Connect with us

Siyaset

KILIÇDAROĞLU’NDAN REFERANDUMLA İLGİLİ FLAŞ İDDİA!

Published

on

blank

Oda TV yazarı Müyesser Yıldız, kulislerde CHP liderinin mitinge giderken aracının bir güvenlik görevlisince durdurulduğu ve kendisine 3-3.5 milyon “evet” oyunun hazırlandığının söylendiği iddia edildi.

Oda TV yazarı Müyesser Yıldız, yazısında büyük bir iddiayı kaleme aldı.Yıldız, “Kılıçdaroğlu bir mitinge giderken aracı yolda güvenlik güçlerince durdurulur. Selamlaşma faslından sonra Kılıçdaroğlu’nu durduran ekipten bir görevli, özel görüşmek ister.  Kılıçdaroğlu araçtan iner. Bir köşeye çekilip, onu dinler. Döndüğünde şaşkınlık içindedir. Beraberindekiler, ne olduğunu sorar. Kılıçdaroğlu da anlatır. Güvenlik görevlisi şunu söylemiştir: 3-3.5 milyon evet oyunu hazırladılar. Bir şekilde sisteme sokacaklar, dikkat edin.” dediğini iddia etti.

Müyesser Yıldız’ın, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun referandumdan 15 gün önce başına gelen esrarengin olay” başlıklı yazısının tamamı şöyle:

Yarın tam 1 hafta oluyor; “Atı alan Üsküdar’ı geçse” de referanduma dair iddia, söylenti ve tartışmalar azalmıyor, artıyor.

YSK’nın mühürsüz oyları geçerli saymasıyla, referandumun kaderinin değiştiğinin ortaya çıkmasından sonra siyaset kulislerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun referandumdan 15 gün önce yaşadığı bir olaydan söz edilmeye başlandı.

İddia şöyle: 

Kılıçdaroğlu bir mitinge giderken aracı yolda güvenlik güçlerince durdurulur. Selamlaşma faslından sonra Kılıçdaroğlu’nu durduran ekipten bir görevli, özel görüşmek ister.

Kılıçdaroğlu araçtan iner. Bir köşeye çekilip, onu dinler.

Döndüğünde şaşkınlık içindedir. Beraberindekiler, ne olduğunu sorar.

Kılıçdaroğlu da anlatır. Güvenlik görevlisi şunu söylemiştir:

“3-3.5 milyon evet oyunu hazırladılar. Bir şekilde sisteme sokacaklar, dikkat edin.” 

İddiayı gündeme getirenler, “kesin bilgi” diyor.

Öyleyse sormak gerek;

Acaba Kılıçdaroğlu bu ihbarı o günlerde niye kamuoyuyla paylaşmadı?

Ciddiye almamış, güvenmemiş veya yine bir manipülasyonla karşı karşıya bırakılmak istendiğini düşünmüş olabilir.

Ancak kamuoyuna duyurmasa bile her ihtimale binaen bir araştırma yaptırması, teşkilatlara bu konuda da tetikte olunması talimatı vermesi ve referandumdan sonra kendisine gelen o ihbardan söz etmesi gerekmez miydi?

Müyesser Yıldız

Odatv.com

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank