Connect with us

Siyaset

HULUSİ AKAR CUMHURİYET DÜŞMANI YAZARI EVİNDE ZİYARET ETTİ

Published

on

blank

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Yeni Şafak yazarı Rasim Özdenören’le birlikte Cumhuriyet düşmanı olan yazar Nuri Pakdil’i Ankara’daki evinde ziyaret etti.

Yeni Şafak’ta çıkan habere göre, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan Yeni Şafak yazarı Rasim Özdenören ile birlikte yazar Nuri Pakdil’e ziyaret gerçekleştirdi. Cuma günü düzenlenen sürpriz ziyarette gündeme ilişkin sohbet edildiği öğrenilirken, nelerin konuşulduğuna dair bir bilgi haberde yer almıyor.

İSLAMCI YAZAR “CUMHURİYET” KARŞITI

Kendisini İslamcı olarak tanımlayan yazar Nuri Pakdil, 2014 yılında Habertürk gazetesinden Kübra Par’a verdiği röportajda, “1923’ü tam olarak nasıl görüyorsunuz?” sorusuna “1923 tamamıyla bir yabancılaştırma, değerlerimizden kopma dönemidir. 1923’ten 1950’ye kadarki dönem çok haşin bir şekilde yaşandı. ‘Allah’ demenin bile yasak olduğu bir dönemdi. Çocukluğumda mahalle mektebinde hoca bize Kuran-ı Kerim öğretirken, baskına karşı biri kapıda nöbet tutardı. Korku içinde gidip gelirdik.” diye yanıt vermişti.

Click to comment

Bir Cevap Yazın