Connect with us

Siyaset

FLAŞ HABER: BAŞBUĞ’UN TUTUKLANMASINI O KİŞİ İSTEMİŞ!

Published

on

blank

Toygun Atilla’nın Hürriyet’te yer alan haberine göre; Ergenekon döneminde şahit olduğu kumpasları en ince ayrıntısına kadar anlatan Yunus Dolar, İlker Başbuğ’un tutuklanmasını Fetullah Gülen’in istediğini söyledi.

Ergenekon, Balyoz operasyonları döneminde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde Güvenlik Şube Müdürü olarak görev yapan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Erzurum’da gözaltına alınan ve OHAL kapsamında hazırlanan Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilen Yunus Dolar’ın şüpheli sıfatıyla verdiği ifadeler ortaya çıktı.

Toygun Atilla’nın Hürriyet’te yer alan haberine göre; Ergenekon döneminde şahit olduğu kumpasları en ince ayrıntısına kadar anlatan Yunus Dolar, o ifadelerde, dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un tutuklanmasını Fetullah Gülen’in istediğini söyledi.

İddiaya göre, Yunus Dolar’ı, 1980’li yıllarda FETÖ ile henüz askeri lise öğrencisi olan dayısının oğlu Yurdakul Akkuş tanıştırdı. Bursa İl Jandarma İl Alay Komutanı Yurdakul Akkuş, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra sıkıyönetim görevlendirme listeleri ile yakalanıp tutuklandı.

Click to comment

Bir Cevap Yazın