Connect with us

Siyaset

ERDOĞAN YIKILACAK DİYEN PERİNÇEK’TEN, ERDOĞAN’SIZ MİLLİ HÜKÜMET OLMAZ DİYEN PERİNÇEK’E…

Published

on

blank

Silivri’den çıktıktan sonra Erdoğan, Gülen yıkılacak diyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bu sefer de, ” Millî Hükümette, AKP’nin Tayyip Erdoğan kanadı da bulunacaktır. Tayyip Erdoğan’ı devre dışı bırakırsanız, ABD’nin planından başka bir çözüm bulunmamaktadır.” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, çelişkili söylemlerde bulunmaya devam ediyor.Ergenekon’dan girdiği Silivri cezaevinden çıktıktan sonra, “Erdoğan da, Fethullah Gülen de yıkılacak” söylemlerinde bulunan Doğu Perinçek yine çark etti.Perinçek şu sözleri sarfetti:

“Bu süreçte canalıcı sorun, şu anda AKP’nin Tayyip Erdoğan ağırlığına karşı tutumdur. PKK’nın ve FETÖ’nün üzerine yürüyen Tayyip Erdoğan’ı baş düşman kabul eden kuvvetler, kaçınılmaz olarak ABD planı içinde mevzileniyorlar.

Bu koşullarda, Tayyip Erdoğan’ı dışlayan bir hükümet, Millî Hükümet olmaz, ABD’nin planladığı hükümet olur. Bugünkü parlamento aritmetiği içinde veya yarın seçimle oluşacak parlamentoda, Tayyip Erdoğan’ı devre dışı bırakan planlar, hükümeti kime dayanarak kuracaklarını belirtmeliler. Belirtemiyorlar. Zaten bu gibilerin iktidar amaçları da yok. Kendilerini muhalifliğe kilitlemişlerdir. Sürekli yakınıyor ve ağlıyorlar. Tayyip Erdoğan düşmanlığıyla kurulan planların nereye varacağını anlamayanlar, zamanla anlayacaklardır veya düşmanın kullanım alanı içinde kalacaklardır.

İçine girdiğimiz süreç erken seçimi de dayatabilir. Gerçi AKP, artık erken seçimden kaçıyor. Çünkü Cumhurbaşkanı seçimini de, meclis çoğunluğunu da kaybedecektir. Ne var ki, ekonomik gidiş ve siyasal krizler, seçimi kaçınılmaz kılabilir. O zaman ortaya çıkacak tabloda da, Tayyip Erdoğan’ı dışlayarak bir Millî Hükümet seçeneğinin oluşmayacağı olasılığı ciddidir.”

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın