Connect with us

Siyaset

KILIÇDAROĞLU’NDAN FLAŞ İDDİA: TOPLANTILARIMIZI ENGELLEMEK İSTİYORLAR…

Published

on

blank

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, salı günü yapılan grup toplantılarının engellenmeye çalışıldığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuşarak, “Toplumun, medyanın büyük bir baskı altında tutulduğunu biliyorum. Bizim sesimiz çıkmasın diye özel çaba harcandığını da biliyorum. Bizim salı toplantılarını nasıl engelleriz diye özel bir çaba harcandığını da biliyorum. Ama ne yaparlarsa yapsınlar bu ülkenin insanları eninde sonunda ‘Hayır’lı bir iş yapacaklarıdır. Baskılardan yılmayacağız. Niye yılalım? Biz haklıyız. Biz cebimizi değil vatandaşın cebini düşünüyoruz. Bize yönelik baskılar vız gelir tırıs gider. Hiç önemli değil” açıklamalarında bulundu.

MİLLETİ BOŞ LAFLARLA GAZA GETİRMEYİN

Hollanda’nın tutumunun asla kabul edilemeyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Türkiye Cumhuriyeti bu kadar rencide edilmemişti. Hollanda’yla ilişkilerin tamamını askıya alın.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, “Sen kendi büyükelçini çektin mi, niye çekmedin. Neden sert önlemler almıyorsun. Milleti gaza getiriyorsun. Her türlü yaptırımın uygulanması lazım.

Hangi ağır yaptırımı uyguladılar? Sayın Cumhurbaşkanı sen bunun bedelini ödeyeceksin diyor. Nasıl ödeyeceksin. Ya diline hakim olacaksın ya da bu tür boş laflarla milleti gaza getirmeyeceksin.

Neden gaza getiriyorlar. Çünkü referandum var. 4 Aralık 2012 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, uçağa binmek üzere Irak’a gitti. Irak izin vermedi. Döndü Kayseri’de indi. Tepki oldu mu? Olmadı çünkü referandum yok. Tepki; tık yok. 4 Temmuz 2003 Süleymaniye kentinde 11’i Türk askerinin başına çuval geçiriliyor. Hükümetten tık yok. Türk askerinin başına çuval geçiren hükümete nota verecek misin. Dönemin başbakanı cevap veriyor: Ne notası.” dedi.

Click to comment

Bir Cevap Yazın