Connect with us

Siyaset

FLAŞ HABER: BİNALİ YILDIRIM’IN İPİ ÇEKİLDİ…

Published

on

blank

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın referandumun ardından çok sinirli olduğu, Berat Albayrak ekibinin Binali Yıldırım’ın ipini çektiği, son başbakanın Süleyman Soylu olacağı ileri sürüldü.

AKP’de referandum sonrası atılacak adımlara ilişkin tartışmalar sürüyor.11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eski danışmanlarından Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, Saray’da tartışılanlara ilişkin ilginç iddialarda bulundu.

“Referandumun ağır tahribatını onarmak için çok yönlü operasyon hazırlıklarının hummalı bir şekilde yapıldığı sarayda şu anda ‘AKP’de erken kongre’ konuşuluyor” diyen Takan, “Baskın seçim planları yapılıyor. Berat Albayrak ekibinin, ‘Binali Yıldırım’ın ipini çektiği’ iddia ediliyor. Sarayda çok etkin bir başdanışmana sordum; referandum sonuçlarından dolayı Erdoğan’ın, Binali Yıldırım’a karşı çok kızgın olduğunu söyledi. ‘Çalışmalarından memnun değil’ dedi. Erdoğan’ın AKP’ye üye olmasının ardından Başbakanlık değişikliğinin sürpriz olmayacağını belirtti. Kulağıma gelen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili iddiaları da sordum; ‘şansı çok yüksek. Emir komuta zincirini aksatmayan çok iyi bir asker’ diye yanıt verdi. Anlayacağınız!.. Bir zamanların sert Erdoğan muhalifi Süleyman Soylu, siyasi tarihimize ‘son Başbakan’ unvanı ile geçerse kimse şaşırmasın…” dedi.

Click to comment

Bir Cevap Yazın