Connect with us

Siyaset

KILIÇDAROĞLU ÇOK SERT: YÜZ KARASI BİR TOPLANTI…ANAYASA AYAKLAR ALTINA ALINDI…

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adli yıl açılış töreninin Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılmasına çok sert tepki gösterdi.CHP lideri toplantıyı, yüz karası bir toplantı olarak değerlendirdi.

Adli yıl açılışının Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılmasını çok sert bir dille eleştiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının satır başları şöyle:

“Herkesin bir yeri vardır. Ben ayağa kalkarım, bürokratlar da kalkar ama hakimlerin kalkmaması gerekir. Tam bir yüz karası toplantıdır bu. Yargıya talimat veriyorlar. Bunun neresinde demokrasi var. Herkesin Yenikapı ruhuna saygı göstermesi lazım. Birliğe, kardeşliğe ihtiyacımız var mı var ama devletin kurumlarını hiç kimse kendi arka bahçesi haline getirmemeli. Böyle yaparsanız Türkiye’de birliği, beraberliği sağlayamazsınız. Adalete gölge düşürdüğünüz andan itibaren devleti devlet olmaktan çıkarırsınız. Anayasa’da bu korunmuştur. Hiç kimse yargıya emir ve talimat veremez diyor. Siz toplantı yapıyorsunuz, herkes ayağa kalkıyor. Onlara talimat veriyorsunuz, sonra çıkıyorsunuz. Bu anayasanın ayaklar altına alınmasıdır. Hiç kimse şunu söyleyemez, CHP Genel Başkanı bu ülkenin birliği için elinden geleni yapmıyor. Biz yeri geldi bağrımıza taş bastık, sesimizi çıkarmadık. Bu adaleti ve yargıyı aşağılamak demektir, böyle bir şey olamaz. Milletin yeriymiş, kimse buna itiraz etmiyor ki. O zaman gitsinler bir meydanda toplansınlar.”

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank