Connect with us

Siyaset

John Dündar konuştu.

Published

on

blank

 

Nüfuz casusluğu istihbarat dünyasında “Tesir Ajanlığı” ya da“Yönlendirici Ajanlık” olarak tanımlanmaktadır.Bu tabir siyaset dünyamızda ilk defa 1993 yılında meydana gelen Uğur Mumcu’nun öldürülmesi olayının hemen ardından Mayıs 2000 tarihinde dönemin İçişleri Bakan’ı Saadettin Tantan tarafından kullanıldı ve nerede ise onun bakanlığının da son bulmasına vesile olmuştur. Kısacası bu tabir yabancı istihbarat teşkilatları adına etki ajanlığı yapan insanlar için kullanılmıştır.

Atatürkçüler tarafından Mustafa adlı belgeselde Atatürk’ün olduğundan çok yanlış aktarılması ve Ergenekon davasının gönüllü tanıklığı nedeniyle eleştirilen Can Dündar yaptığı iddia edilen yeni bir açıklama ile bu seferde CHP’lileri kızdıracağa benziyor. Geçmişte AKP’li Eski İç İşleri bakanı Abdulkadir AKSU ile birlikte bir fotoğrafı.

 blank
Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar Alman Taz gazetesine yaptığı açıklamada, ‘CHP sol bir parti değil. Türkiye’nin sol bir partiye ihtiyacı var’ dedi.

Odatv’de yer alan habere göre; Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar Alman Taz gazetesine yaptığı açıklamada, CHP’nin sol bir parti olmadığını ve Türkiye’nin sol bir partiye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Dündar, Taz gazetesinin “Türk parlamentosunda milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin teklif Anayasa Komisyonunda kabul edildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dokunulmazlıkların kaldırılmasına evet dedi. Neden yapıyor bunu?” şeklindeki soruya şöyle yanıt verdi:

“Kılıçdaroğlu, dokunulmazlıkların kaldırılmasına hayır derse AKP’liler tarafından PKK’ya destek veriyor şeklindeki algılanmaktan korkuyor. CHP sol bir parti değil. Türkiye’nin sol bir partiye ihtiyacı var”

Bir parti kurulsa başına geçer misiniz?

Taz muhabirinin “Herhangi bir yeni parti kurulması durumunda başına geçer misiniz” sorusuna ise Dündar “Birçok kişi tarafından bu dile getirildi. Ancak ben gazeteciyim. Öyle de kalmak istiyorum” diye yanıt verdi.

“Cumhuriyet gazetesi çalışanları tehdit edilmekle kalmayıp, haklarında dava açılmakta. Cumhuriyet çalışanları korkuyor mu bütün bunlardan?” şeklindeki sorusuna da cevap veren Dündar, “Cumhuriyet gazetesi 92 yıllık bir gazete. Her zaman Cumhuriyet’e saldılar oldu. Bugüne kadar Cumhuriyet’te çalışan yedi gazeteci öldürüldü. Cumhuriyet için çalışan gazeteciler cesurdur yoksa çalışmazlardı. Tabii ki korkmaları için haklı nedenleri var. Sadece Erdoğan yandaşları bizden nefret etmiyor, Cumhuriyet Gazetesi Charlie Hebdo karikatürleri yayınlandıktan sonra IŞİD militanlarından da somut tehditler almaya başladı. Cumhuriyet IŞİD’in saldırı hedefinde.” ifadelerini kullandı.

Dündar ayrıca serbest vize dolaşımı başından beri yalan olduğunu ifade ederek “Ne Türkiye ne de AB buna inanmakta. Erdoğan ve Merkel arasındaki anlaşma başında beri var olan kirli bir pazarlığa dayanmakta. Erdoğan kesinlikle terör yasasını değiştirmez. Onun politikasının temel çekirdek unsuru terör yasası. Brüksel de bunu biliyor. ayrıca Merkel ziyaretlerinde kesinlikle Türkiye’deki mevcut demokrasi gelişimini konu bile etmedi” dedi.

Erdoğan’ın başkanlık sistemini gerçekleştirmek için çoğunluğa sahip olmadığını ve bunu sağlamak için de MHP’yi kazanmaya çalıştığını sözlerine ekleyen Dündar diktatörlerin kendisini eleştirenleri sevmediğini söyledi.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank