokul öğrencilerinin yüzünü güldürdü. Alınan bilgilere göre, mont ve bot dağıtımı önümüzdeki günlerde de devam edecek.

“Verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Erhan Vergili, “Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı olduğum dönemde verdiğim söz üzerine yetim ve öksüz öğrencilere bot ile montların dağıtımına başladık. Her ne kadar görevden ayrılsam da verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz. İçerisinde bulunduğumuz zorlu şartlarda yavrularının ihtiyaçlarına cevap vermekte zorlanan ailelerimize bir nebze nefes olup, çocuklarımızın yüzünü güldürüyoruz. Bu hayra vesile olan tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. Bizim burada yaptığımız yardım siyaset üstüdür. Her bir hayırseverimizin siyasi düşüncesi farklı olabilir. Fakat mevzu vatandaşa hizmet, çocukları mutlu etmek olunca farklılıklarımızı bir kenara bıraktık, ortak bir paydada buluştuk. Bot ve mont yardımlarının yanı sıra Sarıyerli çocuklara önümüzdeki süreçte önemli sürprizlerimiz de olacak. Ailelerimizin şahsi sosyal medya hesaplarımı ve Beklenen Geliyor Sarıyer isimli sosyal medya gruplarımızı takip etmelerini rica ediyorum. Genel Başkanım Sayın Ahmet Davutoğlu hayata geçirdiğimiz projelerimizin fikir babasıdır. Bundan sonra yapacağımız projelerde de kendisinden ilham almaya devam edeceğiz. Ben ve arkadaşlarım Ahmet Davutoğlu’nun bize gösterdiği yolda, belirlediği hedefte, çizdiği yol haritasında yorulmadan yürümeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Continue Reading

Genel

Vergili’den Sarıyer Belediyesi’ne dikkat çeken öneri

Published

on

blank

Geçtiğimiz günlerde ihtiyaç sahibi öğrencilere 1 öğün ücretsiz yemek verilmesi konusunda Sarıyer Belediyesi’ne çağrıda bulunan Gelecek Partisi Sarıyer eski İlçe Başkanı Erhan Vergili’den yine dikkat çeken bir öneri geldi.

Deneyimli siyasetçi Erhan Vergili, hastalığı nedeniyle hijyenik ortam ve temiz havaya ihtiyaç duyan kemoterapi gören vatandaşlar için Sarıyer’deki orman bölgelerinde tedavi süresi boyunca konaklama imkanının sunulması gerektiğini ifade etti. Bu konuda karavan veya bungalov tarzı barınma imkanının sağlanabileceğini belirten Vergili, Sağlık Bakanlığı’nı, Tarım ve Orman Bakanlığı’nı ve Sarıyer Belediyesi’ni göreve çağırdı.

İstanbul’da en fazla orman bölgesi olan ilçelerden bir tanesiyiz

İlgili proje için kurum ve kuruluşların işbirliğiyle çalışabileceklerini söyleyen Vergili, “Kemoterapi gören vatandaşlarımız için kalabalık ortamdan uzaklaşma ve temiz hava çok önemli. Sarıyer de deniz ilçesi olmasının yanı sıra aynı zamanda bir orman ilçesidir. İstanbul’da en fazla orman bölgesi olan ilçelerden bir tanesiyiz. Fakat ne yazık ki bu durumu avantaja çeviremiyoruz. Sağlık Bakanlığı’nı, Tarım ve Orman Bakanlığı’nı ve Sarıyer Belediyesi’ni göreve çağırıyorum. İlçemizdeki uygun bir ormanlık alana kemoterapi gören vatandaşlarımız için tedavi süresi boyunca konaklama imkanı sunulmalı. Bununla ilgili hukuki ve bürokratik çalışmalar devletimizin kurumlarının işbirliğiyle yapılabilir. Sonuçta bu kuralları bir insan yazıyor. Dolayısıyla vatandaşımızın lehine olan bir konu için değiştirilebilir. Tabi her konuda olduğu gibi bu konuda da suiistimallere geçit verilmemeli. Bu konuda yapılacak bir çalışma sadece Sarıyer ile sınırlı kalmamalı. Ülkemizin dört bir yanında bu proje hayata geçirilebilir” diye konuştu.

Continue Reading

Popüler

blank