Connect with us

Siyaset

FLAŞ HABER: ERKEN SEÇİM GELİYOR

Published

on

blank

Bugün itibariyle; ülke genelindeki belediye başkanlarının yüzde 30 ila 40 civarının FETÖ’cü olduğu konuşuluyor ve FETÖ’cü Erkan’a bulaşan belediye başkanlarının üstü çiziliyor.

Meclisteki ve belediyelerdeki FETÖ’cüleri temizlemek adına son dönemde yeniden gündeme gelen erken seçim konusu, yavaş yavaş netleşmeye başladı.AKP, CHP ve MHP liderleri de bir araya geldiklerinde bu konuyu gündemlerine taşımıştı.

Ankara’daki kulislerden edinilen bilgiye göre, Başbakan Binali Yıldırım’ın erken seçimi Mart 2017’de, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Eylül 2017’de, MHP lideri Bahçeli’nin de Kasım 2017’de yapılması yönünde düşünceleri olduğu iddia edildi.

3 liderinde erken genel seçimin 2017 yılında yapılması yönünde hemfikir olduğu ifade edilirken, Başbakan Binali Yıldırım’ın güz aylarında seçimin yapılmasına sıcak bakmadığı iddia ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in, CHP’nin erken seçime hazır olduğunu açıklaması da, 2017 yılında yapılması planlanan erken genel seçim iddiasını güçlendiriyor.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı 18 Mart mesajı yayımladı

Published

on

blank

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu, Çanakkale Zaferi’nin 108. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Güveloğlu yayımladığı mesajda, “108 yıl önce Çanakkale’de tam bağımsızlığın meşalesi yakıldı. Tarihin akışı değişti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları büyük bir destan yazdı. Çanakkale’de, Conkbayırı’nda, Arıburnu’nda bağımsızlık mücadelesi verenlere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve tüm silah arkadaşlarına selam olsun. Bu uğurda mücadele eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. 18 Mart Çanakkale Zaferi’miz kutlu olsun.” dedi.

Continue Reading

Genel

İYİ Parti Sarıyer’den 18 Mart mesajı

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Temur, 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısı ile yayımladığı mesajda, “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyoruz.

Milletimiz; cesaretin ve birliğin getirdiği mücadele gücüyle ” Çanakkale Geçilmez ” diyerek kazandığı büyük zaferle, tam bağımsız ve çağdaş yeni bir Türk devleti olma yolunda yürümeye başlamıştır.

İnanıyoruz ki; milletimiz 108 yıl sonra bugün de, aynı ruh ve inanmışlıkla, adil ve hür bir yaşam için, yeniden tarih yazacaktır!” dedi.

 

Continue Reading

Genel

Sarıyer’in İYİ Partili Meclis Üyesi Taylan Yıldız istifa etti

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi’nin ve İBB’nin İYİ Partili Meclis Üyesi Vedat Taylan Yıldız, milletvekili aday adayı olabilmek için istifa etti.

İYİ Parti’nin Sarıyer Belediyesi ve İBB Meclis Üyesi Dr. Vedat Taylan Yıldız yaptığı açıklamada, “Açtığım canlı yayında gençlere sordum TBMM’de milletvekili adayı olayım mı diye, anket sonucunda gençler yüzde 90 milletvekili adayı olmamı istedi. Sevgili genç arkadaşlarım. Sizinle beraber Pazar akşamı Twitch yayınımızda aldığımız karar üzerine Sarıyer ve İBB meclis üyeliklerimden bugünden itibaren istifa etmiş bulunuyorum. Geçmiş dört yıl zarfında beraber çalışma mutluluğuna eriştiğim değerli eski il başkanım Sayın Buğra Kavuncu‘ya, İl başkanımız Coşkun Yıldırım‘a, Grup Başkan Vekilim İbrahim Özkana ve birbirinden kıymetli İYİ Parti meclis üyelerimize teşekkürü bir borç bilirim.” dedi.

Continue Reading

Popüler

blank